Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 53 от 193 ПърваПърва ... 343515253545563103153 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 521 до 530 от общо 1925
  1. #521
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Геца знаеш ли, че е взел да шета сина на Омникрона

  2. #522
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Колкото едно време имаше комунизъм толкова сега има и демокрация.
    Като отида на въглищната борса или на стоковата борса или не дай си боже на трудовата борса и тарапоняк да им кажа, че съм се си е тая невидимата ръка на пазара ще ми претараши джобовете а те празни.
    Адаш, всичко зависи от това, от коя страна си. Дали си отпред или отзад.
    Виж Дядото-пингвин колко е напорист! Ама си знае мястото... https://www.youtube.com/watch?v=p4pQPacRWmg

  3. #523
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Геца знаеш ли, че е взел да шета сина на Омникрона
    Не им е лесно на ваксинираните.
    Сега ще се чудят, още колко бустера да ударят.

  4. #524
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Не им е лесно на ваксинираните.
    Сега ще се чудят, още колко бустера да ударят.
    Взе ли да боцкаш в градината разни зеленчуци оти в градината на баба от Египет ще стане скъп превоза за боб, чесън лучец и други вегански работи

  5. #525
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Взе ли да боцкаш в градината разни зеленчуци оти в градината на баба от Египет ще стане скъп превоза за боб, чесън лучец и други вегански работи
    Боцкам си от години и не мисля да спирам. Наблягам на картофи и фасул.
    Супата от коприва ми харесва много и си консервирам по 10 бурканчета коприва за зимата. Консервирането го правя след бланширане в подсолена вода, напълвам бурканите с листата, добавям и по малко сол и заливам с водата от бланширането и се варят 10-15мин. Без бланширане и без сол ми се развалиха!
    Миналата година консервирах и лапад. Лапада се бланшира за кратко и веднага се охлажда с течаща вода, иначе става много крехък и се къса. С лапада, освен супа може да се правят и сърми, а рецептата за лопушник ще я искаш от Друмев.
    Нашите комуняги не ме събориха, та Путин ли ще ме събори?

  6. #526
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Купих си и мотофреза на гардения 7к.с.
    Вече съм механизиран.

  7. #527
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Боцкам си от години и не мисля да спирам. Наблягам на картофи и фасул.
    Супата от коприва ми харесва много и си консервирам по 10 бурканчета коприва за зимата. Консервирането го правя след бланширане в подсолена вода, напълвам бурканите с листата, добавям и по малко сол и заливам с водата от бланширането и се варят 10-15мин. Без бланширане и без сол ми се развалиха!
    Миналата година консервирах и лапад. Лапада се бланшира за кратко и веднага се охлажда с течаща вода, иначе става много крехък и се къса. С лапада, освен супа може да се правят и сърми, а рецептата за лопушник ще я искаш от Друмев.
    Нашите комуняги не ме събориха, та Путин ли ще ме събори?
    Чай от връхчета на коприва е много добър по-добър и от пигел на Абофарма или както казват от Замунда голям банан доволно семейство. Путин що ще те събаря е и в момента тече газ по газопроводите та ще ги спука май са над 100мил. кибични метра на ден. Мисля, че на всички стана ясно , че икономика без суровини само с врътки не се върти.Та ние българите требе да наблягаме на това де имаме коприва, лучец, картофки умна идея и аз садя от как се помня особено тия холандските тая година насади повече, че се не знае какво ще стане от декар ако извадиш 3тона може всеки ден да ядеш пържени варени печени и да оцелее човек. Та такива ти ми работи.Да живеят слънцеядите те ги нямат тия проблеми!

  8. #528
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Чай от връхчета на коприва е много добър по-добър и от пигел на Абофарма или както казват от Замунда голям банан доволно семейство. Путин що ще те събаря е и в момента тече газ по газопроводите та ще ги спука май са над 100мил. кибични метра на ден. Мисля, че на всички стана ясно , че икономика без суровини само с врътки не се върти.Та ние българите требе да наблягаме на това де имаме коприва, лучец, картофки умна идея и аз садя от как се помня особено тия холандските тая година насади повече, че се не знае какво ще стане от декар ако извадиш 3тона може всеки ден да ядеш пържени варени печени и да оцелее човек. Та такива ти ми работи.Да живеят слънцеядите те ги нямат тия проблеми!
    При цена на олиото 8лв., трудно ще оцелееш с пържени картофи. Още повече че пържените искат и бира. Ама ако се пържат в свинска мас ще стане работата.

    Ще се поправя: Не Путин, а борсата не може да ме събори.

  9. #529
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Сега, когато Путин е по-близо, може да му предложим натурална размяна на медовина с-у газ, че от тия борси няма файда.

  10. #530
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Колкото едно време имаше комунизъм толкова сега има и демокрация.
    Като отида на въглищната борса или на стоковата борса или не дай си боже на трудовата борса и тарапоняк да им кажа, че съм се си е тая невидимата ръка на пазара ще ми претараши джобовете а те празни.
    На богатия, като бръкнеш в джоба, хващаш пари.На бедния, понеже джоба скъсани, му хващаш ... Та, оставяй ги да ти бъркат в джоба и си свиркай...

 

 
Страница 53 от 193 ПърваПърва ... 343515253545563103153 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •