Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 37 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 364
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Срещат се трима стари приятели и се питат за заплатите.
    Първия - Взимам 50лв. и малко отстрани
    Втория - Взимам 100лв. и малко отстрани
    Третия - Взимам 500лв.
    След секунда мълчание първите двама възкликнали: Е нищо странично ли нямаш!
    В този дух: Живков и Индира Ганди си мерят факирите /магьосниците /. Ганди казва - индия има 6000 факира. Живков: нищо не е.В България има 8 милиона . 200лв. получават--2000лв. харчат.

  2. #152
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Ако имаш в предвид черпенето на естествено акумилираната в земята енергия - да различно е, но е на същия принцип. Просто водата има много по-голяма енергоемкост от почвата.
    То е ясно, че има, но тук ставаше въпрос че тази цистерна с гореща вода, дори и да успеем да запазим температурата толкова дълго време с минимални загуби, когато започне да топлоотдава, ще загуби температурата много бързо. Теоритично погледанато е възможно единствено, ако кубиците са много(хиляди например), но това е невъзможно.

  3. #153
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от .....
    Молете се за мека зима в Европата, че може да си припомним тия времена!
    Ей, мушмурок!
    Сега ток има, ама няма кой да го ползва.

  4. #154
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Не съм съгласен, климатка работи на друг принип.

  5. #155
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    То е ясно, че има, но тук ставаше въпрос че тази цистерна с гореща вода, дори и да успеем да запазим температурата толкова дълго време с минимални загуби, когато започне да топлоотдава, ще загуби температурата много бързо. Теоритично погледанато е възможно единствено, ако кубиците са много(хиляди например), но това е невъзможно.
    Не е така! Енергията от водата в цистерната се черпи както и тая от земята - с термопомпа!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #156
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Не съм съгласен, климатка работи на друг принип.
    И какъв е той?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #157
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    А какъв е на термопомпата?

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Както и да се сучеш, си Тъпак. Пуснах ти статистика, правих ти сметки, ама ти освен да обиждаш, за друго нямаш мозък. Като ми пишеш за гъзове и палци, какво си представяш : тоя го убих. Тъпчо, само си го местя и ти се радвам.
    Ааа, не така! Ти сам каза, че си умрял. Обидите са по-скоро в твоите постове, не и моите.
    Ей любимци сте ми странджаните шъ знаиш.
    Няма какво да ти следя бакалските сметки, базирани на стъкмистика.
    И не се покривай за дълго, че ми е скука като го няма оня, лилипут. И той като тебе силен по сметките, ама само колкото му ражда главата. А, бе вие да не сте от един баща?

  9. #159
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    А какъв е на термопомпата?
    Същия! Това се опитвам да обясня - всичко това са термопомпи. Има различни системи - климатиците са "въздух-въздух", топленето на вода в бойлер - "въздух-вода". Има системи "вода въздух", "земя-вода" и т.н. Принципът и елементите на една такава система са обаче еднакви - компресор за фреон, топлообменници, тръбопроводи и вентили.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Много ми е чудно, колко кубика трябва да е тази цистерна, за да може да отдава топлина в продължение на месеци? Да не говорим че тази топлина трябва да се запази до настъпване на студеното време. Един бойлер с добра изолация изтива до стайна температура за около 3 дена, при 12 градуса външна температура, да не говорим ако се ползва водата. Това са някакв химери. Ако ставаше отдавна да са го направили хората и да го ползват.
    Сметките ги е правил преди двайсетина години който от пет пък не съм виждал. Не съм чул от други да е осъществил идеята си. Но за разлика от някои титулуващи се "инж." тук той си е истински инженер и е направил съответните изчисления.Е , надявам се "фирма" ТСЦ да може със съответните сметки да покаже има ли хляб в тая идея.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 16 от 37 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •