Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 30
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    05.05.2021
    Мнения
    21

    Близка среща с пчели

    Здравейте, миналата година за първи път се срещнахме с пчелите на съседа ... Не беше приятно. На пролет можем само в пчеласки костюм да излизаме на двора... Но го приех някакси ...Днес посред зима пчелите му пак са из двора и са агресивни. Даже и захар в капачка им сложих, но по-щастливи не станаха. Въпросът ми е как да си спася двора от пчелната инвазия?

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Здравейте, миналата година за първи път се срещнахме с пчелите на съседа ... Не беше приятно. На пролет можем само в пчеласки костюм да излизаме на двора... Но го приех някакси ...Днес посред зима пчелите му пак са из двора и са агресивни. Даже и захар в капачка им сложих, но по-щастливи не станаха. Въпросът ми е как да си спася двора от пчелната инвазия?
    Изгонвате съседа заедно с пчелина, иначе няма спасение. Това е къде на шега, къде е истина. След като в съседство имате пчелин, то няма как да няма пчели. Трябва да свикнете с тях, ако ли не, напускате района. В другия случай пчеларя го напуска, което едва ли ще се получи. С поставяне на захар, сиропи, мед може да се влоши ситуацията.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    05.05.2021
    Мнения
    21
    Хм ... Пари за нова къща нямаме. Т.е. ще се борим със ситуацията. Супер странно сега като захлафня пчелите спят по мазилката на къщата, а други я подяждат в което няма никаква логика ... Някой има ли идея защо го правят?

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Хм ... Пари за нова къща нямаме. Т.е. ще се борим със ситуацията. Супер странно сега като захлафня пчелите спят по мазилката на къщата, а други я подяждат в което няма никаква логика ... Някой има ли идея защо го правят?
    Това не е добре. За пчеларя. Иначе имаме идея защо се получава.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това не е добре. За пчеларя. Иначе имаме идея защо се получава.

    Давай, тръпна да науча, аджеба какви са тези пчели дето спят по стените на комшийката и рупат мазилка.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    05.05.2021
    Мнения
    21
    И аз. Хахаха по образование съм биолог и случващото ми е супер не логично. И отново да попитам за на пролет някакви опции за укротяване на пчелите, че пчеларя им е ... няма да коментирам. Даже се замислям, ако сложим един кошер ние нашите пчели ще гонят ли неговите?

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    И аз. Хахаха по образование съм биолог и случващото ми е супер не логично. И отново да попитам за на пролет някакви опции за укротяване на пчелите, че пчеларя им е ... няма да коментирам. Даже се замислям, ако сложим един кошер ние нашите пчели ще гонят ли неговите?
    Идеята за ваш си кошер ми харесва. Вашите пчели няма да гонят съседските, но... може вие да се научите, как да живеете с тях. Пък току виж, станали 5-6 кошера

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    Даже се замислям, ако сложим един кошер
    Отлична идея!...А,като за начало,прочети за биологията на пчелите,за да можеш да ги разбереш.....Например-щом пчелата е извън кошера значи,че е тръгнала на работа или ....до тоалетната.
    Чети и ще откриеш нов свят.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tan4eto Виж публикацията
    И аз. Хахаха по образование съм биолог и случващото ми е супер не логично. И отново да попитам за на пролет някакви опции за укротяване на пчелите, че пчеларя им е ... няма да коментирам. Даже се замислям, ако сложим един кошер ние нашите пчели ще гонят ли неговите?
    Е, това с кошера е най-добрата идея. Ставате пчелари и решавате проблема.

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Давай, тръпна да науча, аджеба какви са тези пчели дето спят по стените на комшийката и рупат мазилка.
    Атанасов, какво се правиш на паднал от Марс? Ама, 'що ли се чудя?

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •