Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 25
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Имам чувството, че скоро ще се разберете!?
    Е, поне търкаляме топката.
    Не съм видял по-предишен пост.
    Не му е необходима въпросната процедура, просто трябва да сложи апарата ден по рано преди да затвори майката, напръсквайки го със сироп, а пчелите ще направят необходимото.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    В интерес на истината закупих преди 2 или 3 години някъде от братята китайци един апарат. Зарибих се от една книга която ми беше попаднала в "света на пчелите" обаче така се завъртяха нещата че нямаше за къде да правя майки поради смъртност и празни кошери.а тази година за сега всичко е наред да чукна на дърво и съм решил да пробвам. До сега си правех майките с една пита изрязана на зиг заг и си изрязва маточниците после. Сега изрових от алито незнам какво съм купил даже
    Тука пише, че апарата става и за двете системи?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Да и аз видях че пише и за двете, но въпросът ми остава трябва ли да третира с нещо уградените на снимката
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20220412_215619.jpg‎  

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Абе прави майки и не бой се!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    По скоро целия апарат се поставя за „надграждане“ с пчелен восък ( все едно е гола восъчна основа) в областта където са имитациите на пчелни килийки и дето се поставят подвижните дънца. Някой колеги за по голяма автентичност потапят „чашките“ (а не „дънцата“) в разтопен восък, което за мен и напълно излишна манипулация.

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    За работа с йентеровия апарат си има ръководство за работа записано на диск в самия комплект когато го купувате. Също има и клипове в интернет. Апарта след като се постави в рамката и се започне работа с него, пчелите сами си овосъчават дънцата. Не е необходимо да се прави никаква предварителна подготовка. Аз ще работя четвърти сезон и от опит мога да кажа, че миналата година нещата се получиха както трябва. Има си специфика при работа с него.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Направих всичко както пише по книгите. Сложих да полират килийките на следващия ден затворих майката след 18 часа я пуснах беше снесла навсякъде и днес отивам да ги местя в отглеждана те ги изчисти ли за хранени нямаше

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Направих всичко както пише по книгите. Сложих да полират килийките на следващия ден затворих майката след 18 часа я пуснах беше снесла навсякъде и днес отивам да ги местя в отглеждана те ги изчисти ли за хранени нямаше
    Ясно, че мерака те е обзел, но не бързай, изчакай трайно да се затопли. Пробвай и съм сигурен, че ще имаш успех. В никакъв случай не се отказвай, защото няма да успееш!

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    663
    Така и така сте на тази тема. Вчера излезе едно видео, в което човека е показал той как прави. Аз не разбирам, затова че вие кажете дали според вас е добре обяснено и направено.

    https://www.youtube.com/watch?v=BGWwSvib0uc

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    663
    Попаднах днес на едно видео, което не знам в коя тема да го сложа. Мога ли да ви попитам след 6тата минута, каква е целта на упражнението понеже не разбирам. Аз гледах и долу в плодника няма никакъв мед, или аз нещо не виждам. Какво значение като е отводка, трябва ли да има толкова малко мед ? Освен това, като няма пчели защо са тези магазини отгоре, предполагам в тях няма мед .. ?

    https://www.youtube.com/watch?v=g-8-dRzDcIk

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •