Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 193 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 1925
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Струва ли ми се, че си цитирал погрешно, или наистина е така?
    То се подразбира.Между другото колко държави с ядрено уръжие има около русия?Питам за ракети.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    То се подразбира.Между другото колко държави с ядрено уръжие има около русия?Питам за ракети.
    А кой от събеседниците е споменал за "ядрените отпадъци"?

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    .....
    Какво стана?
    Да не ти спря часовника?

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Никога не е имало вероятност Украйна да влезе в НАТО, поне в близките 20 години, така, както Косово и Сърбия, докато не се разберат, няма и те да влязат. Това беше всеизвестно и не е то причината за войната. Имаше шанс обаче Украйна, тръгнала по пътя на европейското интегриране, да дръпне напред икономически и да е в рязък контраст с действителността от другата страна на руската и белоруската си граници - както е видно при балтийските републики.
    Никога не е имало вероятност Украйна да нападне Русия или да позволи от нейната територия друг да нападне.
    На Русия европейски ориентирана Украйна не и трябва, на нея и трябва буфер от васални държави по границите с ЕС, подобно на Белорус. И по тази причина не пита нито украинци, нито белоруси какво искат, бой по тиквата, ако трябва с ракети и танкове.
    Затова - първо Крим, после Донбас, после повод за завладяване. Ако Турция действаше така, сега щяхме да сме Пловдивски и Русчукски санджаци.
    Като резултат, много правилно забелязваш, борбата за въглеродна неутралност и противодействие на глобалното затопляне /част от което е Зелената сделка/ вече няма шанс. Тя и преди войната си беше с малка вероятност за успех, но все имаше надежда големите да се разберат някак. Сега, при тоталната енергийна зависимост на Европа от руски доставки, вероятно тези политики ще се отложат за по-добри времена. Спре ли газта от Русия, ще тръгнат отново Тец-овете и АЕЦ-овете на Германия. А нашият проект за Белене изведнъж ще стане интересен за европейските инвеститори.
    За съжаление климатичното бедствие, което предстои да се случи, не се интересува какво е положението. То може да бъде смекчено само по един начин - намаляване и спиране на емисиите на парникови газове. След като явно това няма да стане, да му мислят децата и внуците.
    Да оставим идеологиите настрана кой прав и кой крив Русия и Украйна имат преплетени история и много проблеми между тях.Пропаганда има и от двете страни а ние едва ли знаем и 1% от това какви ги вършат големите играчи и защо.Та следя новините и преди се чудех реалната икономика може ли да финансира зелената сделка а сега се замислих ако се спусне желязна завеса (Медведев каза че могат да си сложат катинарите на посолствата) какво ще стане без търговия Изток Запад.Кой може да осигури 200милиарда кубични метра газ годишно, нефт не знам си колко, редки метали, пшеница 25%е световен износ на Русия и Украйна.Въглища е Австралия изнася ама е на обратната страна на земното кълбо.Ядрено гориво и ядрени отпадъци + инженерите в АЕЦ за България де.
    Изкуствени торове а днешните растения без тор май не кретат.
    Та се чудя нали това се искаше без въглеводороди за по-чиста планета защо да е пропаднала работата

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ....Та се чудя нали това се искаше без въглеводороди за по-чиста планета защо да е пропаднала работата
    Защото Европа смяташе, че преходният период до преминаване към въглеродна неутралност ще бъде обезпечен чрез природен газ като по-малко замърсяващ. Ако няма да има газ, не остава друго, освен електрификация на всичко възможно с ток от въглища и атомна енергия. Въглищата са сериозен източник на емисии и почти се стигна до забраната им. Сега ще има техен ренесанс.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    След като явно това няма да стане, да му мислят децата и внуците.


    Аз не съм съгласен с това което си написъл.Все едно слушам една баба която казваше :А бе аз да си вземам пенсийката а след мен ако ще и потоп. Може да си искал да кажеш нещо друго а аз да не съм те разбрал правилно ?

    Не знам дали въобще има смисъл да го казвам но украинците с същите като българите.Има ли алкохол -залепва му дънцето.Така са и другите от бирвшия сощ лагер че чак до Литва,Латвия и Естония.Всички блъскат по строежите като ненормални. Руснака може да е пиянка но няма да го видиш по строежите. Поне аз не съм виждал.

    И накрая един клип.
    https://www.youtube.com/watch?v=XRzNBa48B2M

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    То се подразбира.Между другото колко държави с ядрено уръжие има около русия?Питам за ракети.
    значи, като е казано ракети, се подразбира, че са с ядрени бойни глави, така ли? Ама реч иде за Украйна, а тя ядрени боеприпаси няма. Ама можела с ракети - с ракети всички, които ги имат, могат. Нато граничи с Русия, ракети да искаш и от двете страни, досега не бяха чак такъв проблем. От мен да знаеш, оръжие не се пише с "у", а Русия започва с главна буква, не защото е много велика, а защото такива са граматическите правила на българския език.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    значи, като е казано ракети, се подразбира, че са с ядрени бойни глави, така ли? Ама реч иде за Украйна, а тя ядрени боеприпаси няма. Ама можела с ракети - с ракети всички, които ги имат, могат. Нато граничи с Русия, ракети да искаш и от двете страни, досега не бяха чак такъв проблем. ...
    Преди попитах защо първия ден на инвазията руснаците окупираха със спец частите си Чернобил.Явно не ти се ще да си отговориш на тоя въпрос.В хранилищата там има тонове радиоактивни отпадъци.Тези отпадъци поставени в бойната глава на обикновена ракета я превръщат в "мръсна бомба".На мястото на попадение на такава ракета се образува нов Чернобил.Заявка за създаване на такива "мръсни" бомби не еднократно даваха украински отговорни представители.Та хубаво е да изпълняваме повелята на деня .Още по-хубаво е да гледаме , слушаме и най-вече да мислим.
    п.п.Абревиатурата НАТО се пише с главни букви.От уважение ли? От грамотност ли?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Вчерашния удар върху друго хранилище на радиоактивни отпадъци също озадачава. От разпространената информация не става ясно кой и как го е ударил, че е повредена точно системата за известяване при авария, а останалото е непокътнато. И как се "отстранява" аварията. Случая с "Мрията" също навежда на някои размисли.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Преди попитах защо първия ден на инвазията руснаците окупираха със спец частите си Чернобил.Явно не ти се ще да си отговориш на тоя въпрос...
    Не съм обърнал внимание на въпроса за Чернобил, добре ме подсещаш. Чернобил го охраняват две поделения в момента /или поне до преди два дни/ - едно от украинската и едно от руската армия. Как и защо са си стиснали ръцете на това място е близко до ума - и двете страни се страхуват, че в хаоса на войната някой изрод може да се възползва и да направи голяма беля. Това никак не навежда на мисълта, че официално някой възнамерява да прави мръсни бомби. То въобще и войната им е една такава странна - на клипове селяни без оръжие пъдят танкови колони от входа на селото и танковете обръщат назад. Прилича, като днес българска армия /не че има такава/ да е влязла в Македония /сакън, да не помисли някой, че това пожелавам/. Горе-долу същото ще е турска армия да навлезе в България.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 3 от 193 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •