Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 38
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Ние от както съм жив пробваме различни неща. Това което работи е ако имаш съседи които и те гледат нещо, като хлебарките, така с ултразвук или препарати ги гониш при тях. С хапчета, карбиди и тн ... нищо не става .... Тези механичните капани също не работят, защото това животно има страшен усет и ги избягва. Дори да се хване един два, все тая. Най-стария и изпитан метод е както е бил преди 100ци години, да се откопае тунел и рано сутринта да се чака с мотиката да го утрешеш, понеже той идва да си я зариее.. Колкото и странно да е , срещу това животно няма технология ) .. Хем е гадно че ти унищожава продукцията, хем е кеф как се оправя, без никой да може да го спре


    Илиев, все пак пиши какъв е резултата. Дано да не си търговец .. . и тези американски апарати да работят, което ме съмнява, Ако пуснеш едно видео веднага ще им видим принципа поне, да знае човек дали да ги купува

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    https://www.traplineproducts.com/onlinestore.html
    Това е линка с капаните, гледайте The Gophinator gopher trap, те за сляпото куче, по-малките са за къртици. Мисля да поръчам 12 капана, слагат се по два в разкрития тунел, във всеки ръкав по един, има си чалъм за зареждане, и като мине гадината и се хваща, видях го с очите си как действа.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    https://www.traplineproducts.com/onlinestore.html
    Това е линка с капаните, гледайте The Gophinator gopher trap, те за сляпото куче, по-малките са за къртици. Мисля да поръчам 12 капана, слагат се по два в разкрития тунел, във всеки ръкав по един, има си чалъм за зареждане, и като мине гадината и се хваща, видях го с очите си как действа.
    Баща ми ги е правил тези капани, още преди американците да го измислят. Преди да купуваш 12, купи 1-2 . Според мен това няма да проработи . Това животно е сляпо, усета му е на 100 процента. Не знам какъв перфекционист си за да сложиш така капана че то като мине да не усети.
    Не разбирам как така ще поръчаш 12 ... само на добра воля .. Затова мисля че правиш реклама. Всеки друг човек би си купил няколко да ги пробва ... Аз дори и това не бих направил , докато не видя видео от независим източник с оценка, пробвано в реални условия.

    П.С - къртицата въобще не я сравнявай, няма нищо общо ...

    Очаквам да кажеш какво се случва, с този капан .. Но повечето хора не казват нищо по форумите.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Двама асистенти спецове по гризачи, един от БАН и един от Варна ми ги демонстрираха на живо пред мен, вечерта ги заложиха в нивата над мен, и на сутринта имаше 50% успеваемост...от 4 капана, 2 слепи кучета....не съм рекламен агент на нищо....поръчвам 12, защото така и така плащам доставката от щатите, да ми стъпи по-евтино.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Егасиму и доходния бизнес, как не съм се сетил досега да стана рекламен агент на капани за слепи кучета!!......баща ти може да е огъвал някаква тел на ръка и да се е мъчил да прави нещо по чертеж, но това са прецизни устройства, направени от специална стомана на машини, външно може да си приличат, но нямат нищо общо като изработка - анадънму шинди??

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Разбрах те сега погледнах и са малко различни.. Ами да това е добра идея, защото ако разгледаш по форумите наистина няма устойчиво решение. Поръчай и на мен 4 и да си разделим доставката. Какво ще кажеш ? Не се шегувам. Тъкмо да не се набутваш само ти ..

    Всъщност както знаеш за щатите мисля ако минеш 100 долара, трябва да ги освобождаваш от митница и да плащаш мито. Затова помисли колко и как ще поръчваш. Видях че ги продават по 16 долара ? Може някак си да направим някаква комбинация ..

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Може така да направим колега Калоянв, даже си мисля да поръчам 24 устройства/12 капана, за да ми стъпи по-евтино като цена и доставка, а с тебе няма да си разделим доставката, а ти ще платиш 1/3 от цената на доставката за 4 устройства/2 капана, като се надявам и други форумци да се заинтересуват от тези капани, за да платят останалите 2/3-ти от доставката, на мен да ми излезе без пари транспорта, а и от скромната отстъпка в цената да имам кяр....сериозно ще поръчам 24 от тия джаджи, пък който иска...на мен това ноу-хау ми струваше 4 буркана мед и едно шише ракия все пак!!....няма майтап - дадох им по 2 буркана мед на изпроводяк за това, че ме светнаха как да изловя слепите кучета.....и накрая да ме споменувате с добро най-важното!!

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Ами да действаме , че сезона им идва, започват вече да вършеят

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Да те питам пак колега, ти потвъждаваш ли че тези неща работят, аз сега ще направя една по - подробна проверка на сайта, информацията и тн .. И нещо да добавя, този капан се отнася за ето това ..

    https://en.wikipedia.org/wiki/Gopher

    Докато нашето е ето това.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Lesser_blind_mole-rat

    Пак гризачи, пак унищожават градини, но според мен доста различни

    Едното живее само в районите на америка, а другото само по нашите и околните земи.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Така е колега, различни гадини са наистина, но са със сходни размери и тези капани ловят и нашите слепи кучета. Днес знъннах на единия спец по слепите кучета да го питам все пак сайта актуален ли е, да не изгоря с едни 119 долара все пак, и той ми каза - това е спасението, това са точните капани. Ще поръчам 12 бр. само за мен, защото виждам че има недоверие и съмнения, така че като дойдат, очаквайте снимки на хванатите гадове. Доставката не е скъпа, 24 долара ми ги сметна веднага сайта за 12 устройства.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •