Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 144

Тема: Пожар

  1. #131
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    А бе с тебе на нормален език не може ли да се говори?
    Явно въобще не схващаш , че твоята система е като калашник в ръцете на маймуна.(Имаше в тубата подобен клип.) Тя без съответната дообработка и организационно подсигуряване повече вреди като от връзва ръцете на земеделци и администрация.
    Да почнем отначало.Идеята за тая система е продиктувана от желание да се запази пчелната популация от отравяне.Нали не греша? За да постигне целта си е необходимо нещо дребно.
    1. Съобщение за пръскане да се изпраща не само на пчеларите, но копие в БАБХ.За БАБХ задължително да се описва и вида на препарата.
    2. Съобщението да се възприема като намерение за извършване на дадената дейност в определения период от време.Ден или два преди самото действие това намерение да бъде потвърдено със съобщение за точна дата на извършване на дейността.Каква е целта на двойното известяване?По време на пръсканията е и периодът на развитие на пчелните семейства.Затварянето им за седем-десет дни неминуемо се отразява на развитието им.А нали целта на цялото занятие е минимални щети за пчелите? При известяване по тоя начин пчеларят ще знае седмицата в, която да очаква пръскане и съответно ще се подготви.С второто известие ще затвори кошерите за ден или два в, които ще се извърши пръскането.
    3. Сега и за организационните мероприятия в, които софтуерът може да помогне. Когато се получи последователно заангажиране на дълъг период от време за пръскане от няколко земеделци системата да ги уведомява да съгласуват и минимизират времето на пръскане. Това може да стане като на съответна страница поне месец по рано се изписват заявките за пръскане.
    Всяка система е "недовършена" още със създаването си.Винаги може де се подобри при желание.
    Copy/Paste и до БАБХ!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Copy/Paste и до БАБХ!
    Няма да ти се разсърдя ако го изпратиш и подкрепиш с авторитета си и не ме споменаваш.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Няма да ти се разсърдя ако го изпратиш и подкрепиш с авторитета си и не ме споменаваш.
    Съжалявам, но това, което искаш е за система с изкуствен интелект, а в БАБХ и естествения е в недостиг.... Нямам никакво желание за разговори с тях..
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #134
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Съжалявам, но това, което искаш е за система с изкуствен интелект, а в БАБХ и естествения е в недостиг.... Нямам никакво желание за разговори с тях..
    Да не ми казваш ,че сравнението на маймуната с калашник и "системата" в ръцете на администрацията е удачно?
    п.п. И за мене и за тебе е ясно , че софтуерът за изпълнение на предложените от мене доработки не е проблем.
    И сега се изкушавам да се повторя.Проблемите в пчеларството идат от политиката на правителствата. Бай Неделкович от Алековия "До Чикаго и назад." го е казал отдавна " Овде е велика корупция!"
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #135
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Няма кой да огаси тоз държавен пожар..таз жажда за лесни пари

  6. #136
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Абе ти ли си създателя на системата за известяване ?

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Абе ти ли си създателя на системата за известяване ?
    Не! БАБХ. А ако те интересува идеята за създаването и - върни се назад във форума или питай директно собственика му.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #138
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Абе ти ли си създателя на системата за известяване ?
    Не четеш ли?Трябваше да си се сетил.

  9. #139
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Не четеш ли?Трябваше да си се сетил.
    Точно казано. Инак тоя, колкото вреди е нанесъл на пчеларството със своите идеи, на друг ще му трябват няколко живота. Днес му чета пак умозаключенията в пчеларските групи - не следял той котировките на мед на международните пазари, ама все има мнение по въпроса с цената. Та се питам аз, какъв кърлеж трябва да си, та да не могат да те изцерят пчеларите. Ни мед произвежда, ни е търговец на мед, пазарите не следи, ама акъл дава. Ей, дъртия, налягай си парцалите, че ковида те подмина, ама пчеларите не.

  10. #140
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Не! БАБХ. А ако те интересува идеята за създаването и - върни се назад във форума или питай директно собственика му.
    Я ми кажи кой е тоя БАБХ ? Аз преди години звъня в плевен на министерства , на РИОСВ, да им кажа че един пръска наобяд, те се чудиха кой как да се отърве от мен. И накрая ми дадоха телефона не шефа на БАБХ за Плевенска област и оня ми вика "Напиши една писмена молба, да ида да им тръсна една глоба" .......... Чудих се тоя, дето ще им тръсне глобата, дали да ида да го срещна някой път, да видя аз наживо на кой какво тръска. Обаче се поуспокоих поради предишните ми опитите с всички тези институции.

    Писал съм по други проблеми до министерства и тн ... не тези а други.

    Не те разбирам ти какво искаш от пчеларите тук, какво да направят ? Да си купуват изобретения и да пляскат с ръце ? Аз съм подавал всякакви сигнали, контактувал съм с "хора", не съм попадал на хора, а на някакви бездушни отрепки-чиновници. Как да стане тая работа ?

 

 
Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •