Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 37 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 364
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Море....аз до такъв огън се виждам с две мацки....и другото се сещайте
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Нещата свързани с избор на отопление са много комплексни. Според мен основния фактор е бюджета, с който разполага човек. От една страна първоначална инвестиция, от друга разход за консумирана енергия. Варианти бол - електрически (отопл. нагревателни уреди, климатици, термопомпи въздух вода), твърдо гориво (не само дърва и въглища), газ (природен или пропан-бутан) и лИбов. Последното в кръга на шегата разбира се, на студено не се стои.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Понеже бате ни Пейчо и друг път ни е забавлявал, пък и наставянето на маркуча не е спешно - кой полива в такава жега?, ще предложа и аз нещо.
    1. Най-добре да се събори къщата.
    2. Да се изгради т.н. пасивна къща. http://www.gotovi-proekti.com/%D0%B5...B0%D1%80%D1%8F
    Сайта е примерен. Има и по-пасивни къщи.
    3. Не трябваше ли да се направи оценка на предишната къща преди да се събори.
    4. Соларния покрив на тесла ще струва по-малко от обикновен. http://www.gotovi-proekti.com/%D0%BF...B8%D0%BB%D0%B8
    5. Не на последно място: Хората отдавна са казали че "Икономията е майка на мизерията"; "Размерът винаги има значение" и т.н. Преведено на съвременен език - мащаба не е без знаение. https://www.otoplenie.eu/ludiyat-dub...an-grad-video/

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Понеже бате ни Пейчо и друг път ни е забавлявал, пък и наставянето на маркуча не е спешно - кой полива в такава жега?, ще предложа и аз нещо.
    1. Най-добре да се събори къщата.
    2. Да се изгради т.н. пасивна къща. http://www.gotovi-proekti.com/%D0%B5...B0%D1%80%D1%8F
    Сайта е примерен. Има и по-пасивни къщи.
    3. Не трябваше ли да се направи оценка на предишната къща преди да се събори.
    4. Соларния покрив на тесла ще струва по-малко от обикновен. http://www.gotovi-proekti.com/%D0%BF...B8%D0%BB%D0%B8
    5. Не на последно място: Хората отдавна са казали че "Икономията е майка на мизерията"; "Размерът винаги има значение" и т.н. Преведено на съвременен език - мащаба не е без знаение. https://www.otoplenie.eu/ludiyat-dub...an-grad-video/
    В къщата де съм отрасъл като малък е строена от прадядо в мен будеше недоумение факта, че е построена със сурови тухли а плевнята е с изпечени много здрави и хубави тухли деиствието на строежа е около 30те години на миналия век.В къщата от сурови тухли е бая топло пак се чудех що тъй. Преди петнайсетина години ми трябваше да пробия дупка в зида и разбрах, че от север и от зад на къщата зида е близо половин метър /40 и няколко сантима/ няма прозорци от тия страни в деиствителност прозорците са само от лицевата страна и не може да се види колко е дебел зида.
    Та явно с умисъл е строено така.

    Чувал съм, че в Китай има край де много живеят в пещери в последствие разбрах, че не са баш пещери. Миналата седмица по Дискавари случайно попаднах на тези гении. Копат много голяма и дълбока дупка де в последствие става вътрешен двор а в страни копат стаи и зидат със сурови тухли нещо обратно на хасиенда.Доста интересно като мисъл само не разбрах отводняването как става но обясняваха нещо.

    Иначе за топло най добре да си над топъл извор то може май и ток така да се прави то и тия новите соларки де са само на светлина май са само до 5киловата разрешени не съм много сигорен.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Здравейте.Колко струва 1 киловат ел. енергия ,дърва за огрев и битова газ към момента ? Кое е най добрия вариант? Благодаря предварително.
    Не знам колко стуват в момента но знам ще стават все по скъпи. Макар, че тока е чиста енергия то много от начините на производство не са та затова ще става все по-скъпа а и все повече ще се насочват към тази енергия тоест търсенето и ще расте.Газа също не е чиста енергия. За въглища да не говорим а дървата в най скоро време ще станат адски скъпи и със статут на нещо свято.
    Това е новия ред де настъпва и ще стане в близките няколко години. До година две ще обложат автомобилите с въглеродни данъци после идват на ред еднофамилните къщи те проосто не са ефективни голям разход голям тегло за майката Земя.
    С две думи настъпват дни де ще ни насочват към зелените технологии без много много да ни питат ние какво мислим по-въпроса.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ......
    С две думи настъпват дни де ще ни насочват към зелените технологии без много много да ни питат ние какво мислим по-въпроса.
    И с право! А най-добрата зелена технология за производство на ел.енергия е АЕЦ за гръбнак на енергийната система и слънце и вятър в добавка. Добавките ще вършат работа, когато се създадат мощни и евтини акумулаторни системи като буфери.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    В къщата де съм отрасъл като малък е строена от прадядо в мен будеше недоумение факта, че е построена със сурови тухли а плевнята е с изпечени много здрави и хубави тухли деиствието на строежа е около 30те години на миналия век.В къщата от сурови тухли е бая топло пак се чудех що тъй. Преди петнайсетина години ми трябваше да пробия дупка в зида и разбрах, че от север и от зад на къщата зида е близо половин метър /40 и няколко сантима/ няма прозорци от тия страни в деиствителност прозорците са само от лицевата страна и не може да се види колко е дебел зида.
    Та явно с умисъл е строено така.

    Чувал съм, че в Китай има край де много живеят в пещери в последствие разбрах, че не са баш пещери. Миналата седмица по Дискавари случайно попаднах на тези гении. Копат много голяма и дълбока дупка де в последствие става вътрешен двор а в страни копат стаи и зидат със сурови тухли нещо обратно на хасиенда.Доста интересно като мисъл само не разбрах отводняването как става но обясняваха нещо.

    Иначе за топло най добре да си над топъл извор то може май и ток така да се прави то и тия новите соларки де са само на светлина май са само до 5киловата разрешени не съм много сигорен.
    Ами, на времето хората са правили от нищо нещо, по съвременните виждания. Аз лично се отоплявам на дърва, като голяма част от тях ги горя в "старовремска" камина. Излиза ми може би в пъти по-скъто,... но. Абе, живия огън е голяма работа. Сутрин слагам джезвето на жарта, пия си кафето и камината тегли дима от цигарата ми. ...всеки си има по едно пиле, де го чука по темето.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    И с право! А най-добрата зелена технология за производство на ел.енергия е АЕЦ за гръбнак на енергийната система и слънце и вятър в добавка. Добавките ще вършат работа, когато се създадат мощни и евтини акумулаторни системи като буфери.
    Има ли достатъчно руда за захранването на тия нови АЕЦове.
    Между другото ЕК какво е казал за АЕЦ зелена технология ли е това или не.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Има ли достатъчно руда за захранването на тия нови АЕЦове.
    Между другото ЕК какво е казал за АЕЦ зелена технология ли е това или не.
    Има колкото искаш! И ние си имаме достатъчно запаси от уран. ЕК е на път да признае атомната енергия за зелена. Даже май и на Германия взе да и увира павето.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Има колкото искаш! И ние си имаме достатъчно запаси от уран. ЕК е на път да признае атомната енергия за зелена. Даже май и на Германия взе да и увира павето.
    Това, че ние имаме уран /то и заради него чичко Сталин така се интересувал от нас преди да си открият техните залежи/ то това не занчи, че го има охолно по тази Земя.
    Уранът е изчерпаем ресурс.В момента АЕЦовете по света покриват едва няколко % от енергийните нужди на света а този уран е нужен и на военните.

 

 
Страница 3 от 37 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •