Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 72

Тема: Компютри

  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Налегнала ме е носталгия по миналото.
    Края на стопанската година. Събрание на ТКЗС.
    -На доячката леля Гена- награда 5лв. и чифт галоши...
    -На тракториста бай Иван- награда 10лв. и чифт цървули..
    -На многоуважаемия председател- 120 лв. без цървули...
    -Уууууу, нека му! Нека ходи бос!!!

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Разказвали вицове.Англичаниа казал Ок. Французина браво.А нашенеца рекъл : аз пък този виц го знам по други начин.При мен вица е за радио Веф.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    850
    Пчеларски район
    Брезово

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Перспективата за самовъзпроизвеждаща се биотехнология може да предизвика безпокойство сред хората. Изследователите ни успокояват, че живите машини са били стриктно съхранявани в лаборатория. Те се контролират лесно, тъй като са биоразградими. Регулирани са от експерти по етика.
    Изследването е частично финансирано от Агенцията за напреднали изследователски проекти, която наблюдава разработването на технологии за военна употреба.
    Ако това "чудо" излезе извън контрол не ми се мисли какво може да се случи!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ако това "чудо" излезе извън контрол не ми се мисли какво може да се случи!
    Ами ще се случи нещо такова...
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Квантов копютър. Принципа бил в ниски температури да се събират фотони които с помоща на лазер да се подреждат в пръстени. Колкото повече пръстени има комютъра толкова бил по мощен .Старите компютри работят с битобе а новите с кубит .По мощените с кудит а още по мощени били кукварта . За няколко микросекунди чертаекли крилата на самолета.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-06-11 21-43-35.png
Прегледи:      82
Размер:	168.2 KB
ID:	11328

    https://www.youtube.com/watch?v=dG5xGJWOUg4

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    За тези които не знаят .Когато нещо ви е интересно и искате да го запазите и да го разгледате по късен етап можете да чукнете на звездичката 2 пъти и това което сте си запазили отива в раздел „Отметки“ . Също така се появява една таблица на която най отдоло ви пита дали искате да запазите страницата ики да я изтриете . Когато звездичкат е празна - бяла това означава че не сте запазили страницата за по късно четене . Когато е сиа то тогава това което сте чели ще се запази в „Отметки“

    Прикачен файл 11527

    Когато чукнете на трите чертички горе най в дясно се отваря таблица в която пише Отметки , История и др.След като чукнете на Отметки се появява друга таблица с отметнатите от вас страници или това което сте си запазили за по късно разглеждане . Ако искате да се върнете в предишната страница трябва да чукнете на същата таблица на стрелката която се намира в горния ляв ъгъл.Също така можете да премахнете отметка като цъкнете на нея с десен бутон.Появява се “Изтриване на отметки“ Цъкате на Изтриване на отметки.

    Прикачен файл 11528

    Под „Отметки“ се намира „История“ Там автоматично се запаметяват местата къде сте влизали. Цъкате на история и се показва една таблица с последните ваши влизания . Ако искате да намерите сраница която сте влизали преди трябва да цъкнете - кликнете на най долния ред в таблицата . На „Управления на историята.Пощвява се една таблица на която от ляво се вижда това.

    Прикачен файл 11529

    Тази таблица помага по лесно да намерите това което търсите.Само трябва да си спомните кой ден ст го разглеждали за да го намерите по лесно.Изтриването на историята става по същия начин както в предните таблици.

    Друг важен момент в таблицата са паролите.Това е само съвет.Не запаметявайте пароли в компа си на сайтове с които се разплащате.Когато си бях в БГ реших да покажа един артикул от Ибея на един приятел.Наложи се да вляза с паролата си от неговия комп. След 2 дни получавам СМС с код за подтвърждаване на покупката от Ибея.Някой се опитва да пазарува от мое име .Спаси ме това че когато се прави покупка от ново устройство Пей Пал ми праща СМС с код .За да се завърши поръчката оня трябва да ми звънне и да ме пита за кода.Явно го е досрамя да ми се обади.
    При мен паролите се премахват по следния начин.Кликам на пароли и ми се появява таблица с всияки адреси на които съм запаметил паролите.Отивам на този адрес който искам да премахна и кликам на премахване.Пита ме дали наистена искам това да се случи и аз кликам „Да“

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-08-05 23-49-51.png
Прегледи:      53
Размер:	3.6 KB
ID:	11530

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-08-05 23-31-41.png
Прегледи:      53
Размер:	10.9 KB
ID:	11531

    Получи се доста дълга и тежка тема за четене но трябва да се борим с лошите неща. 3 025

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    За тези които не знаят .Когато нещо ви е интересно и искате да го запазите и да го разгледате по късен етап можете да чукнете на звездичката 2 пъти и това което сте си запазили отива в раздел „Отметки“ . Също така се появява една таблица на която най отдоло ви пита дали искате да запазите страницата ики да я изтриете . Когато звездичкат е празна - бяла това означава че не сте запазили страницата за по късно четене . Когато е сиа то тогава това което сте чели ще се запази в „Отметки“

    Прикачен файл 11527

    Когато чукнете на трите чертички горе най в дясно се отваря таблица в която пише Отметки , История и др.След като чукнете на Отметки се появява друга таблица с отметнатите от вас страници или това което сте си запазили за по късно разглеждане . Ако искате да се върнете в предишната страница трябва да чукнете на същата таблица на стрелката която се намира в горния ляв ъгъл.Също така можете да премахнете отметка като цъкнете на нея с десен бутон.Появява се “Изтриване на отметки“ Цъкате на Изтриване на отметки.

    Прикачен файл 11528

    Под „Отметки“ се намира „История“ Там автоматично се запаметяват местата къде сте влизали. Цъкате на история и се показва една таблица с последните ваши влизания . Ако искате да намерите сраница която сте влизали преди трябва да цъкнете - кликнете на най долния ред в таблицата . На „Управления на историята.Пощвява се една таблица на която от ляво се вижда това.

    Прикачен файл 11529

    Тази таблица помага по лесно да намерите това което търсите.Само трябва да си спомните кой ден ст го разглеждали за да го намерите по лесно.Изтриването на историята става по същия начин както в предните таблици.

    Друг важен момент в таблицата са паролите.Това е само съвет.Не запаметявайте пароли в компа си на сайтове с които се разплащате.Когато си бях в БГ реших да покажа един артикул от Ибея на един приятел.Наложи се да вляза с паролата си от неговия комп. След 2 дни получавам СМС с код за подтвърждаване на покупката от Ибея.Някой се опитва да пазарува от мое име .Спаси ме това че когато се прави покупка от ново устройство Пей Пал ми праща СМС с код .За да се завърши поръчката оня трябва да ми звънне и да ме пита за кода.Явно го е досрамя да ми се обади.
    При мен паролите се премахват по следния начин.Кликам на пароли и ми се появява таблица с всияки адреси на които съм запаметил паролите.Отивам на този адрес който искам да премахна и кликам на премахване.Пита ме дали наистена искам това да се случи и аз кликам „Да“

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-08-05 23-49-51.png
Прегледи:      53
Размер:	3.6 KB
ID:	11530

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Снимка от 2022-08-05 23-31-41.png
Прегледи:      53
Размер:	10.9 KB
ID:	11531

    Получи се доста дълга и тежка тема за четене но трябва да се борим с лошите неща. 3 025
    Бати Пейчо, ти си открил топлата вода бре!?!? Шегувам се, разбира се.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    671
    Има доста неуки откриватели, но не е лошо, човек да намира смисъл в нещата които върши! Това е най-важното. особено ако не пречи на другите!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Има доста неуки откриватели, но не е лошо, човек да намира смисъл в нещата които върши! Това е най-важното. особено ако не пречи на другите!
    Няма неуки откриватели! За да откриеш нещо ново ти или трябва да си задълбал много в съответната област или да имаш широка обща култура, за да осъзнаеш, че си открил нещо ново.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •