Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 155 от 193 ПърваПърва ... 55105145153154155156157165 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,541 до 1,550 от общо 1925
  1. #1541
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    За едностранното нахлуване в една страна и убийствата на нейна територия, оправдания не могат и да съществуват, нито сравнения......Източници на информация има много. Трябва да се следят и исторически, за да може да се помни какво е било и защо става. ...
    Май сам себе си оборваш, ама щом си рекъл - "Както и да е .."...
    https://blitz.bg/obshtestvo/30-g-ot-...ews228438.html

  2. #1542
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ами наистина нека погледнем назад в близката история - тази след промените от 90-те години. Кой първи наруши световния ред и основополагащото правило за ненарушимостта на границите след ВСВ, както и за ненамеса във вътрешните работи на държавите с военна сила.
    Нека да погледнем. Ако намекваш за Косово, трябва да кажеш че намесата беше за да се спре прогонването на косоварите. Узорпиране на територии не е имало. Освен това беше със санкция на ООН. Ако говориш за Ирак или Афганистан пак няма анексия на чужда територия. Единствено анексирането на Крим е в нарушение на правилата на ООН след ВСВ. За създаване и признаване на само обявили се държави и области Русия също води доста напред. Да не ги изброявам.

  3. #1543
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Май сам себе си оборваш, ама щом си рекъл - "Както и да е .."...
    https://blitz.bg/obshtestvo/30-g-ot-...ews228438.html

    Тук ставаше на въпрос за историята на източниците на информация господа Блиц е още един страхотен източник на информация след вестник труд , само мога да ви поздравя за избора . И както писах не може да отмените едно зло, на базата на съпоставянето с нещо друго, много е просто .

    Все едно да гръмнеш съседа ти, защото ти е влязъл в нивата, понеже един друг вече го е направил. А който иска безкрай много да се рови в теориите на коспирацията, има достатъчно информация. За другите неща също е необходимо четене, но не мисля че вестик труд и блиц, би трябвало да са ви източниците. Затова написах както и да е... понеже нещата ще се завъртят отново в същата нещастна задънена улица ..

  4. #1544
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Тук ставаше на въпрос за историята на източниците на информация господа Блиц е още един страхотен източник на информация след вестник труд , само мога да ви поздравя за избора . И както писах не може да отмените едно зло, на базата на съпоставянето с нещо друго, много е просто .

    Все едно да гръмнеш съседа ти, защото ти е влязъл в нивата, понеже един друг вече го е направил. А който иска безкрай много да се рови в теориите на коспирацията, има достатъчно информация. За другите неща също е необходимо четене, но не мисля че вестик труд и блиц, би трябвало да са ви източниците. Затова написах както и да е... понеже нещата ще се завъртят отново в същата нещастна задънена улица ..
    А не е ли по-важно каква истината? Това ти го пратих, защото първо ми се изпречи в търсачката, а не защото няма откъде другаде да го взема. Фактите са си факти, а теб не знам колко би те успокоил фактът, че доста гадно си бил излъган от някой, който майсторски манипулира хората и има сравнително добра репутация за момента...
    За гръмването на съседа: в Америка е разрешено,, нали? А дали при едни и същи обстоятелства това е право на всички или е разрешено на Джо, но е забранено на Джим?

  5. #1545
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    А не е ли по-важно каква истината? Това ти го пратих, защото първо ми се изпречи в търсачката, а не защото няма откъде другаде да го взема. Фактите са си факти, а теб не знам колко би те успокоил фактът, че доста гадно си бил излъган от някой, който майсторски манипулира хората и има сравнително добра репутация за момента...
    За гръмването на съседа: в Америка е разрешено,, нали? А дали при едни и същи обстоятелства това е право на всички или е разрешено на Джо, но е забранено на Джим?

    Аз не разбирам каква логика точно следваш. Това което прави Русия го одобряваш така ли да разбирам? Защото непрекъснатото пращане на препратки към Америка не казва нищо. Освен това че ти оправдаваш руската агресия и загубите на човешки животи с нещо друго. Това което казвам е че в този случай Русия е безидеен агресор, който убива и разсипва една държава. А ти ако искаш ми посочи и това как едно време бледоликите са избили коренното население на америка, това не променя, идиотщината която путин направи, тя дори не трябва да се коментира, просто защото е безмислено.

  6. #1546
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз не разбирам каква логика точно следваш. Това което прави Русия го одобряваш така ли да разбирам? Защото непрекъснатото пращане на препратки към Америка не казва нищо. Освен това че ти оправдаваш руската агресия и загубите на човешки животи с нещо друго. Това което казвам е че в този случай Русия е безидеен агресор, който убива и разсипва една държава. А ти ако искаш ми посочи и това как едно време бледоликите са избили коренното население на америка, това не променя, идиотщината която путин направи, тя дори не трябва да се коментира, просто защото е безмислено.
    Пак ще повторя - върни се в историята на последните 30 години и се опитай да вникнеш в геополитиката на тези две държави - САЩ и Русия. Аз не оправдавам по принцип агресията, но когато се сблъскваш десетки пъти с нея и тя чука на вратата ти нямаш друг избор. След като се разпадна Варшавския договор, НАТО започна безконтролно разширение. Каква според теб е неговата цел? Каква беше целта на всички водени през този период войни? Каква беше целта на всички цветни революции, инспирирани в арабския свят?
    Обърни внимание и на следния факт - с глобализма като идеология е свършено! Видя се, че той облагодетелства големите за сметка на малките, силните за сметка на слабите, богатите за сметка на бедните. И започна възраждането на националните идеи, а това доведе и до събуждането на нацизма.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #1547
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Относно темата за платеното "Освобождение" . https://offnews.bg/politika/balgaria...ie-776267.html

  8. #1548
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Относно темата за платеното "Освобождение" . https://offnews.bg/politika/balgaria...ie-776267.html
    Извинявай, но това е глупава пропаганда. Дамата просто си заработва заплатата в Американския университет.Каква е връзката между нещата от преди 130 години с темата, която обсъждаме - войната в Украйна???
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #1549
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Аз не разбирам каква логика точно следваш. Това което прави Русия го одобряваш така ли да разбирам? Защото непрекъснатото пращане на препратки към Америка не казва нищо. Освен това че ти оправдаваш руската агресия и загубите на човешки животи с нещо друго. Това което казвам е че в този случай Русия е безидеен агресор, който убива и разсипва една държава. А ти ако искаш ми посочи и това как едно време бледоликите са избили коренното население на америка, това не променя, идиотщината която путин направи, тя дори не трябва да се коментира, просто защото е безмислено.
    Не, не оправдавам конфликта, а ти оправдаваш ли политиката, която се води за неговото разрастване и превръщането му във война с непредвидими последици, особено за нас?
    За кой път да повторя, че не съм адвокат на Путин и Русия. Въпросът е дали Запада и Америка (и ние барабар Петко с мъжете...) имат право да реагират по безпрецедентен начин, след като и те са затънали до шия в лайната, що се отнася до зачитане на суверенитета на държавите (особено по-слабите)? Нима са били подлагани на подобни санкции? Никога! А ръцете им са не по-малко кървави... И сега, както винаги, те си преследват собствения интерес, като най-безцеремонно не позволяват на нас да направим същото, а иначе са големи защитници на свободата и свободния избор...

    "...в каквото съдиш другия, себе си осъждаш; понеже ти, който съдиш, вършиш същото". /Библ/

  10. #1550
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ...Аз не оправдавам по принцип агресията, но когато се сблъскваш десетки пъти с нея и тя чука на вратата ти нямаш друг избор....
    Това беше мъдро!

    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    След като се разпадна Варшавския договор, НАТО започна безконтролно разширение. Каква според теб е неговата цел? Каква беше целта на всички водени през този период войни? Каква беше целта на всички цветни революции, инспирирани в арабския свят?....
    Защо се разпадна Варшавския договор и СИВ?
    При това защо НАТО и ЕС да не се разширяват.

    И какво точно оправдаваш?
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

 

 
Страница 155 от 193 ПърваПърва ... 55105145153154155156157165 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •