Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 38 от общо 38
  1. #31
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    Проблем ми е дали съм ЗП, защото не искам да плащам допълнителни данъци , работя на трудов договор и не ми трябват допълнителни осигуровки

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Проблем ми е дали съм ЗП, защото не искам да плащам допълнителни данъци , работя на трудов договор и не ми трябват допълнителни осигуровки
    Е, ти пък... Има-няма, 700 кг. мед от рапица(4лв.), ще ти стигнат да си платиш осигуровките за годината. А ако (не дай Боже) се разболееш, то пак си плащаш като поп. Нищо че си платил една камара осигуровки.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Вижте новите изисквания за продажбата на пчелен мед за консумация
    Те са регламентирани в проектонаредба, която отменя сега действащата наредба от 2002 г.
    https://agri.bg/novini/vizhte-iziskv...WzkDgkgdGFGqEw
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Вижте новите изисквания за продажбата на пчелен мед за консумация
    Те са регламентирани в проектонаредба, която отменя сега действащата наредба от 2002 г.
    https://agri.bg/novini/vizhte-iziskv...WzkDgkgdGFGqEw
    Да. Това ще се изпълнява колкото и първото се е изпълнявало.... тоест....никога.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Добре, и аз ще поръчам независимо, тъкмо да сравняваме резултати. И аз прегледах, изглежда че са наред, просто са малък производител.
    Абе колега, тея с капаните ме туриха нахуй ... Няма ги никакви , добре че поръчах 2 само ... Получих след 1 месец едно писмо с месец закъснение от Белгийските пощи, че имало пратка да си я препоръчам от Белгия за 16 евраци, ама беше вече късно и я връщат в Щатите. Сега ще им пиша на тези , но още като правих поръчката, тя се случи през трети посредник ...............

    То и затова ми блокираха една от картите в началото ... я дай малко информация, да видим ти дали си поръчал, да не се окаже че си в играта ...

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    "https://www.traplineproducts.com/onlinestore.html
    Това е линка с капаните, гледайте The Gophinator gopher trap, те за сляпото куче, по-малките са за къртици. Мисля да поръчам 12 капана, слагат се по два в разкрития тунел, във всеки ръкав по един, има си чалъм за зареждане, и като мине гадината и се хваща, видях го с очите си как действа."


    Значи колега Илиев, понеже ти се покри да кажа при мен какво стана. Още като поръчвах банковите ми карти не искаха да правят транзакция към този сайт. От виртуалната я пуснах и мина .. Както вече писах, нищо не получих. Писах им на имейл, дори не са ми отговорили. Трудно може да се намери начин да контактуваш с тях. Освен да им пратя писмо по пощата ...

    Не ми се занимава за дребна сума пари, въпреки че постъпих като пълен наивник. На това по английски се казва "social networking" идва някой и ти обяснява колко хубаво е нещо и ти по тази причина като първия балък се хвърляш. Аман ....

    П.С - всъщност ще ги репортна на mastercard и ще пиша към някоя от щатските институции. Просто и затова разправии , а как не ми се занимава офф....

    Чудя се дали и колегата Илиев, да не репортна тук на българските институции, понеже той го рекламира и ако има схема, може да е част от нея. А пък може и просто аз да не съм извадил късмет

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    "https://www.traplineproducts.com/onlinestore.html

    Както вече писах, нищо не получих. Писах им на имейл, дори не са ми отговорили. Трудно може да се намери начин да контактуваш с тях. Освен да им пратя писмо по пощата ...

    Не ми се занимава за дребна сума пари, въпреки че постъпих като пълен наивник. На това по английски се казва "social networking" идва някой и ти обяснява колко хубаво е нещо и ти по тази причина като първия балък се хвърляш. Аман ....

    П.С - всъщност ще ги репортна на mastercard и ще пиша към някоя от щатските институции. Просто и затова разправии , а как не ми се занимава офф....

    За такива случаи народът ни има една приказка. "Будала човек и вързано куче го хапе."
    п.п. Пазарувай от Китай през АЛИ. Виж им условията.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията


    Значи колега Илиев, понеже ти се покри да кажа при мен какво стана. Още като поръчвах банковите ми карти не искаха да правят транзакция към този сайт. От виртуалната я пуснах и мина .. Както вече писах, нищо не получих. Писах им на имейл, дори не са ми отговорили. Трудно може да се намери начин да контактуваш с тях. Освен да им пратя писмо по пощата ...

    Тази виртуална карта от къде после тегли парите? От коя твоя сметка? Или това се прави ръчно?
    Провери в банковите извлечения дали има реален превод на пари.
    Аз съм си въвел SMS известяване за всеки превод през моите карти. Когато даден превод мине получавам съобщение, та даже и за един долар да е.. Така преди три месеца хванах опит да ми източат пари откредитната карта, чез някаква хитра схема с реклами на Фейсбук. Успяха да вземат само 20$ и веднага блокирах картата. Направиха опити почти за 700$ ама ядец! После тези 20$ PayPal ми ги възстановиха.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •