Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 116
  1. #1

    СТОЙКИ ЗА КОШЕРИ

    Колеги, най-добрите стойки за кошерите от желязо ли са? Възможно ли е да се използват циментови блокчета?

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Аз ползвам циментови блокчета, тип колонно тяло и съм много доволен. 10 рамков кошер ляга точно, за 12 рамков е хубаво да се скове рамка.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    За мен най-доброто е акацията, желязото на второ място и само ако няма събирачи наоколо.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    11.05.2012
    Мнения
    8

    ОСНОВА ЗА КОШЕР

    Здравейте, чета форума редовно, но не съм от хората които пишат коментари, защото опитът ми като пчелар е едва от около 5 години. Днес ми се случи нещо странно и за това реших да споделя някой да не направи моята грешка. Имам 4 кошера Дадан Блат 12рамкови. Те са самостоятелно разположени на стойки. За основа обаче, ( на която да стъпят краката) съм използвал каменни плочи, парчета от отрязан асфалт, и бетонени плочки. Днес отидох при кошерите и какво да видя: единият кошер паднал напред.(по очи) Оказа се, че кракът ( който е от тръба с диаметър около Ф20 ) е пробил дупка в асфалтовата плоча. Плочата е с дебелина около 2,5см. но асфалта явно е много "качествен" Честно казано останах изумен. Не отворих кошера да видя последиците, защото само при изправянето му, и... последваха множество ужилвания :D До момента не съм забелязал забиването на крака в асфалта, защото всички крака са стъпили в кутии от консерви, в които бях сипал отработено двигателно масло (против мравки).

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Асфалта мръзне зимата, влиза вода, замръзва, напуква се и така.

  6. #6
    Направих си стойка от винкел които обработих в киселина и боядисах прахово,стана извънземна но мисля че ще я чопнат и вече ще слагам бетонни блокчета.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Аз си ги правя от акация.Много по лесно ми е от желязото.Направо кръглички само с един зъб отгоре,3 винта 5см и газ.Дори и директно на земята да са,може след десетилетие да загният малко .Да сме живи и здрави,ще ги подменяме.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    Аз си ги правя от акация.Много по лесно ми е от желязото.Направо кръглички само с един зъб отгоре,3 винта 5см и газ.Дори и директно на земята да са,може след десетилетие да загният малко .Да сме живи и здрави,ще ги подменяме.

    Колега, можели да покажеш стойката за да ми се изясни какво точно представлава

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Когато краката на стойката са от метал /винкел, тръба, арм. желязо/, те трябва да имат пети, защото рано или късно правят дупка надолу. И обикновено стопанинът е неприятно изненадан.
    Към Модератор, има тема за стойките в Раздел "кошери", предлагам да се обединят. Благодаря.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Митьо, колегата с ник "Farar" не прави стойка, направо кове крака на отделното дъно на кошера. Някъде мисля че имаше снимка.

 

 
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •