Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 144

Тема: Пожар

  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Каквото и да напиша ще е малко.Искрено съжалявам, че това се е случило на тебе.Господ изпраща изпитания на тия що обича.Сигурен съм, че ще ти помогне да ги преодолееш.Вярвай!
    Това дето си го написал хич не е малко!
    Защо трябва да се давиш в лицемерие?

    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    До кога ще го търпиш zapstojan??? Трябва ли всяка тема да осира? Ако това ще е нивото на форума? Да го изясним.Не може един комплексар да се подиграва и с нещастието достигнало колега. Само от уважение към колегията няма да отговарям в стила на ползващия се с явни протекции да мърси навсякъде.
    Моля Ачо да ме извини , че и неговото нещастие се оказа забъркано в помията на оня екземпляр.
    Лицемерието, чрез думата "колегия" почва да прелива в четкаджийство.

    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Нали не мислиш , че форума трябва да се превърне в надплюване. Защо простащината на един трябва да дава тон за всички?Ако това ще е бъдещето на форума , "жална му майка".Какво спечели настоящата тема от намесата на тоя екземпляр? Омаза и усмърдя една човешка загуба и пчеларска трагедия.И то само за да му лъсне отново и отново голия в интелектуално отношение гъз.
    Тука пак се изложи пред "колегията".

    Защо не поработиш в-у себе си, а си се загрижил за форума?
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Ангел Йосифов мога да изразя само своето съчувствие към случилото се...

    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Колега, дай някоя банкова сметка ако искаш, всеки който желае да удари едно рамо. Както се казва и един кошер нов да си вземеш, пак си е нещо .
    Макар че темата не предразполага за подобно нещо - успя да ме накараш да се засмея...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Нали не мислиш , че форума трябва да се превърне в надплюване. Защо простащината на един трябва да дава тон за всички?Ако това ще е бъдещето на форума , "жална му майка".Какво спечели настоящата тема от намесата на тоя екземпляр? Омаза и усмърдя една човешка загуба и пчеларска трагедия.И то само за да му лъсне отново и отново голия в интелектуално отношение гъз.
    Нали знаеш какво мисля за форума? ФОРУМА Е ОГЛЕДАЛО!!! Чийто задник по твои думи гъз се появи пред него, това показва и той/форума. Та, на фона, на трагедията, на Йосифов, вие отново си показахте задниците/гъзовете. Кантар няма да използвам. Всеки от присъстващите да премери кой колко тежи и сам да си вади изводите. Иначе моята работа е лесна, вкарвам ви никовете в едни правоъгълничета, компа/форума ме пита "за колко време"? Избирам опцията и...кой да избера!?!? Ти кажи? Хайде сега си сядайте на задниците/гъзовете и мирувайте.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    849
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Колега, дай някоя банкова сметка ако искаш, всеки който желае да удари едно рамо. Както се казва и един кошер нов да си вземеш, пак си е нещо .
    Даже и аз се усмихнах,като Борката,но Благодаря за съчувствието и предложението,Благодаря и на Колегията,но не е необходимо да ми се "удря рамо".Можеби,рамо ще трябва за молитва за дъжд.Отселелите пчели ще се справят с моя помощ.
    Ето,например,високата температура е един вид третиране срещу вароа..Ще спестим на пчелите тровенето,което и без пожара им го спестявам...
    И други плюсове се появяват,но засега ще ги запазя за лична консумация...
    Още веднъж Благодаря!

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    849
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Нали знаеш
    Вервам,знаеш как се действа при пожар.....
    Остави ги да поддържат огъня.
    И двамата ги разбирам.
    Ето,например,оня ден изпращам снимки от пожара на един приятел,ама той малко недоскиф...ми праща "приятни изживявания" и днес прочитайки форума,сложил цаките и разгледал снимките от вайбъра....
    Огън,огън гаси!

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    ...Ето,например,високата температура е един вид третиране срещу вароа..Ще спестим на пчелите тровенето,което и без пожара им го спестявам...
    И други плюсове се появяват,но засега ще ги запазя за лична консумация....
    Догодина и гъби на мястото на пожара.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Ееей лоша работа е станала... Жалко за загубите и пораженията, ама можело и да е по-лошо, а па ти Наборе ще се оправиш бързо. Даже и без наша помощ, май?
    Имахме някъде тема за пожаробезопасността на пчелина, винаги по това време е актуална. Вода, ниска трева или никак и вече квото каже Горния. И кошерите да не са на гуми.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    849
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Ееей лоша работа е станала... Жалко за загубите и пораженията, ама можело и да е по-лошо, а па ти Наборе ще се оправиш бързо. Даже и без наша помощ, май?
    Имахме някъде тема за пожаробезопасността на пчелина, винаги по това време е актуална. Вода, ниска трева или никак и вече квото каже Горния. И кошерите да не са на гуми.
    Наборе да си призная "мързела" спаси,останалите кошери от пожара.
    Обикновено засенчвам кошерите с окосената трева около тях.Засенчването беше запланувано за неделята,след последната врътка на центрофугата.
    Иначе,гуми,използвам времено,точно в тоз период,при производство на августовски майки......но пожара ме изпревари,което радикално променя мислите ми за засенчване и основа за времените отводки...

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Факт! Ако знаем кога какво е правилно животът ще бъде различен. Аз отдаавна не бях засенчвал, но в неделя като извадих квото там и насякъх бъзак че го прекръстосах отгоре... Даже мислех да правя снимки за тука, ама се бях уморил порядъчно. Гуми също ползвам за временни подложки.. Абе требе да се внимава и пак на първо място е Негово Величество Късмета.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #30
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Не знам доколко е правилно. Аз преди засенчвах с бъзе, обаче много бързо съхне в жегите. Тази година на двата най открити кошера които са един до друг им сложих мрежа против слънце, така че да минава отгоре през двата и да се спуска от двете им страни. Като на самите капаци отгоре съм сложил изолация и мрежата е над нея и съм застъпил с тухлата това нещо. Ще пусна и снимка.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_1563.JPG
Прегледи:      102
Размер:	95.1 KB
ID:	11484

 

 
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •