Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 131
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Голяма катастрофа наистина ни чака, но не от отравянията. Отравянията са бял кахър на фона на измененията в климата. Към бързи такива изменения флората и фауната няма да успеят да се приспособят. Докато се наместят нещата и пчелите ще пострадат съществено. Обработваемата земя все пак е само 32% от територията ни. Влияе и на останалата територия, но климатът пък обхваща 100% от територията.
    Трябва да си знаем ръста и възможностите. "Всяко жаба да си знае гьола." "Видяла жабата , че подковават коня и тя вдигнала крак". Климатът не ни е по ръста , но да си сложим ред в земеделието ни е по възможностите. Като разводняваме проблемите които можем да решим само ги задълбочаваме. Пример прословутата "Система за оповестяване". Изместване на реалния проблем .Липсата на контрол и санкции за отравяния бяха хитро подменени с куха система за оповестяване. За това да се концентрираме върху това, което можем да променим.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Зуница, това казвам и аз. Всички рипат срещу пестицидите. Ама малко осъзнават, че хербицидите са в пъти по страшни. Писах преди време и какви бяха реакциите? Ти си луд... няма да стане...не е това проблема... + логорея от дежурните спамери.
    И аз ви казвам. МАЙНАТА ИМ НА ПЧЕЛИТЕ. Те ще се оправят. Виж пчеларите и децата им и внуците им всички напред до девето коляно, тежко им и горко!
    Знаеш ли защо влязох тия дни във форума? За да видя каква е реакцията на пчеларите относно осигурителния доход. И какво видях? Нищо. Или по точно, същото. Дъра-бъра от хора със самочувствие. Без покритие.
    Днес написах едно писмо до министъра на финансите и министър председателя, относно малките земеделски производители, които подобен осигурителен доход ще смачка и убие. Утре ще го изпратя. И нищо да не стане, ще съм опитал.
    Ай със здраве!
    Когато казвам , че пчеларите спряха да влизат във форума ,точно това имам предвид. Пчеларските проблеми се изместиха от болните амбиции на един екземпляр.
    Не знам дали ще те успокои, но моделът на българското земеделие не е ориентиран към средни и дребни производители. Всички плащания от държавата отиват в малка групичка едри далавераджии. А парите трябва да идват от някъде и дребните са на мушката. Резултатът е обезлюдяване на селата и държавата като цяло.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    ...За да видя каква е реакцията на пчеларите относно осигурителния доход...
    Ако попитат дребните земеделски производители трябва ли да се осигуряват, те ще отговорят с "не", нали така? Ако им дадат свобода да избират, няма да внасят осигуровки. Но, когато дойде време за пенсия, ще поискат такава, даже и ще протестират, ако е ниска. Останалите балъци, внасящи осигуровки и плащащи данъци, ще трябва да им я осигурят. Ако не си дал, нямаш право да искаш, /според мен/, оставяш на "ако ти дадат".
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако попитат дребните земеделски производители трябва ли да се осигуряват, те ще отговорят с "не", нали така? Ако им дадат свобода да избират, няма да внасят осигуровки. Но, когато дойде време за пенсия, ще поискат такава, даже и ще протестират, ако е ниска. Останалите балъци, внасящи осигуровки и плащащи данъци, ще трябва да им я осигурят. Ако не си дал, нямаш право да искаш, /според мен/, оставяш на "ако ти дадат".
    Я кажи сега защо за ресторантьорите всичко може , а за дребния производител не? Да ти помогна ли?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ...Всички плащания от държавата отиват в малка групичка едри далавераджии...
    На нашенска почва прилагаме неща, работещи при по-цивилизовани народи. Ако ги нямаше държавните плащания, дребните и средните земеделци щяха да са далеч по-конкурентни от едрите и наблюдаваните деформации нямаше да ги има, но...
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако попитат дребните земеделски производители трябва ли да се осигуряват, те ще отговорят с "не", нали така? Ако им дадат свобода да избират, няма да внасят осигуровки. Но, когато дойде време за пенсия, ще поискат такава, даже и ще протестират, ако е ниска. Останалите балъци, внасящи осигуровки и плащащи данъци, ще трябва да им я осигурят. Ако не си дал, нямаш право да искаш, /според мен/, оставяш на "ако ти дадат".
    какво напиасах на министъра:
    "...Надявам се разбирате как изглеждат нещата реално за хората. Тези хора се бъхтят от понеделник до петък, за едни пари, които са по малко от половината от средната заплата в София. През почивните дни, търчат по родните села на родителите си, за да нагледат наследените от тях малки стопанства (било то пчелини, градини или нивичка с лавандула). Правят го, за да не умре поминъка, заради корена си забит в българската земя. Решили са да го направят легално! Регистрирали са дейността си за разлика от много други, за да могат легално да продават продукцията си. Да бъдат едни от малкото, които произвеждат продукт от България, а не да внасят препродават какви ли не болкуци. И накрая? Осигуровките по две. Данъка на края на годината и той чака. И защо да го правят? Защото две години осигуряване като ЗП се броят като една за стаж за пенсия? Според вас един човек, който работи 6-7 дена в седмицата ще изкара ли до пенсия? Също така, внасяйки осигуровки два пъти, ще получа ли по добро здравеопазване от тези, които не го правят? Ще имам ли право да не доплащам за лечението си в болница? Не мисля.
    ...
    Честно да Ви кажа, аз се надявах точно на обратното. Промяната да доведе върху фокус върху малките данъкоплатци. За тези които плащат осигуровки като служители и плащат и като микро производители. Данъците върху приходите да си стоят, но поне дублирането на осигуровките да отпадне..."
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    На нашенска почва прилагаме неща, работещи при по-цивилизовани народи. Ако ги нямаше държавните плащания, дребните и средните земеделци щяха да са далеч по-конкурентни от едрите и наблюдаваните деформации нямаше да ги има, но...
    Някъде вече споменах , че държавата ни е социална. Сиреч подпомагане трябва да има. Но когато тая социалност се претворява от хора, които си построиха комунизма за лично ползване преди 30 години. Какво да очакваме?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    какво напиасах на министъра:
    .."

    Сребрин Илиев писал днес на министъра /май на земеделието беше /, като представител на тоя-оня, ти кого представляваш?

    "Правят го, за да не умре поминъка, заради корена си забит в българската земя. "

    пп. направо ще ги разчувстваш, представям си кокорчо, какви крокодилски сълзи рони.

    "Честно да Ви кажа, аз се надявах точно на обратното. "

    Това ти е проблема : грешни и свръх очаквания.



  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Сребрин Илиев писал днес на министъра /май на земеделието беше /, като представител на тоя-оня, ти кого представляваш?


    "Честно да Ви кажа, аз се надявах точно на обратното. "

    Това ти е проблема : грешни и свръх очаквания.


    Представлявам само "оня-моя".

    Още един цитат:
    Вероятно това е в страни от Вашите наблюдения, но пчеларството е изправено пред огромни предизвикателства (разбирай на ръба на оцеляването е). Променящата се околна среда, модерното земеделие, липсата на адекватна политика спрямо бранша от досегашното управление (подвеждано от материално заинтересовани „пчеларски организации“) и не на последно място недалновидността на пчеларите, които са като коне с капаци, са изправили този поминък пред дилемата „да бъдеш или не“. При това положение, ръстът на „осигуровките“ със 70% ще вземе окончателното решение."

    Очаквания нямам. Каквот съм могъл, направил съм. Какво ще стане зависи дали съм "една птичка"...
    Този пост е редактиран от koragroup; 27.01.2022 в 08:16.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #120
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Представкявам само "оня-моя".

    Още един цитат:
    Вероятно това е в страни от Вашите наблюдения, но пчеларството е изправено пред огромни предизвикателства (разбирай на ръба на оцеляването е). Променящата се околна среда, модерното земеделие, липсата на адекватна политика спрямо бранша от досегашното управление (подвеждано от материално заинтересовани „пчеларски организации“) и не на последно място недалновидността на пчеларите, които са като коне с капаци, са изправили този поминък пред дилемата „да бъдеш или не“. При това положение, ръстът на „осигуровките“ със 70% ще вземе окончателното решение."

    Очаквания нямам. Каквот съм могъл, направил съм. Какво ще стане зависи дали съм "една птичка"...
    Според мен, ако беше спестил онова с "капаците", министъра пак би те разбрал на 100%...

 

 
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •