Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 117 от 193 ПърваПърва ... 1767107115116117118119127167 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,161 до 1,170 от общо 1925
  1. #1161
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    https://pp-podem.bg/2019/08/14/%D0%9...E-1989-%D0%B3/
    ,,Четете и разказвайте за да знаят хората истинската си история….[FONT="]За периода 1979-1988 г. САЩ увеличава БВП на глава от населението със 182%, Япония с 275%, Германия със 158%, Франция със 157%, а България увеличава БВП на глава от населението с 234%. Това ще рече, че България по време на комунизма, дори и в годините на Перестройка, никога не е била в рецесия, камо ли фалирала, както поучава западната пропаганда.[/FONT]
    По брутен вътрешен продукт на глава от населението през 1988 г. България е заемала 25-то място в света. През 2013 г. България заема 78-мо място в света, по брутен вътрешен продукт на глава от населението, по данни на международния валутен фонд (IWF).,,
    1 Comment
    Тодор Панаров каза:
    септември 22, 2019 в 2:41 am
    Всичките неща които произвеждаше България беше енергоемко, трудоемко, неконкурентноспособно, остаряло и т.н, което беше основна причина 1989-та България да фалира. България фалира именно заради това производство с което тоя малоумник, написал статията, се хвали. Зад всичките тия бройки произведена продукция по време на НРБ, се крие не гордост , а една мизерия и икономическа слабост, която доведе България до най-тежката национална катастрофа!

    Мислиш ли, че със сегашната инфлация БВП няма да скочи? Сигурен съм, че ще надмине всички очаквания.
    Само трябва да се понапечатат "свежи" пари.

    През 1978г. имаше около 40% инфлация. От какво е била предизвикана.
    През целия период имаше дефицит, щанд т.е. стоки под щанда.
    През 1984г. България беше в криза и това го знам от "отговорни" българи, не от западни източници.
    Иначе статията става за кинопреглед.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  2. #1162
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ...Какво печелим и какво губим, ако почнем да даваме оръжие и най вече боеприпаси на Украйна?...
    Не мога да го напиша добре, но има такива, които могат - надявам се да намериш отговор на твоят въпрос тук:
    https://www.dnevnik.bg/analizi/2022/...strategiia_na/
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #1163
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не мога да го напиша добре, но има такива, които могат - надявам се да намериш отговор на твоят въпрос тук:
    https://www.dnevnik.bg/analizi/2022/...strategiia_na/
    Предпочитам да споделя собствените си мисли, а не тези, на пристрастни в едната или другата посока медии.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #1164
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Че то това е основата на морала, който трябва да имаме и който сме изгубили след ВСВ. Моралът е този, който в крайна сметка предопределя средното качество на живот. Нали нямаме илюзии, че до всеки германец стои полицай и го гледа дали спазва законите? Но там, като направиш някоя магария, види ли те някой, те докладва и веднага пристига полиция. Баба ми навремето не си и помисляше, че може да не поддържа терена пред оградата откъм улицата. Беше точно на принципа "какво ще кажат хората". Сега дори е обратното - изхвърляме си отпадъците по улицата, без да ни интересува кой какво ще си мисли за нас.
    А какво правим, когато хората, чието мнение използваме като еталон за правилността на нашите действия, съвсем не са от най-моралните?!...

    ПП Всеки път си казвам, че това е последният ми пост по темата и ти ме провокираш отново и отново.
    Но поне засега спирам. Не е хубаво точно в тези празнични дни да се "дърляме" (не че през другите е хубаво, де..)

  5. #1165
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    1 Comment
    Тодор Панаров каза:
    септември 22, 2019 в 2:41 am
    Всичките неща които произвеждаше България беше енергоемко, трудоемко, неконкурентноспособно, остаряло и т.н, което беше основна причина 1989-та България да фалира. България фалира именно заради това производство с което тоя малоумник, написал статията, се хвали. Зад всичките тия бройки произведена продукция по време на НРБ, се крие не гордост , а една мизерия и икономическа слабост, която доведе България до най-тежката национална катастрофа!

    Мислиш ли, че със сегашната инфлация БВП няма да скочи? Сигурен съм, че ще надмине всички очаквания.
    Само трябва да се понапечатат "свежи" пари.

    През 1978г. имаше около 40% инфлация. От какво е била предизвикана.
    През целия период имаше дефицит, щанд т.е. стоки под щанда.
    През 1984г. България беше в криза и това го знам от "отговорни" българи, не от западни източници.
    Иначе статията става за кинопреглед.
    Ми наясно съм, че има пропаганда.Но преди имаше повече спокойствие и сигурност, повече човечност, по малко престъпност и май нямаше разни вещества де сега ги има.Сега просто изчезване като нация 6,5мил.от тях не знам колко пенсионери и колко извънземни.Та такива ти ми работи гледай делата а не думите.Русите имат лаф хладилника или телевизора ще победи?

  6. #1166
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    А какво правим, когато хората, чието мнение използваме като еталон за правилността на нашите действия, съвсем не са от най-моралните?!...

    ПП Всеки път си казвам, че това е последният ми пост по темата и ти ме провокираш отново и отново.
    Но поне засега спирам. Не е хубаво точно в тези празнични дни да се "дърляме" (не че през другите е хубаво, де..)
    Не се връзвай с напредване на възрастта и бръмбазлъците в главите на хората засилват влиянието си.Ние не правим изключение.

  7. #1167
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Какво казва тази жена ;

    Хората се страхуват да говорят.Превърнаха ги в стадо и този който кажел мяуу против тях му завържвали устата и го изкарвали от палатката Или го закопавали или в крематориума .Украинския народ нищо не знае .Повече от 3 000 човека минаха по този път.Пътя на черно червените знамена.На Украйна никога няма да и дадат безвизов режим, Това са тези които ги обучаваха в базите в Литва ,Естония и други такива държави . Превърнаха Украйна в цирк..............

    И журналиста Томас Репер от весник Шпигел.

    Като цяло казва че в Украйна използвали хората си като жив щит.И хората се молели на руската армия да не напускат защото щели да се саморазправят с тях .Казва че на запад знаят вичко но се правят на луди .

    https://www.youtube.com/watch?v=uZ2xi7FpPl8

    https://www.youtube.com/
    Този пост е редактиран от batipej4o; 23.04.2022 в 18:52.

  8. #1168
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Нали нямаме илюзии, че до всеки германец стои полицай и го гледа дали спазва законите?
    Морал!!!!!Точно това е най-големия дефицит в дъъъъъъъъъртата ку.ва европа.
    Нали си спомняш,колко милиционери имаше?У наше село,към 1985г имаше близо 25000жители и само 5 милиционера.Ключ за вратата използвахме само,когато ходехме по две седмици на море.
    Колите и те не се заключваха...
    А морала сега,под въздействието на лесните пари на демокрацията,налага,вече на 12-13000 жители у наше село да има една рота полицай и постоянно под ключ.
    Всъщност,хал-хабер си няма европата кого са "прегърнали" в таз "война"...Убеден съм,че само няколко години след,като се уредят нещата с Украйна щееее....съжалява.

  9. #1169
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми наясно съм, че има пропаганда.Но преди имаше повече спокойствие и сигурност, повече човечност, по малко престъпност и май нямаше разни вещества де сега ги има.Сега просто изчезване като нация 6,5мил.от тях не знам колко пенсионери и колко извънземни.Та такива ти ми работи гледай делата а не думите.Русите имат лаф хладилника или телевизора ще победи?
    Нали и аз това казвам!
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  10. #1170
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Колите и те не се заключваха...
    ...А морала сега,под въздействието на лесните пари на демокрацията...
    Недей да преиначаваш, всичко си се заключваше, на мен като ученик ми окачваха ключа с връв на врата, да не го губя. Колата /москвич/ се наглеждаше всеки ден - крадяха се акумулатори, чистачки и гуми. На село беше по-добре, но там всички се познаваха и поява на външни хора се забелязваше на момента. А селяните имаше откъде да крадат - ТКЗС с големи масиви. Въпреки това имаше назначени пъдари, но те основно гледаха частните бостани, градини и лозя.
    При отпадането на сопата през 1990 изведнъж битовите кражби станаха ежедневие - какво, нов народ ли се появи или крадлив си беше народа, но имаше страх. Като отпадна страха, се юрнаха крадци на едро и на дребно, кокошкари, мутри, застрахователи и мултаци - всичките от народа. Нали го живяхме това, защо сега да изопачаваме фактите?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 117 от 193 ПърваПърва ... 1767107115116117118119127167 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •