Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112
Резултати от 111 до 116 от общо 116
  1. #111
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Това са стойките на моите ЛР кошери с дълбоки дъна. Краката на стойките са разположени по начин, осигуряващ повишена устойчивост на обръщане, а в четирите ъгъла на кошерите има ограничители, фиксиращи кошерите към стойките.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMGP0341.jpg‎  

  2. #112
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Това са стойките на моите ЛР кошери с дълбоки дъна. Краката на стойките са разположени по начин, осигуряващ повишена устойчивост на обръщане, а в четирите ъгъла на кошерите има ограничители, фиксиращи кошерите към стойките.
    Тука се е вихрила инженерна мисъл
    Милен Михов

  3. #113
    Васко, не ти ли пречат при обслужването на кошерите. Аз лично сигурно ще се спъвам всеки път, а как ще кося..... абе виждами се доста не удобно.

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Повишена устойчивост на кошера и намалена за теб,ако си футболист си слагай корите кото ги обикаляш иначе рискуваш да навестиш някой ортопед. Аз бих намалил устойчивостта за сметка на здравето.

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от grand_pn Виж публикацията
    Повишена устойчивост на кошера и намалена за теб,ако си футболист си слагай корите кото ги обикаляш иначе рискуваш да навестиш някой ортопед. Аз бих намалил устойчивостта за сметка на здравето.
    При основните манипулации, които извършвам на кошерите през активния сезон, стоя от страни или зад кошера. Пред кошера работа нямам, освен един път годишно, при третиране с изпарител с ОК. При тези стойки, дори не слагам мишепредпазители през есента и зимата. Мишките нямат шансове да се катерят по тях.

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Васко, не ти ли пречат при обслужването на кошерите. Аз лично сигурно ще се спъвам всеки път, а как ще кося..... абе виждами се доста не удобно.
    Пред кошерите работа нямам, освен в много редки случаи. Никога до сега не съм се спъвал в стойките.
    Вярно е, че стойките пречат на косенето пред кошерите. Там скубя тревата на ръка, само в случай, че закрива входа на кошера. Пред стойките кося с моторна косачка. Въпреки, че това води до увеличаване на разстоянието между косачката и кошерите, пчелите ме нападат.

 

 
Страница 12 от 12 ПърваПърва ... 2101112

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •