Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 54
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Всички са му приятели. Само аз от време на време му бъркам в ......,но шефа ми сложи вилата на врата и сегИ и аз съм му приятел. Абе, ще му скъсам трътката някой ден, само да ме ядоса жената.

    Корчев, той, че е акар/паразит го знаем всички и се борим с всички позволени средства, но пчелите да не са спрели да дават мед, та и ние да спираме да пишем.
    Нали знаеш - пътя към Рая е осеян с тръни. И дедо ти Боян е един бодил.
    Заради системата ли? Тогава ще се наложи да скъсаш трътката и на шефа си, че той е наравно съучастник в измислянето и.
    Определено не разбирам за какво мъркате. Участието в системата не е нито задължително, нито наложително. А е и безплатно! Приличате ми на антиваксъри, на които им предлагат безплатна ваксина, а те викат:"По-добре да умра, отколкото да се ваксинирам!" Ами мри бе! Света нито почва, нито ще свърши с теб! И най вече не е създаден за твое удобство.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Заради системата ли? Тогава ще се наложи да скъсаш трътката и на шефа си, че той е наравно съучастник в измислянето и.
    Определено не разбирам за какво мъркате. Участието в системата не е нито задължително, нито наложително. А е и безплатно! Приличате ми на антиваксъри, на които им предлагат безплатна ваксина, а те викат:"По-добре да умра, отколкото да се ваксинирам!" Ами мри бе! Света нито почва, нито ще свърши с теб! И най вече не е създаден за твое удобство.
    Ей с тоя пост уцели десетката на десетката баце!
    Предлагам и умолявам да бъде закачен от модератора или шефа на видно място, за да се набива в очи при влизане и излизане от форума!
    Ако не се сещате защо, можем да го разнищим подобаващо


    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    75%, че и 90%. На някои места и 100.
    Дончев, това истински цифри ли са или намекваш за някакви мошенгии?

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Всички са му приятели. Само аз от време на време му бъркам в ......,но шефа ми сложи вилата на врата и сегИ и аз съм му приятел. Абе, ще му скъсам трътката някой ден, само да ме ядоса жената.

    Корчев, той, че е акар/паразит го знаем всички и се борим с всички позволени средства, но пчелите да не са спрели да дават мед, та и ние да спираме да пишем.
    Нали знаеш - пътя към Рая е осеян с тръни. И дедо ти Боян е един бодил.
    Дончев, и твойта не е лесна. Аз обаче като видя въшка да излиза на нечие чело поне я отбелязвам.
    Нищо против нямам срещу системата за известяване. Вероятно някъде работи. При мен за съжаление НЕ! 1. Защото сроковете са по 3 дни, 2. защото часовете масово не се спазват и 3. Защото знам, че в пръскачките никога няма само фунгициди примерно, а е коктейл от отрови. И всичко си е по старому. Контрол няма!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Дончев, и твойта не е лесна. Аз обаче като видя въшка да излиза на нечие чело поне я отбелязвам.
    Нищо против нямам срещу системата за известяване. Вероятно някъде работи. При мен за съжаление НЕ! 1. Защото сроковете са по 3 дни, 2. защото часовете масово не се спазват и 3. Защото знам, че в пръскачките никога няма само фунгициди примерно, а е коктейл от отрови. И всичко си е по старому. Контрол няма!
    Корчев, дедо ти Боян отдавна има етикет на челото бре, на който е отбелязано, че е....каквото каза ти по-горе, но рядко влизаш, че редовно да те полазва.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Заради системата ли? Тогава ще се наложи да скъсаш трътката и на шефа си, че той е наравно съучастник в измислянето и.
    Определено не разбирам за какво мъркате. Участието в системата не е нито задължително, нито наложително. А е и безплатно! Приличате ми на антиваксъри, на които им предлагат безплатна ваксина, а те викат:"По-добре да умра, отколкото да се ваксинирам!" Ами мри бе! Света нито почва, нито ще свърши с теб! И най вече не е създаден за твое удобство.
    За системата ли!? И за нея след като искаш да влезе в изброяването.

    Но на теб ще бъде за Цялостен принос към пчеларството. Директно - Златен акар.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ей с тоя пост уцели десетката на десетката баце!
    Предлагам и умолявам да бъде закачен от модератора или шефа на видно място, за да се набива в очи при влизане и излизане от форума!
    Ако не се сещате защо, можем да го разнищим подобаващо



    Дончев, това истински цифри ли са или намекваш за някакви мошенгии?
    Няма кой да се занимава на дедо ти Боян със златните мисли.

    Цифрите са на принципа на баенето. Дано не е така.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Дончев, и твойта не е лесна. Аз обаче като видя въшка да излиза на нечие чело поне я отбелязвам.
    Нищо против нямам срещу системата за известяване. Вероятно някъде работи. При мен за съжаление НЕ! 1. Защото сроковете са по 3 дни, 2. защото часовете масово не се спазват и 3. Защото знам, че в пръскачките никога няма само фунгициди примерно, а е коктейл от отрови. И всичко си е по старому. Контрол няма!
    Това не е система за контрол, а за известяване на желаещите! Предложи система за контрол с твоите изисквания на МЗХГ и БАБХ и я отстоявай да се реализира вместо да мрънкаш! Това важи и за всички останали хейтъри.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Със или без система, пръскането ще продължи. Няма спасение. На земеделците не им пука за пчелите, на карта им е заложен добив, от който зависи огромен бизнес /отрасъл/. Ма насекомите намалявали - и за тях не им пука. Но намаляването на биоразнообразието, което много проучвания установяват, рано или късно ще ни се стовари на главите. Ето една статия по въпроса: https://nauka.offnews.bg/news/Nauki-...fa_179864.html
    Дали оттеглянето на пчелините в необработваеми територии ще помогне - на мен не ми помага особено, и моите мрат, при други не знам как е. Никаква система не отменя действителността, ако и да не пречи никому. Поне не вреди, пък може да е помогнала на някого, знам ли.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Заради системата ли? Тогава ще се наложи да скъсаш трътката и на шефа си, че той е наравно съучастник в измислянето и.
    Определено не разбирам за какво мъркате. .

    Незнам чия трътка е за скъсване, на теб може да ти се прости, че нямаш пчели,ама съдружника ти има / или имаше /. Пак ще повторя : системата е за земеделците, направо им развързахте ръцете. Даже и кметовете имат да ви черпят.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    75%, че и 90%. На някои места и 100.

    Това колко ще е като пари ако се предположи ,че има 1 200 000 семейства в БГ.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •