Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 116
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Ristis Виж публикацията
    Нали се писа във форума, че за пчелите (майките особено) е най-добре да живеят в кошери разположени до обекти, които лесно и бързо разпознават, което изключва реденето им в редици?
    Аз правя единични стойки от метален профил 40х40 и 30х50 и накрая ги боядисвам прахово. Повърхността е много гладка, което има едно важно предимство - не се катерят мравки и буболечки. Единствената възможност на тези гадини да достигнат кошера е ако той е разположен под дърво и те падат отгоре. Това се случва, естествено, но количеството на неприятелите се намаля значително и реално след поставянето на стойките си реших този проблем. Ето една картинка какво представляват:
    Тези ъгълчета в горният край само пречат и събират влага. И аз така започнах да ги правя в началото, но в последствие ги изрязах. За стационарен пчелин няма смисъл от тях.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Преди години дядо ми е купил от стар пчелар метални стойки, фабрични са... Понеже се получава събиране на влага в иглите на стойката, заварихме по 1 парче винкел. Сега са супер, но задължително трябва да са на плочки.... въпреки петите си потъват!
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	WP_20140527_004.jpg
Прегледи:      1119
Размер:	165.6 KB
ID:	2543

  3. #103
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Моите са на подобен принцип,защото мястото ми е с наклон,нещо като на чертежа от снимката.Първо забивам стойката и я нивелирам,после слагам парче винкел и капвам с електрожена.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри stoika_za_kosher.JPG‎  

  4. #104
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Значи, според мен, много важен момент е боядисването. Но не с четка, а прахово или с пистолет, за да се получи максимално гладко и устойчиво покритие!
    По същата причина не е добре да се ползват стари ръждясали винкели, профили и пр. При работа с праховото, боята, която не полепва по детайла, пада на пода и някои от бояджиите я събират, а не я хвърлят.
    Тя може да се използва повторно без проблем и тогава цената на покритието пада. Друга особеност е, че заварките е добре да не са "капки", а да се правят изцяло.

    Наистина винкелите в краищата ще задържат влага и това е още един аспект, върху който може да се помисли и подобри.
    Христо Йорданов

  5. #105
    Наблюдател
    Регистриран
    20.02.2015
    Мнения
    18
    За да не потъват плочките ви в земята направете стъпка от чакал или песък под тях. Така плочката поличава основа която не потъва както почвата, при мен на две плочки 33х33 см отиде една бака от лепило 20 литрова с чакъл. Ако се вкопае малко в земята се получава още по стабилно
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри image.jpg‎  

  6. #106
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2013
    Мнения
    35
    За ограничителите на стойките намирам,че е по практично да се заваряват по едно парче шина (по избор) по средата на страните без лицето,мое мнение!

  7. #107
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    На мен ми хареса тази идея и ще се опитам да намеря време скоро за да я пробвам
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри стойка за кошер&#1.jpg‎  
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    04.10.2014
    Мнения
    35
    Цитат Първоначално публикувано от caMel Виж публикацията
    За да не потъват плочките ви в земята направете стъпка от чакал или песък под тях. Така плочката поличава основа която не потъва както почвата, при мен на две плочки 33х33 см отиде една бака от лепило 20 литрова с чакъл. Ако се вкопае малко в земята се получава още по стабилно
    Така направени дали няма опасност да се преобърнат при силен вятър,и аз мисля така да ги направя,но краката ще ги бетонирам в земята и кошерите хванати с колани за стойките

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Калега! То стойката по- скъпа от моите кошери .
    Между другото тази черна подложка няма ли да подгрява много кошерите през лятото?

  10. #110

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •