Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 116
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Миналата година гледах клип в Ю туба за един руснак който си завързва кошерите по страхотен начин. Използва ленти от тези с които се превързват товари, пластмасови широки към 10 мм и ужасно здрави. Руснака беше измислил как да огъне някаква дебела тел която му служи за закопчалка и буквално за секунда регулираше дължината и "завързваше" супер здраво. Потърсете клипа.

  2. #92
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Всички кошери ще бъдат с колани, но все още търся евтини. Купих към 10 за проба, но не ми хареса, че много време отнема стягането и свалянето. На снимката може да се види колена, но е жълт и се слива с кошера. Идеята беше да ги стягам към страничните дъски на стойката, но не искаш сега да ги разбутвам.
    Дали стойка с голяма площ няма да издържи мечка, ако тя е стъпила върху краката на стойката?
    Разпределението на тежестта също не е в наша полза. Колкото по-високо е центъра на тежестта, толкова по-лесно би трябвало се обръща.
    във Варна имаше билборд усукан на 180 градуса.

    Може да пробваш със Ластици лесно се закачат и от качат като цена също са ефтини
    Милен Михов

  3. #93
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Да използвам примера с колите
    Има Ферари, има и Опел Има Бугати, има и Шкода.
    Тези дето ги продават по 2-3лв ще издържат поне няколко години. Аз си взех такива от Метро, защото не ми се чакаше да отворят фирмите, а и беше към 4-5 сутринта. Проблемът с евтините не е че изгарят, а че държачите са некачествени и отпускат.
    Иначе могат да се намерят по-евтино и особено като ти трябват много.
    Друг вариант е стоманено въже с обтегачи, а и цената е по-ниска от полиетиленовите колани, но тече ръжда от тях.
    Трети вариант е ластичен колан с велкро, но живота му е няколко години, защото ластика се разпада. Но има по-здрави нееластични тъкани.
    Чемберът е само за еднократна употреба и ще трябва да слагаш нов при всяко отваряне. Храща се или с крещи и скоба или с нагряване.
    Дъното може да се хване много лесно към стойката с 4 дупки и 4 каруцарски болтове с гайки, а има и пластмасови (като за тоалетна чиния).

    Това са обтегач, велкро и чембер ленти
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Нещо подобно от дърво може да се скове Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	sempal440_small.jpg
Прегледи:      781
Размер:	10.6 KB
ID:	2502

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз си ги правя от винкели за 50тина кошера ме е много скъпо.

  6. #96
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Аз си ги правя от винкели за 50тина кошера ме е много скъпо.
    а долу на краката как са за да не потъват
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    а долу на краката как са за да не потъват
    На моите им лепя пети от ламарина, на една стойка петата беше паднала и кошера веднага се наклони на една страна - крака потъна. Като стана въпрос за пети да ви кажа, че според мен те са най скъпия елемент от стойката. Това лято купих лист ламарина 2 мм за около 50 лева, след това дадох 90 лева в една работилница да ми я нарежат с гилотина на 6 см ивици, мислех да ги карам да я правят направо на правоъгълници, но бързо се отказах.

  8. #98
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    На моите им лепя пети от ламарина, на една стойка петата беше паднала и кошера веднага се наклони на една страна - крака потъна. Като стана въпрос за пети да ви кажа, че според мен те са най скъпия елемент от стойката. Това лято купих лист ламарина 2 мм за около 50 лева, след това дадох 90 лева в една работилница да ми я нарежат с гилотина на 6 см ивици, мислех да ги карам да я правят направо на правоъгълници, но бързо се отказах.
    6см х 3мм шина струва по 2-2,20 лв/м, около 1.50лв/кг

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #99
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Нали се писа във форума, че за пчелите (майките особено) е най-добре да живеят в кошери разположени до обекти, които лесно и бързо разпознават, което изключва реденето им в редици?
    Аз правя единични стойки от метален профил 40х40 и 30х50 и накрая ги боядисвам прахово. Повърхността е много гладка, което има едно важно предимство - не се катерят мравки и буболечки. Единствената възможност на тези гадини да достигнат кошера е ако той е разположен под дърво и те падат отгоре. Това се случва, естествено, но количеството на неприятелите се намаля значително и реално след поставянето на стойките си реших този проблем. Ето една картинка какво представляват:
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри stoika_za_kosher.JPG‎  
    Христо Йорданов

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Ristis Виж публикацията
    Нали се писа във форума, че за пчелите (майките особено) е най-добре да живеят в кошери разположени до обекти, които лесно и бързо разпознават, което изключва реденето им в редици?
    Аз правя единични стойки от метален профил 40х40 и 30х50 и накрая ги боядисвам прахово. Повърхността е много гладка, което има едно важно предимство - не се катерят мравки и буболечки. Единствената възможност на тези гадини да достигнат кошера е ако той е разположен под дърво и те падат отгоре. Това се случва, естествено, но количеството на неприятелите се намаля значително и реално след поставянето на стойките си реших този проблем. Ето една картинка какво представляват:
    Добро решение.Мога да предложа усъвършенстване.Вместо петичките от долу , които ще искат и твърда повърхност още една рамка на височина 10 см от земята.Крачетата се забиват в земята , а рамката ограничава потъването.Стойката става като бетонирана и шанс за обръщане няма.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •