Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 25
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69

    Йентеров апарат

    Здравейте решил съм да пробвам да си направя майки с йентеров апарат прочетох няколко книжки общо взето пишат едно и също. Конкретно ме интересува как процедира те с дъната? В това което прочетох от восъчна основна но когато ги натисна те не остават в този вид...

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Здравейте решил съм да пробвам да си направя майки с йентеров апарат прочетох няколко книжки общо взето пишат едно и също. Конкретно ме интересува как процедира те с дъната? В това което прочетох от восъчна основна но когато ги натисна те не остават в този вид...
    А защо избра йентер, а не никот? Питам от любопитство?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Здравейте решил съм да пробвам да си направя майки с йентеров апарат прочетох няколко книжки общо взето пишат едно и също. Конкретно ме интересува как процедира те с дъната? В това което прочетох от восъчна основна но когато ги натисна те не остават в този вид...
    Конкретизирай си въпроса, че нещо не ми стана ясно - уж апарат, а дъна от восък. Има един много добър според мен клип в тубата - https://www.youtube.com/watch?v=KD52TYOqzIs. Човека си прави реклама на апарата, но можеш да извлечеш доста инфо от него (клипа). Чашките му са на йентер.

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Аз използвам Никот.

    Инструкция за работа с Никот. Методът работи на 100%.Не е нужна никаква предварителна обработка на чашките...
    https://youtu.be/f1-kFr1oVY0

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    В интерес на истината закупих преди 2 или 3 години някъде от братята китайци един апарат. Зарибих се от една книга която ми беше попаднала в "света на пчелите" обаче така се завъртяха нещата че нямаше за къде да правя майки поради смъртност и празни кошери.а тази година за сега всичко е наред да чукна на дърво и съм решил да пробвам. До сега си правех майките с една пита изрязана на зиг заг и си изрязва маточниците после. Сега изрових от алито незнам какво съм купил даже
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Screenshot_20220411_213418_com.alibaba.aliexpresshd.jpg‎  

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    А питах за това запълване което пишат тука при мен не се получава така
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20220411_214955.jpg‎  

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    А питах за това запълване което пишат тука при мен не се получава така
    Може ли още по-конкретно, кое точно в описаната процедура не се получава при теб?

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Когато притиснат дънцвто към восъчната основа просто се размазва и запълва дънцвто и няма никъква форма като на восъчна та основа

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Когато притиснат дънцвто към восъчната основа просто се размазва и запълва дънцвто и няма никъква форма като на восъчна та основа
    Това, което си мисля, че питаш е свързано с т.н. восъчни чашки. Ако е така, то просто с шаблона, с който са направени чашките се залепят на място, стика да е топло, ако не, просто загряваш леко восъка.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Това, което си мисля, че питаш е свързано с т.н. восъчни чашки. Ако е така, то просто с шаблона, с който са направени чашките се залепят на място, стика да е топло, ако не, просто загряваш леко восъка.
    Имам чувството, че скоро ще се разберете!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •