Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 37 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 364
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    s3s3s3 не бъркай НТП със строй виж каква държава са заварили комунистите и за 45години какво са направили и сега за над 30 години какво са направили тия де дойдоха както кукувица наготово.
    Тук 2-3 дни ми омръзна хора от чужбина да ми се обаждат да ми честитят нова година това са хора отгледани в България и в момента бачакат за други държави а и децата им са там и дори не могат да говорят български.Тия пенсионери де са ги отгледали тия сурикати след няколко години кои ще им заработи пенсиите а като е толкова хубаво що милиони избягаха

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Кои години описваш, явно не са осемдесетте а и доколко помня една зима имаше режим на тока.
    Не знам защо ама си мисля, че не си много обективен явно тогава си бил зле а сега си добре и съответно тогава било зле а сега е добре.Толкова е добре, че изчезване като народ.
    Разбира се, мненията ни по този въпрос са малко или повече субективни.
    Класния ми учител, в основното училище ни изкара до 4-ти клас и заедно с баща си отидоха в гората, да гледат телета.
    Беше много добър( разбирай способен/ кадърен ) учител!
    Телетата ги взимаха от държавата( селско стопанство; ТКЗС не знам точно ), Пасяха ги в гората и после ги предаваха обратно, като им се плаща за прираста.
    За 2-3 години човека си купи апартамент в Пловдив, където продължи да учителства.
    Инженер от завода за полупроводници в Ботевград, искаше да става говедар на село. Цигани събираха селските крави, пасяха ги цяло лято и взимаха по 400лв. на месец.
    Та нещата са относителни.
    Режим на тока имаше 1984-1985 и захапа 1986г.

  3. #143
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    България 0.0823 0.0813 0.0826 0.0846 0.0924 0.0832 0.0942 0.0956 0.0955 0.0979 0.0997 0.0997

    Цената е в евро по години, последната цифра е от 2020г.

    1989г. -цена 4,5 ст. Питай баща си колко вземаше тогава.

    пп.0,0997х1,98 =0,197 лв. Можеш да кажеш ти колко вземаш.
    Срещат се трима стари приятели и се питат за заплатите.
    Първия - Взимам 50лв. и малко отстрани
    Втория - Взимам 100лв. и малко отстрани
    Третия - Взимам 500лв.
    След секунда мълчание първите двама възкликнали: Е нищо странично ли нямаш!

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    .......
    Режим на тока имаше 1984-1985 и захапа 1986г.
    Молете се за мека зима в Европата, че може да си припомним тия времена!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Няма начин всички да сме умни като теб. Логично е да има и тъпи, за да ти минават идиотизмите тип скечове "Ала-бала"
    Труда ти мога да го оприлича с човъркане в носа, да не кажа къде другаде.
    А, бе верно ли изкара червения палец от косматия си...
    Както и да се сучеш, си Тъпак. Пуснах ти статистика, правих ти сметки, ама ти освен да обиждаш, за друго нямаш мозък. Като ми пишеш за гъзове и палци, какво си представяш : тоя го убих. Тъпчо, само си го местя и ти се радвам.

  6. #146
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Това е различно, от това за което ставаше дума в дргуг пост, а именно че акумулирана през лятото топлина, може да бъде отдавана през зимата за отопление.

  7. #147
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Кои години описваш, явно не са осемдесетте а и доколко помня една зима имаше режим на тока.
    .
    Жоре, точно когато си се търкалял в пелените в Бургас съботата и неделята бяха изместени през седмицата. Имаше учудени туристи, които питаха: защо са затворени всички магазини. / по центъра/Причината беше криза с тока.
    То и при промяната си бил малък, та не си напъвай спомените.

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Това е различно, от това за което ставаше дума в дргуг пост, а именно че акумулирана през лятото топлина, може да бъде отдавана през зимата за отопление.
    Ако имаш в предвид черпенето на естествено акумилираната в земята енергия - да различно е, но е на същия принцип. Просто водата има много по-голяма енергоемкост от почвата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #149
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Не, това не е точно "вода-вода". Топлината се извлича не от вода, а от акумулираната в земята енергия. Доказано е, че след определена дълбочина температурата на земната маса е почти константа - около 14°С. В сондажите се спускат медни серпентини и посредством термопомпа се извлича енергия. Има обаче един съществен недостатък - "затапването". Поради лошата топлопроводимост на почвата, тази около сондажа постепенно изстива толкова, че системата става неефективна. За нашия климат в момента с къси и не студени зими върши добра работа. И не изисква големи площи.
    14°С не стигат за отопление. Мисля че може да се използва на места където има по-висока геотермална енергия, например в Исландия.

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    14°С не стигат за отопление. Мисля че може да се използва на места където има по-висока геотермална енергия, например в Исландия.
    Това е друго! Задай си въпроса защо климатика те топли с 25°С, извличайки енергия отвън където е -15°С.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 15 от 37 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •