Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 17
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665

    Газова горелка проблем

    Здравейте, днес си купих една пиростия, за да си сложа казана и да си претопя восъка. Това е ако се чудите какво общо има това с пчеларстването. Обаче проблема ми е че не иска да запали и не мога да зацепя защо се получава така. Ето това е модела..

    https://www.rubinoshop.com/product/8...rito-rg-3.html

    Въпроса е че като я свхържа към газовата бутилка и поднеса клечка кибрит или запалка, не иска да започне да гори. Някой има ли идея какво може да е ? Газ си тече, даже тръгва да се пали но угасва. Чувствам се малко като абориген, понеже трябва да е елементарно ..

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Здравейте, днес си купих една пиростия, за да си сложа казана и да си претопя восъка. Това е ако се чудите какво общо има това с пчеларстването. Обаче проблема ми е че не иска да запали и не мога да зацепя защо се получава така. Ето това е модела..

    https://www.rubinoshop.com/product/8...rito-rg-3.html

    Въпроса е че като я свхържа към газовата бутилка и поднеса клечка кибрит или запалка, не иска да започне да гори. Някой има ли идея какво може да е ? Газ си тече, даже тръгва да се пали но угасва. Чувствам се малко като абориген, понеже трябва да е елементарно ..
    Преди извода за маркуча има една ламаринка, която служи за регулиране притока на кислород. Да не би да е в затворено положение?

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Преди извода за маркуча има една ламаринка, която служи за регулиране притока на кислород. Да не би да е в затворено положение?
    Това е интересното че тази ламаринка не може да покрие отвора и аз се чудих, какво става ей сега ще направя една снимка.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Всъщност успях да го запаля, но явно и самия вятър който духа днес пречи. Уж на завет но става и течение. В момента в който увелича газта и започва да гасне. Явно и на него не му понася добре цената на газта ) Може би ще успея да се оправя с него, обаче нещо не е както трябва, но не мога да разбера какво е.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Всъщност успях да го запаля, но явно и самия вятър който духа днес пречи. Уж на завет но става и течение. В момента в който увелича газта и започва да гасне. Явно и на него не му понася добре цената на газта ) Може би ще успея да се оправя с него, обаче нещо не е както трябва, но не мога да разбера какво е.
    За тази горелка е необходим винтил, който регулира налягането на по-високи стойности, а не както е обичайният редуцирвинтил за готварски котлон.
    Пускаш газта от бутилката, с ламаринката затваряш отворите за въздух максимално. Развиваш крана на котлона малко и поднасяш пламък. След като погори 10-15 сек. , усилваш притока на газ и регулираш въздуха от ламаринката.
    Ето такъв тип винтил ти е необходим
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри reducir_SRG_shtucer-650x650.jpeg‎  

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Значи на тази малката газова бутилка (5-6 кг) трябва да махна винтила и да сложа този така ли ? Предлагаха ми го, но аз исках да пробвам така. Уж можело и без него.

    Мерси за пояснението, наистина уж е логично, но човек гледа да мине метър. Котлона 40 лева. Тоз винтил е 20 кинта. Но това беше важно което каза.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Значи на тази малката газова бутилка (5-6 кг) трябва да махна винтила и да сложа този така ли ? Предлагаха ми го, но аз исках да пробвам така. Уж можело и без него.

    Мерси за пояснението, наистина уж е логично, но човек гледа да мине метър. Котлона 40 лева. Тоз винтил е 20 кинта
    Чакай! Не знаех, че си с малка бутилка. На нея кранчето не редуцира и би следвало със следващите стъпки в предишният ми пост, да се случат нещата.
    Я дай снимка на бутилката.
    Още нещо, за което се сещам е дюзата да е затулена частично. Развий кранчето от горелката. На предния му край има дюза, която е десети от милиметъра. Развий я от кранчето, обдухай и от многожилен кабел с едно жило почисти. Нищо, че е нов котлона, може някоя люспа боя да е заседнала - турска гаражна работа

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Чакай! Не знаех, че си с малка бутилка. На нея кранчето не редуцира и би следвало със следващите стъпки в предишният ми пост, да се случат нещата.
    Я дай снимка на бутилката.
    Още нещо, за което се сещам е дюзата да е затулена частично. Развий кранчето от горелката. На предния му край има дюза, която е стотни от милиметъра. Развий я от кранчето, обдухай и от многожилен кабел с едно жило почисти. Нищо, че е нов котлона, може някоя люспа боя да е заседнала - турска гаражна работа
    Е тъй де, станаха нещата, но с много малко пускане на газ .. Въпроса е че като увелича газта, започва да загасва и се чудех дали е заради вятъра. След като съм оставил да погори, увеличавам газта и започва да гасне. Но да проверя утре най-добре. И ще пиша после.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Е тъй де, станаха нещата, но с много малко пускане на газ .. Въпроса е че като увелича газта, започва да загасва и се чудех дали е заради вятъра. След като съм оставил да погори, увеличавам газта и започва да гасне. Но да проверя утре най-добре. И ще пиша после.
    Освен да увеличиш газта, трябва регулираш въздуха. При всяко горене е необходимо определено количество въздух, което в случая се регулира с въпросната ламаринка. А бе нещо като карбуратора при бензиновите двигатели, но в опростен вид

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Намерих му цаката и стана много добре днес. Много е чувствително на обема на газта която се подава преди палене. Съвсем малко да го пусна по-силно и не мога да го запаля.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •