Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 38

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    25.05.2020
    Мнения
    10

    Продажба на дребно

    Здравейте! Имам един въпрос на който не успях да намеря отговор и за това пускам тема. Имам регистриран пчелин и ме интересува за продажба на дребно на буркани с мед освен, че е регистриран пчлеина в ОБДХ, трябва ли нещо друго и най-вече ме интересува трябва ли да се осигурявам като земеделски производител? Благодаря Ви!

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Djaniko0o Виж публикацията
    Здравейте! Имам един въпрос на който не успях да намеря отговор и за това пускам тема. Имам регистриран пчелин и ме интересува за продажба на дребно на буркани с мед освен, че е регистриран пчлеина в ОБДХ, трябва ли нещо друго и най-вече ме интересува трябва ли да се осигурявам като земеделски производител? Благодаря Ви!
    Не, нямаш право да разфасоваш на буркани. Трябва да си регистриран по наредба 26 и да, трябва да си ЗП. Трябва да има топлва вода, плоички, скари и сумати изисквания. И като цяло държавата те регистрира и не ти дава да продаваш, само да пълниш джоба на прекупвачите!

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    https://www.traplineproducts.com/onlinestore.html
    Това е линка с капаните, гледайте The Gophinator gopher trap, те за сляпото куче, по-малките са за къртици. Мисля да поръчам 12 капана, слагат се по два в разкрития тунел, във всеки ръкав по един, има си чалъм за зареждане, и като мине гадината и се хваща, видях го с очите си как действа.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    https://www.traplineproducts.com/onlinestore.html
    Това е линка с капаните, гледайте The Gophinator gopher trap, те за сляпото куче, по-малките са за къртици. Мисля да поръчам 12 капана, слагат се по два в разкрития тунел, във всеки ръкав по един, има си чалъм за зареждане, и като мине гадината и се хваща, видях го с очите си как действа.
    Баща ми ги е правил тези капани, още преди американците да го измислят. Преди да купуваш 12, купи 1-2 . Според мен това няма да проработи . Това животно е сляпо, усета му е на 100 процента. Не знам какъв перфекционист си за да сложиш така капана че то като мине да не усети.
    Не разбирам как така ще поръчаш 12 ... само на добра воля .. Затова мисля че правиш реклама. Всеки друг човек би си купил няколко да ги пробва ... Аз дори и това не бих направил , докато не видя видео от независим източник с оценка, пробвано в реални условия.

    П.С - къртицата въобще не я сравнявай, няма нищо общо ...

    Очаквам да кажеш какво се случва, с този капан .. Но повечето хора не казват нищо по форумите.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Djaniko0o Виж публикацията
    Здравейте! Имам един въпрос на който не успях да намеря отговор и за това пускам тема. Имам регистриран пчелин и ме интересува за продажба на дребно на буркани с мед освен, че е регистриран пчлеина в ОБДХ, трябва ли нещо друго и най-вече ме интересува трябва ли да се осигурявам като земеделски производител? Благодаря Ви!
    За да си напълно изряден, трябва да отговаряш на изискванията на НАРЕДБА № 26 ОТ 14 ОКТОМВРИ 2010 Г. ЗА СПЕЦИФИЧНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ДИРЕКТНИ ДОСТАВКИ НА МАЛКИ КОЛИЧЕСТВА СУРОВИНИ И ХРАНИ ОТ ЖИВОТИНСКИ ПРОИЗХОД. Готвеше се нова, но май си остана само с проект. Освен това, трябва да си ЗС или фирма и още ред неща. Останалия вариант е както бабите си продават яйцата, които са им в излишък на съседи и познати.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    За да си напълно изряден, трябва да отговаряш на изискванията на НАРЕДБА № 26 ОТ 14 ОКТОМВРИ 2010 Г. ЗА СПЕЦИФИЧНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ДИРЕКТНИ ДОСТАВКИ НА МАЛКИ КОЛИЧЕСТВА СУРОВИНИ И ХРАНИ ОТ ЖИВОТИНСКИ ПРОИЗХОД. Готвеше се нова, но май си остана само с проект. Освен това, трябва да си ЗС или фирма и още ред неща. Останалия вариант е както бабите си продават яйцата, които са им в излишък на съседи и познати.
    То не останаха баби и животни на селата.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    То не останаха баби и животни на селата.
    Има още по нашия край. По-малко, но ги има, както и такива, които се гърчат по бостаните, да копат за лудо и добият две кила боб, пет кила лук и чесън, а и някоя друга диня и пъпеш. А бе всеки луд с номера си.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Има още по нашия край. По-малко, но ги има, както и такива, които се гърчат по бостаните, да копат за лудо и добият две кила боб, пет кила лук и чесън, а и някоя друга диня и пъпеш. А бе всеки луд с номера си.
    Много по-лесно е да си купиш, но произведеното от тебе е винаги по- сладко... Дори и да е по- невзрачно.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Много по-лесно е да си купиш, но произведеното от тебе е винаги по- сладко... Дори и да е по- невзрачно.
    "Пазарната икономика" по български съсипа пазара.Пазарите се "яхнаха" от търгашите. Стоката и там и в големите вериги все една и съща.Всичко от борсата.Само цената на "пазара" по-висока. Та спасението е в "бабичките" и "фермерските пазари" на, които да е забранен достъпа на търгаши.Иначе само произведеното у дома става за ядене.Скоро СЗО "откри" , че от както европейците се хранят като американци станали по-дебели и по-болнави.А ние?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Ние и до ден днешен си произвеждаме почти всичко. Лук, картофи,боб, чесън, домати, тиквички, чушки подправки краставици и още доста, в малки количества и за нас. Не може дори да сравняваме ... Блъскане е и има постоянно проблеми но си струва. Има тук при нас едно "сляпо куче" дето е най-големия проблем

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •