Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 57
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    13.08.2021
    Мнения
    21
    Правилно ли е да се третира с Нозевит плюс края на Октомври?
    Лек ден.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от steliobg Виж публикацията
    Правилно ли е да се третира с Нозевит плюс края на Октомври?
    Лек ден.
    Аз третирах сега, зиманата пчела вече се е излюпила. Според мен сега е по дибрия вариант.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Моля, кажи ми как се ползва правилно? Тази година изрязвах СР докато майките ги осеменяваха, постоянно ги зараждах а сега стана страшно за 2 месеца пчелина пламна от акар. Направих 5 третирания и всеки път падат по около 500 акара, утре ще третирам за 6ти път, ужас е. Изглежда ще започнем наистина да третираме и Юни
    Ами,...... ще напиша, как е ползвам аз. С.Р. присъства целогодишно в кошера. Есента остава, като крайна медова пита. В началото на Март, гледам вече да е празна и да е заела мястото си. От там насетне навременно изрязване. Пролет и есен давам лютива мента( тинктура), която не вярвам да е кой знае, колко ефективна, но пък не вреди. Ноември, накапване еднократно с О.К. И не, че нямам акар, но никога не е надделявал. Тестове правя през Ноември, преди О.К. Падат по 2 до 4 на 100. Преди 2 години паднаха 7.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ами,...... ще напиша, как е ползвам аз. С.Р. присъства целогодишно в кошера. Есента остава, като крайна медова пита. В началото на Март, гледам вече да е празна и да е заела мястото си. От там насетне навременно изрязване. Пролет и есен давам лютива мента( тинктура), която не вярвам да е кой знае, колко ефективна, но пък не вреди. Ноември, накапване еднократно с О.К. И не, че нямам акар, но никога не е надделявал. Тестове правя през Ноември, преди О.К. Падат по 2 до 4 на 100. Преди 2 години паднаха 7.
    То и аз я ползвам така, но тази година не помогна. Пролетта на тестера бяха много чисти по 1-2 акара на 150 пчели. Сега след 3 третирания 30 акара на 150 пчели, за това направих още 3 и ще видя какво ще покаже. Но на много места е така, очаквам най тежката пчеларска зима (дано греша). Контактувам с колеги от цялата страна и почти на всякъде е така. Тази година е бум на паразити не само по пчелите, просто голямата суша спомага за това.

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    То и аз я ползвам така, но тази година не помогна. Пролетта на тестера бяха много чисти по 1-2 акара на 150 пчели. Сега след 3 третирания 30 акара на 150 пчели, за това направих още 3 и ще видя какво ще покаже. Но на много места е така, очаквам най тежката пчеларска зима (дано греша). Контактувам с колеги от цялата страна и почти на всякъде е така. Тази година е бум на паразити не само по пчелите, просто голямата суша спомага за това.
    Бум на паразитите, а защо няма оси?

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Бум на паразитите, а защо няма оси?
    При мен осите изчезнаха от 5 години.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    То и аз я ползвам така, но тази година не помогна. Пролетта на тестера бяха много чисти по 1-2 акара на 150 пчели. Сега след 3 третирания 30 акара на 150 пчели, за това направих още 3 и ще видя какво ще покаже. Но на много места е така, очаквам най тежката пчеларска зима (дано греша). Контактувам с колеги от цялата страна и почти на всякъде е така. Тази година е бум на паразити не само по пчелите, просто голямата суша спомага за това.
    Че, то това е голямо къпане. Дори и да успееш да изчистиш акара, пчелите ще влязат в зимата увредени и отслабнали от таз "баня". Относно паразитите, като цяло, сушата по-скоро, би трябвало да им забави развитието. Условно, най-добри условия за развитието на повечето паразити са топло време и висока влажност. Успех в борбата.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Редувам ОК и МК през 4 дена 6 пъти и после ноември 7мо третиране с ОК.

    И кое според теб е по ефективно ок или мк?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Бум на паразитите, а защо няма оси?

    Оси на места има повече от пчелите.Я задай тоя въпрос на някой от Добружа.Според мен оси няма заради пръсканията за кърлежи и комари....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    И кое според теб е по ефективно ок или мк?
    И двете са ефикасни 4то третиране с ОК и 5то МК.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 241575801_204613861661135_4163569035274495734_n.jpg‎   242052414_1638114866394792_6596297874984291942_n.jpg‎  

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •