Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 72

Тема: Компютри

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

    Компютри

    Компютрите и ние.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Компютрите и ние.
    Ядат ни гадовете времето и здравето.И ставаме все по "умни" от общението си с компютрите.Някои хора вече забравиха и за малките човешки радости.Ония трите неща. Сещате ли се кои бяха?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте.Аз пък съм много доволен или поне доволен от мойто РС.От време на време зaтяга но след като го рестартирам всичко е Ок.Модеа е HP Pro book 650 G1 .Да не забравя да спомена че ползвам Линукс Операциона Система. В момента съм с дистрибуцията Линукс Минт.Когато престигнах Лондон ми дадоха едно Сони което веднага го блокираха и ме предопредиха че системата ми е пиратска и поради това преминах на Линукс.Добре че имах в куфара бутваща дискета.Научих се да си инсталирам сам Линукса.От тогава не съм имал проблем с компа.Проблема е че не чете ексе файлове.Когато ми потрябва да отворя някой ексе файл ползвам на познат компа. Вече всички документи получавам на телефона.Така че и този проблем отпадна.Като цяло не е перфектна система но се свиква.На харизан кон зъбите не се гледат.Мисля си след като всички започнат да ползват космическия интернет може да се получи затруднение в ползването на тези които не са със закупена Операциона Система.Аз поне за сега нямам такива проблеми.Нали това е силата на Линукс дистрибуциите че те трябва да се разпространяват безплатно.Да не забравя да спомена че и ние имахме две български Операциони Системи.Но на последък нищо не се чува за тях. Едната е УСУ - учи свободно а другата е Стотинка.На мен повече ми допадаше Усото но то прекрати дейноста си.Беше много народна Операциона Система.Всичко си имаше в него.За един обикновен потребител беше идеална ОС .И с много инсталирани в нея програми. Беше съвместима с библиотеката на Убунто.Откъдето ползваше и не оганичен брой безплатни приложения.Да отбележа че има и платени приложения. Друго интересно което мога да спомена е че един стар компютър който е остарял морално но отговаря на определени параметри може да заработи на някой от по леките дистрибуции.Такива компютри са много подходящи за деца . Ако не ме лъже памета програмата с която се отваряха ексе файлове се казваше Win или нещо подобно .Не съм я ползвал и нищо повече не мога да кажа за нея.

    Забравих да попитам дали има някой друг който да ползва Линукс?

    Мнения на хора които се занимават професионално с компютри :


    Ще ти отговоря и за тия топ 10 супер, мега, хипер, и така на татък компютри. Ние, аз, ти, господин Колев и да не ги изброявам всичките, сме обикновени хора. И сме изпробвали доста Линукс дистрибуции, на теб ти е допаднал Дебиан примерно, на мен Минт, на Колев Арч и тк.нт. И ние ползваме това което сме избрали за едно и също! Сърфираме в интернет, чат-пат гледаме по някой филм, всичко ни е безплатно и няма вируси, червеи и троянски коне. Какво ни интересува нас топ 10 супер компютрите със коя операциона система са?


    Федора е сериозна дистрибуция, понякога периодично я пробвам за разнообразие докъде са стигнали в развитието й. Но аз лично не я харесвам заради темповете на промени в технологиите - сменят ги безразборно като носни кърпички, като новите за кратко време се превръщат в несъвместими със старите. Приличат ми досущ на ранния Майкрософт. Вярно е, че Ред Хет са ковачницата на технологии в Линукс света, но все пак може да го карат по-кротко и с по-дългосрочни цели -тогава да подобряват.

    П.П. - Не правя реклама и не агетирам никого.
    Това е Линукс дървото. По точно как са се развивали във времето Линукс дистрибуциите.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-03-22 23-16-52.png
Прегледи:      136
Размер:	355.8 KB
ID:	11132
    Този пост е редактиран от batipej4o; 23.03.2022 в 03:46.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте да попитам какво може да се направи когато е забравена паролата?

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-04-05 22-21-00.png
Прегледи:      104
Размер:	30.4 KB
ID:	11158

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Ново "G" и при компютрите: https://www.investor.bg/harduer/459/...taciia-329833/
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Ново "G" и при компютрите: https://www.investor.bg/harduer/459/...taciia-329833/


    Рано ми е още за такова чудо на техниката.Абе Стоянчо то с тези маркучи като казан за раки бре.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Рано ми е още за такова чудо на техниката.Абе Стоянчо то с тези маркучи като казан за раки бре.
    Проблема е, че за развойните системи, трябва да се ползва квантов анализатор, логическия анализатор няма да върши работа.

    П.п. Ти, подготви ли си маламашката? Сезона започва.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Проблема е, че за развойните системи, трябва да се ползва квантов анализатор, логическия анализатор няма да върши работа.

    П.п. Ти, подготви ли си маламашката? Сезона започва.
    Нали знаеш, че който си има брада си има и гребенче за нея?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Нали знаеш, че който си има брада си има и гребенче за нея?
    Откъде мога да знам такива неща?
    Да си ме виждал с брада?
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Откъде мога да знам такива неща?
    Да си ме виждал с брада?
    Кьосе ли си?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •