Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 62
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не влизаме в сложни схеми, само казвам какви перипети имах есента, когато отидох да декларирам новите семейства. Сега вече след като имам капацитет докато го достигна само с декларация.

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    23.05.2011
    Мнения
    12
    секретаря на кмета каза че от миналата година регистрацията става при ветеринарната служба

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Да, само че вече не е ветеринарна служба. Регистрацията, промени на капацитет на пчелина и т.н се правят в ОБЛАСТНА ДИРЕКЦИЯ ПО БЕЗОПАСНОСТ НА ХРАНИТЕ(ОДБХ)точно , не в района, а в областта. При кмета се пуска само една декларация за статистиката.
    Необходими документи:
    -Нотариален акт на мястото, ако е на твое име или договор за ползване ако не е на твое име(независимо дали е на баща, майка, съпруг, съпруга, син, дъщеря)
    -становище от съответната община, че на това място може да се отглеждат заявения брой пчелни семейства
    -заявление по образец
    - при промяна на капацитет-стария регистрационен талон

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    -становище от съответната община, че на това място може да се отглеждат заявения брой пчелни семейства
    Това становище от кога е необходимо? Аз миналата година, пролетта, без такова становище, регистрирах пчелин с капацитет 300 кошера в едно село, и то далеч от краищата на селото. На имот с незастроена площ около 600 кв. м.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    От 20 юни 2011 г. Казвам ви го не да се заяждам, а да ви спестя нерви и излишно разкарване, особено на тези, дето живеят далече от областните центрове.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    За което благодарим.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Къде може да се прочете тази наредба, че нещо не успях да разбера какво трябва да се прави с тази регистрация, определяне капацитет и т. н?

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Ихтиман
    Здравейте бъдещи колеги.Предстои ми и на мен в скоро време да се запозная отблизо с пчеличките,та искам съвет от вас.Мястото на което имам възможност да поставя за начало 3 ЛР кошера е на по-малко от 300 метра до съседният двор с 20-тина ДБ.Как мислите, ще се "сбият" ли пчеличките? Не искам да вредя на колегата.В бъдеще пожелателният от мен брой кошери искам да е около също 20.Дано да могат, че за съжаление нямам друга алтернатива,а желанието е огромно.Сигурно зависи и от пашата но не знам каква е...силна,средна,слаба.Благо даря Ви предварително.

  9. #29
    Нямаш никакъв проблем. Давай смело.

  10. #30
    Потребител
    Регистриран
    30.01.2014
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Ихтиман
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Нямаш никакъв проблем. Давай смело.
    Благодаря г-н Цветков,така и ще направя,смело но и отговорно.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •