Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 73

Тема: Кладенец

  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Няма място за чудене, щом правораздаването те е преварило, що касае последното в поста ти. Има няколко варианта да стане това и то основно по информация от "доброжелатели".това, ако си ги открил у вас, ако на друго място, може да си развалил "работата"
    Туй, че държавата ние халтава - ясно или по-скоро съда, но да се върнем пУ темата.
    Подземните богадстава са обект на друг закон, а за водата си има неин
    Гледам законите си ги засмукал като попивателна старо мастило, та пак се чудя...чудя се....когато вземаш нещо в повече ти правят отстъпка, а защо като ползваш повече киловати ще ни ги плющят двойно!?

    Продължавам да се чудя!?!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Чудя се има ли смисъл да коментирам темата, че да не кажете - тоя пък по-християнин от папата и други подобни умотворения.
    В крайна сметка водата е земен ресурс, който би следвало да знаете, че е изчерпаем в последно време - просто природа. Което налага да се вземат мерки, които и ако се наложи, да се въведе регулаторен режим - то май го има в Закон за водите, що касае кладенците.
    А за лИбовниците - няма страшно. Сега е модерно друго.
    Чудно ми е едно - защо всеки говори и иска права, а роптае против задължения.
    Мили мои, за да има човек права, трябва да има и задължения. Двете са взаимно свързани - мислете, а не реагирайте първосигнално.

    И тук в нашето село, изровиха всичките и без това скапани улици да правят ремонти на тръбите. На разтояние 10 метра има 3 кръпки. Има и места където водата тече ли тече от спукани тръби. И аз се чудя. Имаше и един момента в който един голям язовир изчезна .. И аз се чудя ... Има и едни предприятия, които си изливат водите и боклуците ... много се чудя. . Напред назад направиха едни Цанкови камъци, където от нашите джобове изчезнаха милиарди. Там се събират едни води ходят напред назад и аз се чудя какво става ...

    Тестовете за наркотици бетон, ама като започнаха да ги правят на полицаи се оказа че е грешно и аз се чудя ...

    Ами така както го написа има доста чуденки. Ако искаш мога да напиша един сериозен труд по тази тема

    П.С --- ееее чакай бее ) Да не се окаже че аз съм по християнин от другите. Над нас има земеделски производители, водата е уникална на вкус и за пиене. Дадох я на анализ, преди няколко години и се оказа че нитратите са 50 или 500 пъти над нормата ....

    Е това е голямото чудене ) Жалко е че никой друг не се чуди по тази тема, ами аз дето пия водата, трябва да се чудя


    П.С - и да си кажа позицията. Аз съм твърдо за регулациите и законите, но не тези които пречат на хората . Аз съм за регистрации и всичко останало, ама пък как никой не си свърши работата. Как не дойде един кмет или служител, да обясни нормално, да се каже кое защо се прави. А не обикновения човек да се чуди и да се притеснява, че някой иска да му вземе прасето или да го накара да спре да гледа животни.
    Защото то така става в крайна сметка. По тая логика излиза че аз не мога да гледам нищо в моя си двор и да добивам вода и това само защото, евентуално мога да го правя с цел препродажба или печалба.
    Ами да излязат тези служители-тикви и да кажат на обикновения човек, кое защо и как се прави.
    Ами в закона за водите, той урежда задължение на общината наравно с тази на обикновения човек. Общината не си е мръднала пръста ... Абе какво да говорим повече ... Това нашто не е държава, а някакво жалко подобие на цирк. Язък че плащам ебаси и данъците.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,237
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    И тук в нашето село, изровиха всичките и без това скапани улици да правят ремонти на тръбите. На разтояние 10 метра има 3 кръпки. Има и места където водата тече ли тече от спукани тръби. И аз се чудя. Имаше и един момента в който един голям язовир изчезна .. И аз се чудя ... Има и едни предприятия, които си изливат водите и боклуците ... много се чудя. . Напред назад направиха едни Цанкови камъци, където от нашите джобове изчезнаха милиарди. Там се събират едни води ходят напред назад и аз се чудя какво става ...

    Тестовете за наркотици бетон, ама като започнаха да ги правят на полицаи се оказа че е грешно и аз се чудя ...

    Ами така както го написа има доста чуденки. Ако искаш мога да напиша един сериозен труд по тази тема

    П.С --- ееее чакай бее ) Да не се окаже че аз съм по християнин от другите. Над нас има земеделски производители, водата е уникална на вкус и за пиене. Дадох я на анализ, преди няколко години и се оказа че нитратите са 50 или 500 пъти над нормата ....

    Е това е голямото чудене ) Жалко е че никой друг не се чуди по тази тема, ами аз дето пия водата, трябва да се чудя


    П.С - и да си кажа позицията. Аз съм твърдо за регулациите и законите, но не тези които пречат на хората . Аз съм за регистрации и всичко останало, ама пък как никой не си свърши работата. Как не дойде един кмет или служител, да обясни нормално, да се каже кое защо се прави. А не обикновения човек да се чуди и да се притеснява, че някой иска да му вземе прасето или да го накара да спре да гледа животни.
    Защото то така става в крайна сметка. По тая логика излиза че аз не мога да гледам нищо в моя си двор и да добивам вода и това само защото, евентуално мога да го правя с цел препродажба или печалба.
    Ами да излязат тези служители-тикви и да кажат на обикновения човек, кое защо и как се прави.
    Ами в закона за водите, той урежда задължение на общината наравно с тази на обикновения човек. Общината не си е мръднала пръста ... Абе какво да говорим повече ... Това нашто не е държава, а някакво жалко подобие на цирк. Язък че плащам ебаси и данъците.
    "Някогашното щастливо време живееше все още в разказите но по-старите хора. И в песните се споменаваха някои неща, и в обичаите беше останало нещо. Та, старото време още живееше, макар и като спомен по изтекла вода...
    ...Сега освен старейшини, имаше още боляри, жупани, комити, че и княз. На всичките тия големци, обикновените люде трябваше да дават кожи, жито, мас, мед, дори и вино..."

    Из "Златния век"

    1000 години са твърде малко време, нали?

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    849
    Пчеларски район
    Брезово
    Половин България живее на гърба на другата половина.Затова са и тез циркове в парламента,да не би на някой да му се наложи да работи за прехраната си,каквото прави половин България......
    Та всичко възможно ще бъде обложено...........и водата също.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Половин България живее на гърба на другата половина.Затова са и тез циркове в парламента,да не би на някой да му се наложи да работи за прехраната си,каквото прави половин България......
    Та всичко възможно ще бъде обложено...........и водата също.
    Да, всичко трябва да е обложено. В развитите държави налозите (данъците) са в пъти по-големи. Да ще кажеш, ние не сме развита държава. Да, то заради туй плащаме плосък данък - 10%.
    Ами замисли се, че парламента, или по-точно народните представители са олицетворение на избирателите. Демек на всички нас, без значение гласувал или не.
    Ебахти демокрацията до какво ни доведе. Всеки мрънка, на всеки някой му е крив, а никой не се замисля да направи нещо, за което да не търси дивидент.
    Бачкайте бе хора, не гледайте и не мислете кой ще Ви "прекара" и всичко ще е цветя и рози. Толкова много поговорки има в тези връзка.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Гледам законите си ги засмукал като попивателна старо мастило, та пак се чудя...чудя се....когато вземаш нещо в повече ти правят отстъпка, а защо като ползваш повече киловати ще ни ги плющят двойно!?

    Продължавам да се чудя!?!?
    Проблема е че много се чудиш!

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    И тук в нашето село, изровиха всичките и без това скапани улици да правят ремонти на тръбите. На разтояние 10 метра има 3 кръпки. Има и места където водата тече ли тече от спукани тръби. И аз се чудя. Имаше и един момента в който един голям язовир изчезна .. И аз се чудя ... Има и едни предприятия, които си изливат водите и боклуците ... много се чудя. . Напред назад направиха едни Цанкови камъци, където от нашите джобове изчезнаха милиарди. Там се събират едни води ходят напред назад и аз се чудя какво става ...

    Тестовете за наркотици бетон, ама като започнаха да ги правят на полицаи се оказа че е грешно и аз се чудя ...

    Ами така както го написа има доста чуденки. Ако искаш мога да напиша един сериозен труд по тази тема

    П.С --- ееее чакай бее ) Да не се окаже че аз съм по християнин от другите. Над нас има земеделски производители, водата е уникална на вкус и за пиене. Дадох я на анализ, преди няколко години и се оказа че нитратите са 50 или 500 пъти над нормата ....

    Е това е голямото чудене ) Жалко е че никой друг не се чуди по тази тема, ами аз дето пия водата, трябва да се чудя


    П.С - и да си кажа позицията. Аз съм твърдо за регулациите и законите, но не тези които пречат на хората . Аз съм за регистрации и всичко останало, ама пък как никой не си свърши работата. Как не дойде един кмет или служител, да обясни нормално, да се каже кое защо се прави. А не обикновения човек да се чуди и да се притеснява, че някой иска да му вземе прасето или да го накара да спре да гледа животни.
    Защото то така става в крайна сметка. По тая логика излиза че аз не мога да гледам нищо в моя си двор и да добивам вода и това само защото, евентуално мога да го правя с цел препродажба или печалба.
    Ами да излязат тези служители-тикви и да кажат на обикновения човек, кое защо и как се прави.
    Ами в закона за водите, той урежда задължение на общината наравно с тази на обикновения човек. Общината не си е мръднала пръста ... Абе какво да говорим повече ... Това нашто не е държава, а някакво жалко подобие на цирк. Язък че плащам ебаси и данъците.
    У ваше село са закъснели с "ровенето".
    Това, че няма контрол по изпълнение на проектите е друг въпрос. После ще мрънкаш,нче пътя пропада и т.н. А той, пътя, няма как да се оправи от общината, докато не изтече времето по проекта - около пет години. Продължавай да "бръмчиш", но няма полза и смисъл!

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    У ваше село са закъснели с "ровенето".
    Това, че няма контрол по изпълнение на проектите е друг въпрос. После ще мрънкаш,нче пътя пропада и т.н. А той, пътя, няма как да се оправи от общината, докато не изтече времето по проекта - около пет години. Продължавай да "бръмчиш", но няма полза и смисъл!
    Май ги пресилваш нещата.
    Ако беше така цялата Русия да е пропаднала. Не само пътищата.

    Като точа вода от собствения си кладенец и поливам собствената си градина, къде отива въпросната вода и какво пропада.
    Какво пропада около изворите, даващи начало на реки - нищо. Водата си тече, дъжда си вали, небето е синьо, а тревата е зелена.

    Водата от водопроводната мрежа не се плаща! Чия е тази вода, че да иска заплащане?
    Определена е такса на кубик вода, от която такса да се издържат ВиК дружествата, за да изграждат нови водопроводи и поддържат старите. Друг е въпроса, дали го правят.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Без вода няма живот!
    Кладенец не се копае лесно! Много труд е!
    Да се зарови действащ кладенец е вандализъм.
    ( Малко лирическо отклонение )

    Водата не е моя собственост, но кладенеца е!
    Частната собственост била неприкосновена!

    Кой ще дойде да ми зарови кладенеца, че и да му плащам за това?
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Проблема е че много се чудиш!
    Аз ли!?!? Дреме ми на дедовия кое колко ще стане. Само се нервя, че сън не ги хваща как да прее..т народа. Но...хайде, няма да си развалям рахата. Всеки да си клати жената как си знае... не знам кой го беше казал.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •