Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 39 от общо 39
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    ..............
    Нямаш представа колко си "прав"!
    Принципа на работа на двигателя с вътрешно горене е толкова прост, че едно време се изучаваше в часовете по физика, в 7-ми или 8-ми клас на основното училище.
    Просто, Калин се е изразил погрешно.

    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    .... Абе, не е толкова просто.
    П.п. Та, сложното идва от другаде!!!
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Нямаш представа колко си "прав"!
    Принципа на работа на двигателя с вътрешно горене е толкова прост, че едно време се изучаваше в часовете по физика, в 7-ми или 8-ми клас на основното училище.
    Просто, Калин се е изразил погрешно.



    П.п. Та, сложното идва от другаде!!!
    Ей, кибици, защо се спотайвате.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ей, кибици, защо се спотайвате.
    Дебим, дебим!
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Първо благодароя ти за познанията които получих за принципа по който работи електрониката на моята кола.
    Второ забравил съм да спомена че когато си бях в БГ купих нов италиански изпарител Поръчах на момчето което се грижи за колата да купи нови ключ за прехвърляне , филтърче и реле. Може би ще смени и двата клапана .В момента търси 5 м . медна тръбичка за да смени и нея. В момента предлагали само пластмасови такива.
    Разхода бил паднал на 6,5-7 литра грдско - извън градско . Остана само да се реши проблема с бавновот падане на оборотите .
    На снимката се вижда въпросното кабелче привързано към кабела на свещите.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2023-01-16 20-41-55.png
Прегледи:      64
Размер:	140.4 KB
ID:	11951

    П.П. - Благодаря и на останалите съфорумци за оказната помощ от тяхна старана .

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Първо благодароя ти за познанията които получих за принципа по който работи електрониката на моята кола.
    Второ забравил съм да спомена че когато си бях в БГ купих нов италиански изпарител Поръчах на момчето което се грижи за колата да купи нови ключ за прехвърляне , филтърче и реле. Може би ще смени и двата клапана .В момента търси 5 м . медна тръбичка за да смени и нея. В момента предлагали само пластмасови такива.
    Разхода бил паднал на 6,5-7 литра грдско - извън градско . Остана само да се реши проблема с бавновот падане на оборотите .
    На снимката се вижда въпросното кабелче привързано към кабела на свещите.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2023-01-16 20-41-55.png
Прегледи:      64
Размер:	140.4 KB
ID:	11951

    П.П. - Благодаря и на останалите съфорумци за оказната помощ от тяхна старана .
    Проблема с бавното падане на оборотите, ако се случва само на газ, това е свързано с регулировка на изпарителя. при някои изпарители има само един винт, при други и повече. Та от този винт се регулират т.н.тихи обороти на двигателя. За тръбата е така - вече не предлагат медни, а пластмасови тръбички. Кабелчето, за което става въпрос по принцип се връзва/омотава на централния кабел на т.н. делко. Т.е. на кабела свързващ бобината и делкото. Неговата функция е да подаде сигнал към копчето, когато протича ток по кабелите в запалителната система. След което електрониката в копчето отваря клапаните на газта.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Благодаря. Разбрах.Забравих да напиша че в линка който си ми качил да прочета се казва следното; Датчика на зъбното колело на коляновия вал има за задача да чете зъбите на зъбчатото колело .На определено място на зъбното колело липсват 2 зъба . По този начин компютъра на колата разбира в кой момент коляновия вал е в горна мъртва точка и според това решава кога да подаде искра и на кой цилиндър .Казва се още че ако има залепнали стружки по датчика той може да не работи коректно. И още пише че когато замерим с ом метър датчика и ако показва различно от 600-800 ома това означава че този датчи не работи прабилно. ( това беше за тези които нямат време да прочетат цялата статия )

    А сега какво намерих за този датчик на колекторните тръби. По това което казва момчето аз разбирам че работи на принципа на оная джаджа с която мерят газовете в КАТ. Понеже саждите са проводник на електричество и следователно колкото двигатела гори повече бензин и масло толкова повече сажди има в аспуха.
    Или казано на кратко чрез този датчик компютъра разбира дали да намали или да увеличи подаваното гориво в двигатела.

    П.П. - И най важното за датчика на колекторите е че ако спре да работи има шанс да заработи докато се намери нов. Понеже в него имало реотанче и то прегаряло някой сбързвали контролна лампичка на изводите на реотанчето и така лъжели компютъра че всичко е наред.

    Този пост е редактиран от batipej4o; 18.01.2023 в 00:04.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Оказва се че този датчик е най сериозния проблем ,На някой автомобили имало по два такива. Можело да се маниполират но ремонта не помагал .

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2023-01-18 02-48-10.png
Прегледи:      47
Размер:	343.8 KB
ID:	11954

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2023-01-18 02-41-52.png
Прегледи:      47
Размер:	307.7 KB
ID:	11955

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2023-01-18 02-44-49.png
Прегледи:      47
Размер:	338.0 KB
ID:	11956

    И този на въздуха преди смукателните тръби , Запушвал се квадратния отвор и давал грешка.
    Тези двата билили пряко свързани с подаването на гориво.
    При високи обороти можело да бъде виновен и датчика за температурата на водата.
    Когато не работел компютъра си мислел че двигатела е студен и подавал повече гориво .
    Имало още 3 вида датчика по двигатела.
    Единият показвал колко е отворена клапата .
    Втория показвал колко е вакума след клапата .
    И третия бил разположен на разпределителния вал .
    При по скъпите коли имало още допълнителни датчици .
    Споменава се за някакъв шоков датчик.
    Но до него още не съм стигнал.



    Този пост е редактиран от batipej4o; 18.01.2023 в 18:36.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Да попитам . Какви бива по големина газовите бутилки за автомобик ? 20 , 40 литрови и какви още ? Благодаря предварително.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Да попитам . Какви бива по големина газовите бутилки за автомобик ? 20 , 40 литрови и какви още ? Благодаря предварително.
    https://gasmagazin.com/%D0%B0%D0%B2%...8.html?start=0

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •