Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 62
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Младене ако ще си пращаме тоя и оня...., докъде я докарахме ( колега ).

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от mladen99
    Ако ще на арменския поп да се оплаче.
    Никои нищо не може да ти каже до 10 кошера.

    А тоя дето има 100 кажи къде да ти пратя тия от екологията.

    На мои приятел живеещ в черноморец му ги пратиха, и какво направиха оглед и му казаха да махне 1 кошер до 24 часа иначе го конфискуват, понеже имаше 11 семеиства, и тои веднага си го премести на пчелина които е извун населено място.

    Извън населено място на 700метра точно, могат да се правят пчелини 50-100-500 кошера кои колкото иска.

    А ти регистрирал ли си ги? Ако не си вземи се регистрираи мисля като пчелар, но само като пчелар, не като производител. Е то си е твоя работа де, но като си и регистриран като пчелар хептен нищо неможе да ти кажи, дори може да пуснеш жалба че комшииката те заплашва че ще ти запали кошерите, и ако стане нещо с тях ще дърпат нея.
    Нищо лично Младенчо, но поне пиши без правописни грешки и прочети закона за пчеларството! Кви 10 кошера кви 10 лева??? Ако е спам моля мода да ме поправи?

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84
    Когато се регистрира пчелина се издава удостоверение за регистрация на животински обект.В това удостоверение пише какъв е капацитета на пчелина .Четох че щом е в регулация трябва да се регистрира и в кметството.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Да задължително, кметовете водят отчет.
    Ако пчелина не е регистриран като животновъден обект кметовете определят колко семеиства може но не повече от 10(За пример там където са моите общинския кмет е определил 2 бр.)
    Друго е положението обаче ако е регистриран като животновъден обект там областната ветеринарна служба (бифшата)определя колко може в имот които е в регулация.
    За пример на мен ми разрешиха 100бр. като естественно се спазва закона - отчет пред кмета при промана на броиката.
    Това е което аз знам ако има нещо ново моля споделете.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    С новите изменения на не знам вече коя наредба при определяне на капацитета на пчелина се иска задължително становище от общината, независимо дали е в населено място или извън него. Един месец ми костваше това становище, защото пак според някакво изменение, в регистрацията на пчелина не се пише колко кошера имаш, а какъв е капацитета на пчелина. А за да се извади този документ, реално се прави пререгистрация на пчелина.

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Вече съжелявам че исках да помогна на колегата, но с вас наистина ви кефи да спорите.
    Аз ви казвам реални факти вие не.

    И нямам намерения да правя мръсно на никои и да му пращам тоя и оня, ама ме хваща яд на такива дето само си приказват.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    23.05.2011
    Мнения
    12
    днес смятам да ходя при клета да ги регистрирам

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    23.05.2011
    Мнения
    12
    благодаря на всички

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Кажи после какво е станало и дали има някакви промени,

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57
    Не знам какви сложни схеми правите...когато регистрирах моя пчелин,направих следното....Отидох в областната дирекция по безопастност на храните и там заевих капацитет от 100 кошера,като представих нотареален акт за имота...и удостоверението за пчелина беше при мен след 2 дни....

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •