Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 131
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Не всичко с две бузи е лице. Някои държат именно с него, с другото, да ни се представят.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да, вярно че християнския морал повеляваше: "Ако те ударят по едната буза, обърни си и другата!"
    Смисъла на повелята е да не се въвличаш в конфликт

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    От втория етаж към нашествието на демократите

    Костадин Чакъров

    https://books.google.bg/books?id=PIR...%D0%BB&f=false


  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Какъв коментар , бе братчет, ти еба мамата на темата още в пост №3.

    пп.до сега само ти цвъкаш наоколо и мирише яко. -преди да хукнеш да ме правиш на нишо, първо се опитай да се видиш отстрани.
    Не бързай като муле пред майка си. Карай по темата!

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    На кацата мед, лъжица катран стига!
    А тука катрана е с големия черпак. Колко народ се отказа от форума за да не го пръска помията разливана от един екземпляр?
    Не е един дето цвъка където му падне.

    По темата. Още преди време ви казах, че тая работа с парите за опрашване е напълно безмислена, споредм мен. Единствено овошките останаха да зависят от опрашване от пчели. Всичко друго е самоупрашващи се хибриди. Тенденцията е нещата да се променят. От хибриди да станат ГМО култури.
    Имам приятели земеделци, които де на шега де на истина ми казват "дреме ми на оная работа за пчелите, хората искат ренти".
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #106
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Не е един дето цвъка където му падне.

    По темата. Още преди време ви казах, че тая работа с парите за опрашване е напълно безмислена, споредм мен. Единствено овошките останаха да зависят от опрашване от пчели. Всичко друго е самоупрашващи се хибриди. Тенденцията е нещата да се променят. От хибриди да станат ГМО култури.
    Имам приятели земеделци, които де на шега де на истина ми казват "дреме ми на оная работа за пчелите, хората искат ренти".
    Корчев, това го знаем за земеделците, но в един момент ще е - дреме ми за земеделеца, че има ренти. Но няма да има пчели, а следователно и пчелари. Ще ходят да търсят материал, че да я създават, както сега създават какво ли не. Оффф. Забравих, че има китайци-опрашители. Ще внесем.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Не е един дето цвъка където му падне.

    По темата. Още преди време ви казах, че тая работа с парите за опрашване е напълно безмислена, споредм мен. Единствено овошките останаха да зависят от опрашване от пчели. Всичко друго е самоупрашващи се хибриди. Тенденцията е нещата да се променят. От хибриди да станат ГМО култури.
    Имам приятели земеделци, които де на шега де на истина ми казват "дреме ми на оная работа за пчелите, хората искат ренти".
    Проблемът с липсата на пчели вследствие на отравянията е само индикатор за голямата катастрофа която ни чака.Унищожават се цели видове насекоми.Изчезват видове диви растения. Химикалите в земята променят бактериалния фон там. Почвата почва да се променя. Накрая алчността на земеделците ще докара нещата до хидропонно отглеждане на храни.Тогава ще ги питам какво ще продават. Изкуствени заместители на почва? Съдбата на пчелите е онова нещо което трябва да стресне мислещите хора. А то иначе пълно с "ЕнтИлИгентни" паразити(ТСЦ-та) дето ръсят акъл навсякъде.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Проблемът с липсата на пчели вследствие на отравянията е само индикатор за голямата катастрофа която ни чака...
    Голяма катастрофа наистина ни чака, но не от отравянията. Отравянията са бял кахър на фона на измененията в климата. Към бързи такива изменения флората и фауната няма да успеят да се приспособят. Докато се наместят нещата и пчелите ще пострадат съществено. Обработваемата земя все пак е само 32% от територията ни. Влияе и на останалата територия, но климатът пък обхваща 100% от територията.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Корчев, това го знаем за земеделците, но в един момент ще е - дреме ми за земеделеца, че има ренти. Но няма да има пчели, а следователно и пчелари. Ще ходят да търсят материал, че да я създават, както сега създават какво ли не. Оффф. Забравих, че има китайци-опрашители. Ще внесем.
    Дончев, ама хич не съм съгласен. Знаеш ли според една Богомилиска легенда кое е първото живо въщество на земята? То ще и последното, преди земята да изчезне... барабар с китайците.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Проблемът с липсата на пчели вследствие на отравянията е само индикатор за голямата катастрофа която ни чака.Унищожават се цели видове насекоми.Изчезват видове диви растения. Химикалите в земята променят бактериалния фон там. Почвата почва да се променя. Накрая алчността на земеделците ще докара нещата до хидропонно отглеждане на храни.Тогава ще ги питам какво ще продават. Изкуствени заместители на почва? Съдбата на пчелите е онова нещо което трябва да стресне мислещите хора. А то иначе пълно с "ЕнтИлИгентни" паразити(ТСЦ-та) дето ръсят акъл навсякъде.
    Зуница, това казвам и аз. Всички рипат срещу пестицидите. Ама малко осъзнават, че хербицидите са в пъти по страшни. Писах преди време и какви бяха реакциите? Ти си луд... няма да стане...не е това проблема... + логорея от дежурните спамери.
    И аз ви казвам. МАЙНАТА ИМ НА ПЧЕЛИТЕ. Те ще се оправят. Виж пчеларите и децата им и внуците им всички напред до девето коляно, тежко им и горко!
    Знаеш ли защо влязох тия дни във форума? За да видя каква е реакцията на пчеларите относно осигурителния доход. И какво видях? Нищо. Или по точно, същото. Дъра-бъра от хора със самочувствие. Без покритие.
    Днес написах едно писмо до министъра на финансите и министър председателя, относно малките земеделски производители, които подобен осигурителен доход ще смачка и убие. Утре ще го изпратя. И нищо да не стане, ще съм опитал.
    Ай със здраве!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •