Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650

    Интересно видео за дефектна майка

    Здравейте, попаднах на едно видео, което ми се стори много странно. Казва се там, че когато майката снесе яйце, в момента в който започва да се превръща в личинка, бива изчистено от пчелите. Аз не помня да съм срещал такова нещо из литературата. Някой може ли да коментира ? Видеото е българско ..

    https://www.youtube.com/watch?v=i-25j-H_BNk

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Здравейте, попаднах на едно видео, което ми се стори много странно. Казва се там, че когато майката снесе яйце, в момента в който започва да се превръща в личинка, бива изчистено от пчелите. Аз не помня да съм срещал такова нещо из литературата. Някой може ли да коментира ? Видеото е българско ..

    https://www.youtube.com/watch?v=i-25j-H_BNk
    Не видях тая майка да има свита.Това , че не се отглежда пило може да е свързано с възрастовия състав на пчелите в отводката.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Здравейте, попаднах на едно видео, което ми се стори много странно. Казва се там, че когато майката снесе яйце, в момента в който започва да се превръща в личинка, бива изчистено от пчелите. Аз не помня да съм срещал такова нещо из литературата. Някой може ли да коментира ? Видеото е българско ..

    https://www.youtube.com/watch?v=i-25j-H_BNk
    Аз бих изчакал известно време. Ако не за друго, поне "в интерес на науката",както казва един колега.
    Не се споменава, дали се опитват да залагат маточници. А ако им се придаде пита с редовни яйца?

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Според мен, проблема е в пчелите а не в майката. Преди няколко години, към края на април , едно семейство остава без летящи пчели, натровени при пръскане. Следва застудяване и пилото, около две рамки, загива. Три пъти, през 3-4 дена го отварях и намирах едно и също- около длан яйца и нито едно захранено. Сложих и една рамка със запечатано пило и пчели и при следващото отваряни всичко си беше наред, имаше и яйца и захранено пило.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Аз пуснах тази тема на колегата с видеото, ако иска да даде повече информация, ще е полезно да сподели повече.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •