Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 72

Тема: Компютри

  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    672
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Няма неуки откриватели! За да откриеш нещо ново ти или трябва да си задълбал много в съответната област или да имаш широка обща култура, за да осъзнаеш, че си открил нещо ново.
    Това имах предвид, под неуки откриватели. Те си мислят че са създали нещо, но всъщност се оказва някаква безмислица. Та това са неуките откриватели, тъй като те "откриват", без да имат научен фундамент. Затова и писах че лошо няма, стига да кара човек да твори и да се чувства добре и полезен

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Няма неуки откриватели! За да откриеш нещо ново ти или трябва да си задълбал много в съответната област или да имаш широка обща култура, за да осъзнаеш, че си открил нещо ново.
    Бате Фори, добре че туй си го развил само на ред и половина, че ако бяха 2 или повече щеше да те пращам към философския форум на Калинския.
    Сега като се замисля, има доста хора дето си мислят, че са открили нещо ново. И тук идва въпроса: ново за тях самите или ново за човечеството. А пък изобщо не искам да задълбаваме в темата, че често тия дето си мислят, че са открили нещо ново за човечеството, си мислят и че имат много широка обща култура, което им изиграва лоша шега. А ако и добавим любимия на Матеев "ефект на Дънинг-Крюгер" веселбата става пълна

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Бате Фори, добре че туй си го развил само на ред и половина, че ако бяха 2 или повече щеше да те пращам към философския форум на Калинския.
    Сега като се замисля, има доста хора дето си мислят, че са открили нещо ново. И тук идва въпроса: ново за тях самите или ново за човечеството. А пък изобщо не искам да задълбаваме в темата, че често тия дето си мислят, че са открили нещо ново за човечеството, си мислят и че имат много широка обща култура, което им изиграва лоша шега. А ако и добавим любимия на Матеев "ефект на Дънинг-Крюгер" веселбата става пълна
    Топлата вода и колелото са преоткривани многократно!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Един баща пратил синът си да учи и след завършванш на училището синът се върнал в родния дом. Два дена чертал и смятал сложни задачи. Баща му не се стърпял и го попитал А бе сине какво те мъчи толкова?Ако може с нещо да ти помогна? Синът рекъл : Тате немога да разбера как кравата се е качила горе на гредата и се е изходила на нея ? Абе сине затова ли дадохме толкова пати ? Когато кравата се е изходила на гредата тя е била доло на земята .След това сме я вдигнали готена покрива .
    Това е само виц и нямам никакви задни мисли.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте.Много се шуми за машинното гласуване . То е много хубаво нещо но не и в ръцете на ......... Преди време един като мен пишман Линуксчия се беше оплакал нещо от някаква програмка .Един Линукс спец му беше казал да я копира и да я качи във форума.След прегледа на спеца му беше отговорено : Оня ред в програмата не би било редно да е там. Мисля че се досещате какво му е загатнал.
    Мога да се съглася с машинното гласуване само при едно условие.А то е тази програма да е като Линукс.Всеки който поиска да може да я разгледа.И то ред по ред.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте.За тези които не разбират за какво става дума по горе.Това по долу са командни редове в Линукс Операционна система.Когато в командния ред има судо или само съкратено су това означава че съм в положение да правя каквото си поискам с този компютър..Например за вкарам програма или казано на технически език да вмъкна команден ред който да ми показва за коя партия колко са гласували и да си правя промени каквито си поискам .Тези командни редове дават право на някой да речем от Чили да се явява администратор на главния компютър който обработва гласовете на изборите. Този някой решава кой печели и кой губи в изборите.Този някой може да бъде в Москва ,Токио и къде ли още не.Интернет мрежата няма граници.
    Някъде беше написано че американските били казали.
    Нас не ни интересува кой е на власт в БГ.Важното е правителството да ни изпълнява безпрекословно .
    С една дума заменихме едно зло с друго.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20221120_201953.jpg
Прегледи:      50
Размер:	125.2 KB
ID:	11760

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Здравейте.За тези които не разбират за какво става дума по горе.Това по долу са командни редове в Линукс Операционна система.Когато в командния ред има судо или само съкратено су това означава че съм в положение да правя каквото си поискам с този компютър..Например за вкарам програма или казано на технически език да вмъкна команден ред който да ми показва за коя партия колко са гласували и да си правя промени каквито си поискам .Тези командни редове дават право на някой да речем от Чили да се явява администратор на главния компютър който обработва гласовете на изборите. Този някой решава кой печели и кой губи в изборите.Този някой може да бъде в Москва ,Токио и къде ли още не.Интернет мрежата няма граници.
    Някъде беше написано че американските били казали.
    Нас не ни интересува кой е на власт в БГ.Важното е правителството да ни изпълнява безпрекословно .
    С една дума заменихме едно зло с друго.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20221120_201953.jpg
Прегледи:      50
Размер:	125.2 KB
ID:	11760
    Дай ми факти за това че:
    1. Тези машини работят под Линукс, а не под друга операционна система или въобще без такава Та те са нещо като касов апарат с фискална памет.
    2. Че те са свързани с Интернет мрежата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1
    Дай ми факти за това че:
    1. Тези машини работят под Линукс, а не под друга операционна система или въобще без такава Та те са нещо като касов апарат с фискална памет.
    2. Че те са свързани с Интернет мрежата.

    Здравей .Аз не съм писал че те работят под Линукс.Понеже 10 години работя с Линукс и съм прочел много неща за тази операционна система и не само за нея.Затова давам пример с Линукс.
    Ако това са обикновени касови апарати с фиксална памет и за всеки един от тях са заплатени по 5 000 лв.е много лошо.
    Не знам дали са свързани с интернет мрежата а не е и нужно.Важното е крайният тоес главния компютър да е свързан с интернет мрежата.
    Сам разбираш че няма как хората от избирателните секции да летят по самолетите с някакви фиксални памети в чантите си. Дори и да е дипломатическа поща пак няма сигурност.
    Няма смисъл да се обсъждат тези неща. " Братята американци " са специалисти в тези област. Пресен пример е нашият премиер Кико.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 22.11.2022 в 11:05.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте . Съвсем накратко.В старите класове апарати 2002 година имаше един специален чип в който се записваше всяка издадена касова бележка . Какво се случва в този чип.Когато бъде записана поредната сметка в чипа една микро жичка изгаря и информацията остава в чипа завинаги. Чипът не може да се възстанови. След като се напълни се заменя с нов.
    Сега за касовите бонове .Това е хартия която при загряване почернява. Вътре в касовия апарат има много микроскопични реотанчета.Когато хартията премине върху реотанчетата едни от тях се нагряват други не. Така се появяват букви и цифри върху хартията.След като нагреете част от касов бон ще разберете как работи системата .
    Защо пиша за това.Машината има хартиен и електронен носител. Също както при изборните урни.
    Преди време един обясняваше как манипулират касовите апарати и след това прибират печалбите.
    Друг пък обясняваше как ги хващат такива специалисти. След месец казват на собственика на касовия апарат да извадят разпечатка от същата дата когато е издаден касовия бон.Ако го няма в разпечатката става лошо.
    Немогат да разбера защо е нужно. Да се харчат толкова пари след като това може да се замести от един касов апарат и един таблет.дори не е нужно да носиш лична карта когато гласуваш. Новите таблети имат способност за пръстови отпечатъци които са взети на всеки един когато си е вадил личните документи.
    Така че не е трудно да се контролират измамите.
    Имам един въпрос.Как да разбера че моя глас е отишъл там където съм го пратил ?

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Здравейте
    .........
    Имам един въпрос.Как да разбера че моя глас е отишъл там където съм го пратил ?
    Като си погледнеш "касовата бележка"
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •