Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 38
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    25.05.2020
    Мнения
    10

    Продажба на дребно

    Здравейте! Имам един въпрос на който не успях да намеря отговор и за това пускам тема. Имам регистриран пчелин и ме интересува за продажба на дребно на буркани с мед освен, че е регистриран пчлеина в ОБДХ, трябва ли нещо друго и най-вече ме интересува трябва ли да се осигурявам като земеделски производител? Благодаря Ви!

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Djaniko0o Виж публикацията
    Здравейте! Имам един въпрос на който не успях да намеря отговор и за това пускам тема. Имам регистриран пчелин и ме интересува за продажба на дребно на буркани с мед освен, че е регистриран пчлеина в ОБДХ, трябва ли нещо друго и най-вече ме интересува трябва ли да се осигурявам като земеделски производител? Благодаря Ви!
    Не, нямаш право да разфасоваш на буркани. Трябва да си регистриран по наредба 26 и да, трябва да си ЗП. Трябва да има топлва вода, плоички, скари и сумати изисквания. И като цяло държавата те регистрира и не ти дава да продаваш, само да пълниш джоба на прекупвачите!

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Djaniko0o Виж публикацията
    Здравейте! Имам един въпрос на който не успях да намеря отговор и за това пускам тема. Имам регистриран пчелин и ме интересува за продажба на дребно на буркани с мед освен, че е регистриран пчлеина в ОБДХ, трябва ли нещо друго и най-вече ме интересува трябва ли да се осигурявам като земеделски производител? Благодаря Ви!
    За да си напълно изряден, трябва да отговаряш на изискванията на НАРЕДБА № 26 ОТ 14 ОКТОМВРИ 2010 Г. ЗА СПЕЦИФИЧНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ДИРЕКТНИ ДОСТАВКИ НА МАЛКИ КОЛИЧЕСТВА СУРОВИНИ И ХРАНИ ОТ ЖИВОТИНСКИ ПРОИЗХОД. Готвеше се нова, но май си остана само с проект. Освен това, трябва да си ЗС или фирма и още ред неща. Останалия вариант е както бабите си продават яйцата, които са им в излишък на съседи и познати.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    За да си напълно изряден, трябва да отговаряш на изискванията на НАРЕДБА № 26 ОТ 14 ОКТОМВРИ 2010 Г. ЗА СПЕЦИФИЧНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ДИРЕКТНИ ДОСТАВКИ НА МАЛКИ КОЛИЧЕСТВА СУРОВИНИ И ХРАНИ ОТ ЖИВОТИНСКИ ПРОИЗХОД. Готвеше се нова, но май си остана само с проект. Освен това, трябва да си ЗС или фирма и още ред неща. Останалия вариант е както бабите си продават яйцата, които са им в излишък на съседи и познати.
    То не останаха баби и животни на селата.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    То не останаха баби и животни на селата.
    Има още по нашия край. По-малко, но ги има, както и такива, които се гърчат по бостаните, да копат за лудо и добият две кила боб, пет кила лук и чесън, а и някоя друга диня и пъпеш. А бе всеки луд с номера си.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Има още по нашия край. По-малко, но ги има, както и такива, които се гърчат по бостаните, да копат за лудо и добият две кила боб, пет кила лук и чесън, а и някоя друга диня и пъпеш. А бе всеки луд с номера си.
    Много по-лесно е да си купиш, но произведеното от тебе е винаги по- сладко... Дори и да е по- невзрачно.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Много по-лесно е да си купиш, но произведеното от тебе е винаги по- сладко... Дори и да е по- невзрачно.
    "Пазарната икономика" по български съсипа пазара.Пазарите се "яхнаха" от търгашите. Стоката и там и в големите вериги все една и съща.Всичко от борсата.Само цената на "пазара" по-висока. Та спасението е в "бабичките" и "фермерските пазари" на, които да е забранен достъпа на търгаши.Иначе само произведеното у дома става за ядене.Скоро СЗО "откри" , че от както европейците се хранят като американци станали по-дебели и по-болнави.А ние?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Ние и до ден днешен си произвеждаме почти всичко. Лук, картофи,боб, чесън, домати, тиквички, чушки подправки краставици и още доста, в малки количества и за нас. Не може дори да сравняваме ... Блъскане е и има постоянно проблеми но си струва. Има тук при нас едно "сляпо куче" дето е най-големия проблем

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ние и до ден днешен си произвеждаме почти всичко. Лук, картофи,боб, чесън, домати, тиквички, чушки подправки краставици и още доста, в малки количества и за нас. Не може дори да сравняваме ... Блъскане е и има постоянно проблеми но си струва. Има тук при нас едно "сляпо куче" дето е най-големия проблем
    Електронните уредчета и карбидните блокчета за сума ти пари не вършат работа ни при кърта, ни при сляпото куче.Опитано!
    Търси друго решение.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    За бобра със сляпото куче ще поръчам едни капани от един американски сайт, видях с очите си как ловят тия гадини, скъпи са но ще ги купя, инфо по-нататък.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •