Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 16
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865

    Изкупувам стари восъчни пити

    Изкупувам стари восъчни пити, бракувани с цел претопяване. Дадан блат плодникови - 75 ст/брой, ЛР - 50ст/брой. Лично вземане от адрес за София и Софийска област или ако имам път в съответната посока. Телефон за връзка - 0898654085

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Нови цени за изкупуване на бракувани пчелни пити. Дадан блат плодникови - 83 ст/брой, ЛР - 55 ст/брой.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Нови цени за изкупуване на бракувани пчелни пити. Дадан блат плодникови - 83 ст/брой, ЛР - 55 ст/брой.
    С рамката или без рамката?
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Дай цена на килограм.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Със или без рамката, за мен е без значение. Аз няма да я ползвам. Цената на кг е 1.65 лв/кг за пити без рамките, само ако по тях няма остатъци от мед. Обявата е актуална за София или ако имам път с колата в съответната посока.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    В допълнение към горната обява, изкупувам троптината, останала след претопяването на вощината в слънчева или парна восъкотопилка без пресоване. Цена 60 ст/кг. Лично предаване в София или вземане от адрес, ако имам път с колата в тази посока.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    В допълнение към горната обява, изкупувам троптината, останала след претопяването на вощината в слънчева или парна восъкотопилка без пресоване. Цена 60 ст/кг. Лично предаване в София или вземане от адрес, ако имам път с колата в тази посока.
    Ако минаваш през Монтана, имам 3 чувала.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Не се заяждам, просто искам да попитам, каква е далаверата за този който продава. 1 лев и 65 стотинки за килограм. Как се добиват 100 кг ? Мисълта ми е че има ли смисъл човек да продава такова нещо и не е ли по-добре да си го претопи за да не му заема място и да си го държи ?

    Просто сравнявам че на мен едно ходене до вкъщи (пчелина) и връщане ми е над 60 лева.

    Макар че като гледам в България и меда да продаваш няма никакъв смисъл. Не знам защо има толкова много пчелари, освен да го правят за удоволствие. Аз от 7 семейства съм добил към 150 килограма мед, може и семействата да са по-малко тъй като не си спомням. 150 килограма мед по 6 лева да кажем са 900 лева. Това е нищо.
    Умножавам по 100 за да станат 700 и излиза да кажем 90 000 лева. Разделено на 12 месеца, става по към 8 хиляди и нещо лева.....

    Айде сега някой да каже за 700 семейства какви са разходите за работа и всякакви други неща.... Защото парите уж изглеждат немалко, но според мен са нищо..

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    В пчеларството бакалски сметки не се правят.Ако изключим схемаджиите,за повечето истински пчелари това е начин на живот.Ако е добра годината и господ даде слънце и дъжд,когато трябва може и да се изкара печалба.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Не се заяждам, просто искам да попитам, каква е далаверата за този който продава. 1 лев и 65 стотинки за килограм. Как се добиват 100 кг ? Мисълта ми е че има ли смисъл човек да продава такова нещо и не е ли по-добре да си го претопи за да не му заема място и да си го държи ?

    Просто сравнявам че на мен едно ходене до вкъщи (пчелина) и връщане ми е над 60 лева.

    Макар че като гледам в България и меда да продаваш няма никакъв смисъл. Не знам защо има толкова много пчелари, освен да го правят за удоволствие. Аз от 7 семейства съм добил към 150 килограма мед, може и семействата да са по-малко тъй като не си спомням. 150 килограма мед по 6 лева да кажем са 900 лева. Това е нищо.
    Умножавам по 100 за да станат 700 и излиза да кажем 90 000 лева. Разделено на 12 месеца, става по към 8 хиляди и нещо лева.....

    Айде сега някой да каже за 700 семейства какви са разходите за работа и всякакви други неща.... Защото парите уж изглеждат немалко, но според мен са нищо..
    Аз съм го изчислил тъй, едно печелиш 2 губиш. Ако спечелиш 1000 лева, две, че и повече губиш. Та, аз ги отглеждам, само за да си чеша крастата.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •