Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 39
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте .Да попитам някой лекувал ли си е акомулатотора по този начин или аз нещо не съм доразбрал ?

    https://www.youtube.com/shorts/bbsGZmpDJ_4
    Този пост е редактиран от batipej4o; 11.12.2022 в 16:02.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте.
    Вчера гледах няколко клипчета на коли които са на газ. В едното клипче колата беше като моята моно инжекция. Говорещия каза че при регулировката на газовата уредба трябва да се регулират и тези три клапана или там каквотао са. Има ли запознати които да знаят какви са тези неща и как се преви регулировка ? Или поне да каже каква е тяхната роля при работа на двигателя ?

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2023-01-15 00-10-39.png
Прегледи:      42
Размер:	331.8 KB
ID:	11941

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2023-01-15 00-11-36.png
Прегледи:      41
Размер:	294.4 KB
ID:	11942

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2023-01-15 00-12-27.png
Прегледи:      40
Размер:	283.9 KB
ID:	11943

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Не виждам добре какво има на снимките. Не е по-различно от кола на карбуратор с обикновен изпарител. Може да са допълнили симулатор за ламбда сондата. Реглаж на око се прави на ухо))

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Не виждам добре какво има на снимките. Не е по-различно от кола на карбуратор с обикновен изпарител. Може да са допълнили симулатор за ламбда сондата. Реглаж на око се прави на ухо))
    Здравей, и аз нямам опит от тези технологии .От години не съм се занимавал с двъгатели. Оня от клипа каза че това смукателната тръба било някакъв датчик за вакум .
    Другото което стърчи на изпускателнире тръби предполагам че задейства автоматичния смукач. Защото сутрин когато запали оборотите са по високи .
    А това черното което прилича на предпазител не знам какво е ?
    Писах да ми пратят по ясни снимки.
    Колата се оказа че с компютър . Аз предполагах че като е толкова стара ще е без компютър .
    Когато бях при газажията той ми каза че газовите уредви са капризни от към токовите.
    Купих му чисто нов изпарител . Италиански . Електронен.
    Не знам ако му забия един обикновен карбуратор дали ще запали?
    Ползвам я като работна. Има теглич. И ремарке ще тегли.

    Това е пълнеж.
    Аз следя едни клипове където си карат колите на вода. Попаднах на един който твърди че вече 7 години нямал резервоар и карал само на вода .
    Не знам до колко е вярно това нещо но доста такива клипове се появиха напоследък .Дори започнаха да предлагат и генератори за водород.


    Този пост е редактиран от batipej4o; 15.01.2023 в 23:35.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Здравей, и аз нямам опит от тези технологии .От години не съм се занимавал с двъгатели. Оня от клипа каза че това смукателната тръба било някакъв датчик за вакум .
    Другото което стърчи на изпускателнире тръби предполагам че задейства автоматичния смукач. Защото сутрин когато запали оборотите са по високи .
    А това черното което прилича на предпазител не знам какво е ?
    Писах да ми пратят по ясни снимки.
    Колата се оказа че с компютър . Аз предполагах че като е толкова стара ще е без компютър .
    Когато бях при газажията той ми каза че газовите уредви са капризни от към токовите.
    Купих му чисто нов изпарител . Италиански . Електронен.
    Не знам ако му забия един обикновен карбуратор дали ще запали?
    Ползвам я като работна. Има теглич. И ремарке ще тегли.

    Аз следя едни клипове където си карат колите на вода. Попаднах на един който твърди че вече 7 години нямал резервоар и карал само на вода .
    Не знам до колко е вярно това нещо но доста такива клипове се появиха напоследък .Дори започнаха да предлагат и устройства на вода .
    Интересно е че в системата ползват компресорче за въздух от акватиум .Звучи много смешно но се оказва че същата помпа я ползват и в ляпилните - инкубаторите за овлажняване на въздуха.


    Това, за което говориш на всумкателния колектор, вероятно е дебитомер, а на изпускателната тръба ламбда сонда. Това са датчици, които подават сигнал на компютъра, за определяне на количеството гориво, което е необходимо. А за водата е вярно, нарича се водородна клетка и я е измислил българин. https://www.google.com/search?gs_ssp...obile&ie=UTF-8

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Благодаря за светкавичния отговор . А знаеш ли дали компютъра има връзка със запалителната система ?

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Благодаря за светкавичния отговор . А знаеш ли дали компютъра има връзка със запалителната система ?
    Да. Компютъра получава сигнал от датчика на коляновият вал.
    https://nag.bg/blog/za-kakvo-sluzhi-...olyanoviya-val
    По нагоре беше писа, че си на газ. Смени ли си свещите и кабелите към тях. Първо се почва от там.
    По принцип в съвременните двигатели, съоръжени с компютри, има много датчици, които подават сигнали към компютъра, който пък определя какво, кога, как, колко и т.н да направи.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравей . Да на газ е колата . Не знам дали са сменяни свещите и техните кабели. Има превързано едно кабелче към един от кабелите на свещите. Когато изкачвам голям наклон правя проба като обръщам от газ и бензин. Има съвсем малка разлика. Това го свързвам с износване на двигатела . Когато съм на път и сменям скоростите оборотите падат бавно а някой път и не на пълно .Притеснявам се че ми заминава скоростната кутия. Явно някой датчик е заминал .Както писах по горе тя ми е работна кола . Което ще рече че за работна кола има прекалено много кабели . От това което си ми пратил да чета подразбирам че този датчик на зъбното колело пали и гаси двигатела.
    Ако не ти представлява трудност и имаш под ръка някоя статия за устройството на запалителната система на тези моно и полу моно ще съм много благодарен.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Здравей . Да на газ е колата . Не знам дали са сменяни свещите и техните кабели. Има превързано едно кабелче към един от кабелите на свещите. Когато изкачвам голям наклон правя проба като обръщам от газ и бензин. Има съвсем малка разлика. Това го свързвам с износване на двигатела . Когато съм на път и сменям скоростите оборотите падат бавно а някой път и не на пълно .Притеснявам се че ми заминава скоростната кутия. Явно някой датчик е заминал .Както писах по горе тя ми е работна кола . Което ще рече че за работна кола има прекалено много кабели . От това което си ми пратил да чета подразбирам че този датчик на зъбното колело пали и гаси двигатела.
    Ако не ти представлява трудност и имаш под ръка някоя статия за устройството на запалителната система на тези моно и полу моно ще съм много благодарен.
    Нека първо обясня - бензиновите двигатели по отношение на горивната система са: карбураторни, моноинжекцион и пълен инжекцион. Това привързаното кабелче, за което казваш, вероятно е кабела, който подава сигнал на копчето за промяна на горивото - газ или бензин. То влияе при работа на газ. Няма да се впускам в подробности. Това, което споделяш като недостатъци за оборотите, ако се случва, когато си на газ, то на 99% съм сигурен, че причината е изпарителя на газовата уредба. А за датчика на коляновият вал не си прав. Ако има проблем с някой от многото датчици на автомобила, то ще има или аномалия в работата на двигателя или просто няма да работи. За да се открие кой датчик създава проблеми, то трябва да се свърже диагностичен софтуер, който ще даде някаква насока. Другият вариант е проба-грешка сменяйки един по един датчиците, но не ти го препоръчвам.
    Статия сега не ми се търси, но за да одмислиш някои неща, трябва да си запознат с принципа на работа на двигателя с вътрешно горене. Абе не е толкова просто.

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Статия сега не ми се търси, но за да одмислиш някои неща, трябва да си запознат с принципа на работа на двигателя с вътрешно горене...
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    ... Учил съм двигатели с вътрешно горене ...
    ..............

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •