Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 72

Тема: Компютри

  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Кьосе ли си?
    Не. Редовно се бръсна.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Компютрите напредват, докато маламашките и самобръсначките са си все същите /е, вече има и електрически, даже и на батерии/.
    https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0...80-381826.html
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    А едно време какви гардероби имаше...Компютри.
    https://www.youtube.com/watch?v=ekuY4ybrj08
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Проблема е, че за развойните системи, трябва да се ползва квантов анализатор, логическия анализатор няма да върши работа.

    П.п. Ти, подготви ли си маламашката? Сезона започва.
    Преди години един си ходи за някакви документи до БГ и му казали че трябвало да чака един час да му напечатат документа. Когато попитал защо трябва да чака нали има компютри те му отговорили че има но ако вкарат компютрите в действие тези хора трябвало да излязат на улицата.Това се е случило в столицата.А какво да кажем за провинцията .Че по тази логика ако вкарат квантовия компютър сигурно половин българия ще трябва да излезе на улицата,
    А това с маламашките да знаеш че тук се работи целогодишно.Имам двама познати които работят шпакли.Единият в момента е в София на някакъв си търг за къща.Аз не се занимавам с шпакловки. Сто пари да взема днеска съм доволен.
    Вчера говорих с другия и му казвам че едни съфорумци се майтапят че съм работил с маламашка.А той ми казва следното: Те в София вземат добри пари.3 000 и нагоре.
    Чукнах на телефона и ми показа 150 на ден за 22 работни дни. Това е отлично в сравнение с 30 на ден в провинцията.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    ... ако вкарат квантовия компютър сигурно половин българия ще трябва да излезе на улицата....
    То не се знае. Може по цляден да лъскат гардероба и да маршируват с песен, и по улиците няма да има никой.
    гледай филма след 59м. https://www.youtube.com/watch?v=ekuY4ybrj08
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    За какво бихте ползвали един квантов компютър, ако го имате на бюрото си?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    За какво бихте ползвали един квантов компютър, ако го имате на бюрото си?
    За много неща.
    1. За същото за което бих ползвал Ролс Ройс или Майбах по българските пътища.
    2. Ще си смятам вероятната дата от, която покупателната ми способност ще почне да расте неудържимо.
    3. Ще си затискам "халваджийския тефтер" със сметката от заплата до заплата.
    п.п. "Всяка жаба да си знае гьола." Иначе само жаби що дигат нога да ги подковават както конете.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    ....Вчера говорих с другия и му казвам че едни съфорумци се майтапят че съм работил с маламашка.А той ми казва следното: Те в София вземат добри пари.3 000 и нагоре.
    Чукнах на телефона и ми показа 150 на ден за 22 работни дни. Това е отлично в сравнение с 30 на ден в провинцията.
    На мен човека ми го смята на квадрат, ама казва: Днеска ако не изкарам 150лв. няма смисъл да работя. Не си мисли, че в провинцията хората са по-прости.
    Ама хубав човек излезе. Вика това ще си купя, онова ще си купя.

    Ако беше някой хаймана, да не знае какво да си купи, организирай му "благородно социалистическо съревнование", дай му 5лв. надник, да се радва и накрая го прати на манифестация.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan
    На мен човека ми го смята на квадрат, ама казва: Днеска ако не изкарам 150лв. няма смисъл да работя. Не си мисли, че в провинцията хората са по-прости.
    Ама хубав човек излезе. Вика това ще си купя, онова ще си купя.

    Ако беше някой хаймана, да не знае какво да си купи, организирай му "благородно социалистическо съревнование", дай му 5лв. надник, да се радва и накрая го прати на манифестация.
    Не мога да свана какво искаш да ми кажеш с тия 5 лв?
    От 20 години не съм работил в БГ.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Не мога да свана какво искаш да ми кажеш с тия 5 лв?
    От 20 години не съм работил в БГ.
    Налегнала ме е носталгия по миналото.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •