Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 22
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Колеги ще ви помоля който разполага с прашец и шублер да замери колко мм. е диаметара на някой от големите парченца прашец,благодаря ви предварително
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от ludiqmaks
    Колеги ще ви помоля който разполага с прашец и шублер да замери колко мм. е диаметара на някой от големите парченца прашец,благодаря ви предварително
    Колега,
    Не знам за какво ти е това понеже големината варира много в зависимост от самият прашец (от разстението от което са го събирали), но за момента някои от най-големите (от глухарче) при мен са около 1,2 мм. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Благодаря ти много.Притеснявам се защото си поръчах дълбоки дана и мрежата е 3/3мм. външно като мериш с шублера и затова се притеснявам дали ще минава прашеца,но явно ще минава
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от ludiqmaks
    Благодаря ти много.Притеснявам се защото си поръчах дълбоки дана и мрежата е 3/3мм. външно като мериш с шублера и затова се притеснявам дали ще минава прашеца,но явно ще минава
    Мрежата на прашецоуловителя трябва да е 4х4 . Пробвал съм със 3х3, не се получава има и по големи гранулки и тогава пчелите буквално го стъпкват и залепва по мрежата без да може да пропадне в чекмеджето! Успех все пак!

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    И на мен ми е много интересно кои размер е наи правилния, понеже след някои друг ден и аз ще се занимавам с нови дъна.
    3х3 или 4х4 ? Кое е по доброто решение?

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от mladen99
    И на мен ми е много интересно кои размер е наи правилния, понеже след някои друг ден и аз ще се занимавам с нови дъна.
    3х3 или 4х4 ? Кое е по доброто решение?
    Колега,
    Зависи от самата мрежа. Преди години използувах 4х4 плетена, но след първата година в следствие на поставяне и вадене на прашецоуловителя (вътешни са), както и след почистване на дъната се оказа, че оплетката вече не е същата (някъде при търкането са се получили по-големи квардатчета) и след поставянето на прашецоуловителите една голяма част пчели пропадат през мрежата долу в чекмеджето и при ваденето му в общи линии става весело (почва масово жилене). В момента използувам 3х3 (вътрешно) щанцована е (прилича на рифелова ламарина с дупки), но както каза колегата по горе има някои топчета са по-големи и я задръстват понякога, но не чак такъв голям проблем почистването (това са 1-2 кошера). Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    значи търсим компромисен вариянт 3.5/3,5мм
    wink;
    значи и 4/4 ще става но трябва да е заварена, или как се казва там, за да не се разнищва.
    А от какъв материял е наи добре?
    Алуминии, нераждавеика, потцинкована ?

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A

    Колега,
    Вече има 4х4 щанцована (не се ранищва) и мисля, че това е най-добрият вариант тази година ще ги сменям всичките с такава (продава се на метър и си я режеш колкото ти трябва).Успех.
    Има Има, ама къде я има в тоя Бургас няма нищо!
    Би ли споделил от къде я купувате, че аз се излъчих.
    Какъв трябва да е материяла? Алуминии, Нераждавеика?

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Цитат Първоначално публикувано от mladen99
    Има Има, ама къде я има в тоя Бургас няма нищо!
    Би ли споделил от къде я купувате, че аз се излъчих.
    Какъв трябва да е материяла? Алуминии, Нераждавеика?
    Има и то доста,иди в склада, който е до новата зел.борса.До входа на борсата има друг вход за складовете,влизащ в тоя другия,магазина е точно срещу входа.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    12.10.2010
    Мнения
    19
    Здравейте, от къде да купя такава мрежа но в София

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •