Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 144

Тема: Пожар

  1. #31
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Не знам доколко е правилно. Аз преди засенчвах с бъзе, обаче много бързо съхне в жегите. Тази година на двата най открити кошера които са един до друг им сложих мрежа против слънце, така че да минава отгоре през двата и да се спуска от двете им страни. Като на самите капаци отгоре съм сложил изолация и мрежата е над нея и съм застъпил с тухлата това нещо. Ще пусна и снимка.

    Прикачен файл 11484
    опъната на колове нямаше ли да е по-добре...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    опъната на колове нямаше ли да е по-добре...
    Това ще е следващата стъпка. Определено ще е по-добре . Сега само я метнах , понеже си тръгвах.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Мастер кофти за пчелите нищо лошо не са направили
    Мъка е Гошка,мъка е да гледаш,как горят............
    Ноооо,и догодина ще се вади мед,ако Шефа пусне.
    Останалите неизгорели си имат и майки и разновъзрастно пило и яйца и мед.Само на един двусемеен лежак,едната половина му е тотал щета,а другата половина заложили и маточници за "спасяване" от смрадтта от другото отделение.....Прехвърлих ги в магазини..
    Най-много да се наложи да купя 4-5 сандъка12-ки...

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Мъка е Гошка,мъка е да гледаш,как горят............
    Ноооо,и догодина ще се вади мед,ако Шефа пусне.
    Останалите неизгорели си имат и майки и разновъзрастно пило и яйца и мед.Само на един двусемеен лежак,едната половина му е тотал щета,а другата половина заложили и маточници за "спасяване" от смрадтта от другото отделение.....Прехвърлих ги в магазини..
    Най-много да се наложи да купя 4-5 сандъка12-ки...
    Точно... Вярно, че е кофти за пчелите,но...каквото станало- станало.
    За пчеларя остава мъката от безсилието да помогне.

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Мъка е Гошка,мъка е да гледаш,как горят............
    Ноооо,и догодина ще се вади мед,ако Шефа пусне.
    Останалите неизгорели си имат и майки и разновъзрастно пило и яйца и мед.Само на един двусемеен лежак,едната половина му е тотал щета,а другата половина заложили и маточници за "спасяване" от смрадтта от другото отделение.....Прехвърлих ги в магазини..
    Най-много да се наложи да купя 4-5 сандъка12-ки...
    Здравей, истински ти съчувствам за сполетялото те нещастие, доколото си спомням не беше ли някъде от видинско преди да се преместиш?
    Мисълта ми е че ако имаш път или превоз до Лом или видинско, мога да ти подаря 12-к кошер с магазини + 10 военни сандъци с ламарини 12-ки.
    На мен са ми в излишък и бих ги дал на някой който има нужда.
    Умният човек се учи от грешките си, а мъдрият - от грешките на другите

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от nih Виж публикацията
    Здравей, истински ти съчувствам за сполетялото те нещастие, доколото си спомням не беше ли някъде от видинско преди да се преместиш?
    Мисълта ми е че ако имаш път или превоз до Лом или видинско, мога да ти подаря 12-к кошер с магазини + 10 военни сандъци с ламарини 12-ки.
    На мен са ми в излишък и бих ги дал на някой който има нужда.
    Благодаря!
    Пчеларствал съм в пловдивско,софийско,видинс ко,и пак в пловдивско от,където съм.
    Когато бях във видинско,реших да споделя за августовските майки и отводки и най вероято от там са ти "спомените"....
    Всъщност,още от видинско,имам заготовки за,поне още 5-6 кошера,но времето ми е кът..
    Още веднъж Благодаря,но нека някой,по нуждаещ се или мераклия,се възползва от предложението ти.
    Успешно завършване на сезона и успешен старт на новия!

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72
    Да, явно съм останал с грешно впечатление, успех и на теб и дано се оправиш бързо и с по-малко щети.
    Иначе офертата си остава и бих се радвал да ги подаря на някой млад ентусиаст, ако има желаещи: 0887 39 22 17
    Умният човек се учи от грешките си, а мъдрият - от грешките на другите

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Мъка е Гошка,мъка е да гледаш,как горят............
    Ноооо,и догодина ще се вади мед,ако Шефа пусне.
    Останалите неизгорели си имат и майки и разновъзрастно пило и яйца и мед.Само на един двусемеен лежак,едната половина му е тотал щета,а другата половина заложили и маточници за "спасяване" от смрадтта от другото отделение.....Прехвърлих ги в магазини..
    Най-много да се наложи да купя 4-5 сандъка12-ки...
    Ачка, пожелавам ти бързо да превъзмогнеш сполетялото те нещастие! Какви са причините за огъня, разбра ли се? И защо някои са изгоряли напълно, а други са във видимо прилично състояние? Успял си да плиснеш по кофа вода или друго? Сега се замислям, че в случая тия които са били "прецакани" с плътни дъна, трябва да са прескочили трапа, за разлика от тези с мрежестите или бъркам?
    п.с. В кръга на шегата: от оцелелите защо не изкараш някоя линия "огнеупорни пчели"? В Австралия и южните Щати ще вървят като топъл хляб

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ачка, пожелавам ти бързо да превъзмогнеш сполетялото те нещастие! Какви са причините за огъня, разбра ли се? И защо някои са изгоряли напълно, а други са във видимо прилично състояние? Успял си да плиснеш по кофа вода или друго? Сега се замислям, че в случая тия които са били "прецакани" с плътни дъна, трябва да са прескочили трапа, за разлика от тези с мрежестите или бъркам?
    п.с. В кръга на шегата: от оцелелите защо не изкараш някоя линия "огнеупорни пчели"? В Австралия и южните Щати ще вървят като топъл хляб
    За "огнеупорни" пчели не знам, но се замислям за ранно известяване за приближаващ огън.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    За "огнеупорни" пчели не знам, но се замислям за ранно известяване за приближаващ огън.
    Време е да удариш едно рамо.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •