Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 42
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ...Как може да те "грабне" нещо, което е изписано в тази форма...
    Първото, което пиша по даден обект, се нарича бюджетна оферта, която не ме ангажира с нищо. В нея споделям на клиента горе-долу естеството на работата, евентуалната прогнозна цена и предполагаем срок за изпълнение. В примерен стил - правим 5 броя еди си какво за време пет месеца на приблизителна цена 50 000 лв - да си направи сметката. Ако го заинтересува, клиента ми се обажда и уреждаме среща и оглед на обекта. После ме запознава с проектите, подробностите, изискванията и получава в отговор конкретна оферта с точна цена, срок и спецификации. Така работя от 25 години. Нямам общо със средства от държавния бюджет и в моя бранш ме знаят и ми имат доверие.
    Горе-долу същото е с тази обява. Продавачът не знае кой какво би искал, а обявата не го ангажира в тесни рамки. На един ще направи отстъпка за количество с евентуален, известен и на двамата, компромис в качество, на друг, по-претенциозен ще вдигне цената съответно на претенциите и те така. Ако е непочтен, ще измами баламите - нищо ново под слънцето.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Първото, което пиша по даден обект, се нарича бюджетна оферта, която не ме ангажира с нищо. В нея споделям на клиента горе-долу естеството на работата, евентуалната прогнозна цена и предполагаем срок за изпълнение. В примерен стил - правим 5 броя еди си какво за време пет месеца на приблизителна цена 50 000 лв - да си направи сметката. Ако го заинтересува, клиента ми се обажда и уреждаме среща и оглед на обекта. После ме запознава с проектите, подробностите, изискванията и получава в отговор конкретна оферта с точна цена, срок и спецификации. Така работя от 25 години. Нямам общо със средства от държавния бюджет и в моя бранш ме знаят и ми имат доверие.
    Горе-долу същото е с тази обява. Продавачът не знае кой какво би искал, а обявата не го ангажира в тесни рамки. На един ще направи отстъпка за количество с евентуален, известен и на двамата, компромис в качество, на друг, по-претенциозен ще вдигне цената съответно на претенциите и те така. Ако е непочтен, ще измами баламите - нищо ново под слънцето.
    Точно, ама не баш! Какво значи сто лева в обявата? Хайде ще те насоча - 25 лв на рамка предполагам, ама каква? Ти ако пуснеш подобна оферта, хич няма да ти обърнат внимание. Сега, тука си чешем пръстите и го превъзнесохме. Е, може и това да му е целта. Схемите в пчеларството са замислени с всяка програма/проект. Там е разковничето. Знаеш ли защо подскачат всички програмаджии?
    Мисля, че си намеквал за нелоялна конкуренция в бранша, от който си вадиш хляба. Е и в пчеларството е нещо подобно. А бе те милиони с чували изнесоха "законно" от банка, а ние тук за някакви си жълти стотинки си хортуваме.
    П.П. Ако по някакъв начин съм те засегнал, съпоставяйки бизнеса ти с обявата, е било с цел да ти дам пример, а не, че се съмнявам в чистотата на бизнеса ти.
    Този пост е редактиран от kuline; 30.12.2021 в 00:16.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ...Схемите в пчеларството са замислени с всяка програма/проект...
    Схемите не са само в пчеларството, те са навсякъде - ние така си живеем в нашата държава /последна измежду европейските/. Едно е да търсиш отводки, колкото да преживеят и да имаш пчели за отчитане на бройка семейства, друго е да искаш пълни кошери и мед да вадиш. Продавача, ако е във възможностите му да продава всякакви отводки, ще пусне обява точно подобна на тази. Иначе трябва да пише една страница характеристики на разните комбинации, а не знаем какви са писателските му способности. И пак няма да му се разминат телефонните разговори.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Пипни сe отзад де.


    зуница, Трендафил Дончев, Angel Yosifov


    Яяя, мераклиите се намножили. Няма го отзад, иначе нямаше да питам. Явно е скрит при вас, затова се радвате.



  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Няма го отзад, иначе нямаше да питам.
    Ааааааа,ние от къде да знаем,че казваш истината

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Схемите не са само в пчеларството, те са навсякъде - ние така си живеем в нашата държава /последна измежду европейските/. Едно е да търсиш отводки, колкото да преживеят и да имаш пчели за отчитане на бройка семейства, друго е да искаш пълни кошери и мед да вадиш. Продавача, ако е във възможностите му да продава всякакви отводки, ще пусне обява точно подобна на тази. Иначе трябва да пише една страница характеристики на разните комбинации, а не знаем какви са писателските му способности. И пак няма да му се разминат телефонните разговори.
    Няма майкопроизводител в бг, който да отглежда и предлага от всяка система. Може да предложи от всяка такава система, като направи нужното, угаждайки на клиента, демек да прибере парите, а той клиента да си блъска чутурата. Дреме му на продавача.
    Според теб защо направиха всичко възможно, за да се спре възможността да изпратиш майка или отводка на нуждаещ се приятел?
    Елементарно - да си осигурят пазар.
    Сега нищо чудно някой си да измисли нещо за всеки един останал пчелен продукт, за да си съхрани пазара.
    ОК нека е така, но ... нека "помощите" бъдат за всички по равно или да ги няма. Нека всички сме равни на "пазара" и...тогава, който устиска ще бъде пчелар, който не - да си намира друго занимание.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ... Няма го отзад, иначе нямаше да питам. ...
    Как ще го намериш като си свил юмрук?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Добре де, агро. Ти, вероятно не обръщаш внимание на обяви, а работиш по обществени поръчки и/или сключени договори за изпълнение на някаква дейност. Стигнал съм до тези изводи по споделено от теб във форума. Как може да те "грабне" нещо, което е изписано в тази форма. Имам предвид конкретната обява - майки, отводки, докарвам, прехвърлям и хоп - юз лев (сто лева). За кое, за какво? Значи продаваш нещо и казваш конкретна цена, след което допълваш условия/услуги, които се заплащат. Какво толкова сложно? Аз знам, ти знаеш ли защо? Не, не знаеш, даже и няма да се сетиш, но не бих го споделил тук, защото си е .... Всичката ни е такава.
    Докарването и прехвърлянето мислиш ли, че се заплащат допълнително? Аз разбрах, че влизат в цената. Само не разбрах за 3 или 4 рамки става въпрос. Най-вероятно за 3, гледам модата напоследък е такава, но то пък за 1 рамка повече или по-малко струва ли си да се повдига въпрос, особено ако е по някаква програма

    п.п. И да отбележа, че пак омазахте темата. Без лоши чувства

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Докарването и прехвърлянето мислиш ли, че се заплащат допълнително? Аз разбрах, че влизат в цената. Само не разбрах за 3 или 4 рамки става въпрос. Най-вероятно за 3, гледам модата напоследък е такава, но то пък за 1 рамка повече или по-малко струва ли си да се повдига въпрос, особено ако е по някаква програма

    п.п. И да отбележа, че пак омазахте темата. Без лоши чувства
    Защо да сме я омазали? Задаваме доуточняващи въпроси. Прехвърлянето е бонус според теб, а транспорта? За програмите незнам, защото никога не съм участвал. Чувал съм за хиляди врътки измислени типично по-български. Снощи гледах едно видео на току що станалия професор, чието име бая се въртеше във форума преди години. Да вметна, че видеото съм го гледал, когато беше "топло-топло", но сега, от позицията на времето - почти шест години, ми направи сериозно впечатление в негово изложение намека за мутиралите търтеи и това, че природата предлага много варианти, за да може асоциацията да се справи с безконтролния внос на гени. Един от тези варианти е създаване на линия с търтеи, които немогат да извършват ерекция, съответно осеменяване. Това би значело хибридни семена, които да използвате еднократно, но за сега не сме стигнали до там, да го включим в системата на селекция, но.... варианти всякакви.
    Това са негови думи. Клипа го има в тубата. Нека всеки сам си направи изводите.

    ПП Броя рамки е основен критерий за една отводка, от което зависи прираста `и.

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Защо да сме я омазали? Задаваме доуточняващи въпроси. Прехвърлянето е бонус според теб, а транспорта? За програмите незнам, защото никога не съм участвал. Чувал съм за хиляди врътки измислени типично по-български. Снощи гледах едно видео на току що станалия професор, чието име бая се въртеше във форума преди години. Да вметна, че видеото съм го гледал, когато беше "топло-топло", но сега, от позицията на времето - почти шест години, ми направи сериозно впечатление в негово изложение намека за мутиралите търтеи и това, че природата предлага много варианти, за да може асоциацията да се справи с безконтролния внос на гени. Един от тези варианти е създаване на линия с търтеи, които немогат да извършват ерекция, съответно осеменяване. Това би значело хибридни семена, които да използвате еднократно, но за сега не сме стигнали до там, да го включим в системата на селекция, но.... варианти всякакви.
    Това са негови думи. Клипа го има в тубата. Нека всеки сам си направи изводите.

    ПП Броя рамки е основен критерий за една отводка, от което зависи прираста `и.
    Че броя рамки е от значение, но по от значение е що има по тях!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •