Вариант 1 - създаваш вакуум в празния съд, а смукателната му тръба я потапяш в тенекията с мед /или каквото там/. После полека отваряш крана. Приложимо е само ако имаш съд, предвиден за сериозен вакуум. Аз имам такива и не е проблем.
Вариант 2 - прехвърляне от един съд в друг. Създаваш налягане на въздуха в първия съд и полека отваряш крана отдолу. По тръбата /маркуча/ медът се изтласква към следващия съд. Приложимо е само ако първият съд е пригоден за налягане.
Предимствата на система от такива съдове, свързани с двете страни на вакуум помпа /смукателна и нагнетателна/ са много, недостатък е скъпа цена. Аз ги притежавам случайно. Друг недостатък е нуждата от сериозно филтриране на сгъстения въздух, защото съдържа маслени пари и конденз. Затова винаги ползвам само вакуума, не се разправям с филтърна група и кондензоотделител.
Не съм пробвал още сушене на мед под вакуум - например да се извади от питите още неузрял и да се сгъсти чрез вакуумно изпарение. Знам как да го сгъстя, не знам как да меря влажността му по време на процеса, та да спра навреме. Не знам и дали няма да се изпарят част от ароматите в меда /вероятно повече, отколкото се изпаряват от пчелите в кошера/. Въпрос на проби, но вече намалих кошерите и скоро няма да имам мед в нужните за такива проби количества.