Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 30 ПърваПърва ... 20282930
Резултати от 291 до 295 от общо 295

Тема: Отводка

  1. #291
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Еха, прихванал си от градския.
    Какво бре? Грип, едра шарка или спин?

  2. #292
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Какво бре? Грип, едра шарка или спин?
    Еми как, той е бога на голите роеве.

  3. #293
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Еми как, той е бога на голите роеве.
    Щях да кажа да не си паднал от небето, но ако беше паднал оттам щеше да знаеш, че там има много богове и от богове по богове.

  4. #294
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Здравейте колеги,

    От тази пролет имам три кошера Дадан Блат, единият по начало беше по-слабичък, другите два по-силни. От по-силните единият си остана силен, докато другият без да съм разбрал се е роил и значително е поотслабнал. По-слабият се развиваше по-бавно през цялата пролет, но сега върви добре. Чета по форума и по книгите за отводките и стигнах до извода, че най-добре е да си направя майски отводки догодина, ако имам силни кошери. Сега имам само един силен кошер, който мога да разделя, но незнам дали е добра идея. От десетина дни цъфтят слънчогледови насаждения, пашата по-скоро е към края.

    Моля за съвет дали да оставя силния кошер така да зимува и май месец да мисля за отводки (тъкмо да се предпазя от роенето) или да пробвам сега през юли да го разделя?
    Подкрепям мнението на Калин, остави ги за догодина, може и другите да те изненадат, ако слънчогледа ти е основна паша, една свестно направрна майска отводка, ще може да ти влезе в пашата. Решението си е твое, но пролетта по няма какво да объркал. Успех имаш 10 месеца да четеш и питаш
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #295
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Остави го за догодина, не си създавай неприятности сега, изхождайки от опита, който имаш!


    И аз да допълня, изхождайки от опита, който имаш , не разделяй. Дончев е прав, че има време да го разделиш, но по-добре догодина, като са понаучиш
    Успех!

 

 
Страница 30 от 30 ПърваПърва ... 20282930

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •