Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    03.04.2022
    Мнения
    2

    Пчели в комин

    Здравейте,
    имам нужда от помощ от опитни пчелари. В комина ни има пчели. Редовно намирам умрели пчели в кухнята, влизат през абсорбатора.
    Моля, ако някой има идея как да процедираме, или желание да вземе пчелите, да ми пише.
    Благодаря

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от boriN Виж публикацията
    Здравейте,
    имам нужда от помощ от опитни пчелари. В комина ни има пчели. Редовно намирам умрели пчели в кухнята, влизат през абсорбатора.
    Моля, ако някой има идея как да процедираме, или желание да вземе пчелите, да ми пише.
    Благодаря
    Внимавайте с избора на пчелар, че да не останете без комин.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,232
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от boriN Виж публикацията
    Здравейте,
    имам нужда от помощ от опитни пчелари. В комина ни има пчели. Редовно намирам умрели пчели в кухнята, влизат през абсорбатора.
    Моля, ако някой има идея как да процедираме, или желание да вземе пчелите, да ми пише.
    Благодаря
    Напиши малко по-подробно. В коя част на България се намира тоя комин. Пчелите на каква височина в комина се намират? Напълно сигурен ли си, че са в комина?

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    03.04.2022
    Мнения
    2
    Здравейте,
    намират се в София.
    Нямам представа на каква височина са, но със сигурност са в комина. През отвора влизат в абсорбатора и умират. От съседи разбрах, че след ремонт на покрива е започнало така да се случва
    Притеснява ме, че със затопляне на времето става все по-често да намирам умрели пчели и на пода в кухнята..

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •