Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 30 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 295

Тема: Отводка

  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Не четеш ли ,че има само основи човечеца. А уж сам бил прав за практиката, а се палиш .
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Отводките на Младен се развиват чудесно.Едната е с майка Италианка което личи от снимките, а другата е с майка Карпатка.До една седмица единия корпус ще е изпълнен с пчели и тогава по средата на цъфтежа на липата при него, ще започне да изграждането и на втория корпус.Целта е до есента и двата корпуса да са усвоени, питите изградени и пчелите да се запасят с храна за зимата.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    Колега,
    Защо пишеш, че ЛР корпусите ти са оборудвани с ДБ магазини (каква ти е идеята за подобна конфигурация) ? Успех.
    Кошерите му са с дълбоко дъно с вграден прашецоуловител производство на Светослав и Софрон Софрониеви те работят само с такива.Чудесна изработка според мен.С магазинни пити по лесно се работи поради факта че магазина е по-лек.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  4. #14
    Цитат Първоначално публикувано от jonny
    Докато ме няма подхранването ще го прави баща ми. Като се върна ще направим отново преглед и ще се реши понататъшните дейности. Сигурно ще се постави втори корпус с основи за изграждане.
    Мен ако питаш спри с подхранването .В момента има доста нектар в природата ,а и там където си има липово насаждение достатъчно голямо. Виж за корпуса с основи съм съгласен.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Едната е с майка Италианка което личи от снимките
    коя снимка по-точно - и по какво личи?
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #16
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов
    Не четеш ли ,че има само основи човечеца. А уж сам бил прав за практиката, а се палиш .
    хахаа не се паля, не си ме разбрал нещо wink;
    не са само основи,щото се предполага че сега градят усилено, поне аз така си мисля

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Кликни върху снимката майката и и дай цял екран с иконката за увеличение.Така ще я видиш от близо.Майката е светла.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #18
    Станко по това че е светла ли се познава че е италянка???? ако е така значи роя който хванах е с такава майка.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    Станко по това че е светла ли се познава че е италянка???? ако е така значи роя който хванах е с такава майка.
    Всичко е възможно.Не съм специалист по селекцията.Но источника от който е купена за такава е сигурен и аз му вярвам.До колкато съм информиран от множеството снимки които съм прегледал, Италиянките изглеждат точно по този начин както тази .Карпатката в другата отводка има съвсем различна украска.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  10. #20
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    Станко по това че е светла ли се познава че е италянка???? ако е така значи роя който хванах е с такава майка.
    Всичко е възможно.Не съм специалист по селекцията.Но источника от който е купена за такава е сигурен и аз му вярвам.До колкато съм информиран от множеството снимки които съм прегледал, Италиянките изглеждат точно по този начин както тази .Карпатката в другата отводка има съвсем различна украска.
    май си прав Станко. мойте и на 2те семеиства на 2те отводки и на рояка са някак по черни и малко по изтънени отзад. а този рояк от онзи ден дето хванах майката е светла като тази и малко по якичка.така че за мен лично си прав. направи ми впечатление че този рояк много хапят. и се надувам повече от когато ме ухапят мой пчели. като го лових една ме жилна по пръста и той се наду все едно да ме ухапят 5 от мойте. баща ми също го жилна една и той се изду повече от обикновенно.

 

 
Страница 2 от 30 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •