Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 57
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    13.08.2021
    Мнения
    21

    Question Мнение за схема на третиране на пчелни семейства!

    Правилно ли е да се третират по този начин ?
    Лек ден.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20210914_210819.jpg‎  

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Не е правилно.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    13.08.2021
    Мнения
    21
    Здравей колега.
    Обясни,кое е неправилно.
    Лека вечер.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от steliobg Виж публикацията
    Здравей колега.
    Обясни,кое е неправилно.
    Лека вечер.
    Всеки си има бръмбазлъци в главата въпроса е много много да не ги слуша камо ли пък чуждите.С две думи крайностите са зловредни.
    Цялата тая схема за Нозема церане едва ли ще помогне а Нозема апис не познавам човек да е имал по нашите географски ширини близките години.
    Относно лентите има лентофоби но пък обикновенно са оксалофили ма колко действа тая оксалова при пило никой не знае та затова си пръскат кога им е кеф.


    „Лудост: да правиш едно и също нещо отново и отново, и да очакваш различни резултати,,
    Алберт Айнщайн






    Алберт Айнщайн

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,217
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Всеки си има бръмбазлъци в главата въпроса е много много да не ги слуша камо ли пък чуждите.С две думи крайностите са зловредни.
    Цялата тая схема за Нозема церане едва ли ще помогне а Нозема апис не познавам човек да е имал по нашите географски ширини близките години.
    Относно лентите има лентофоби но пък обикновенно са оксалофили ма колко действа тая оксалова при пило никой не знае та затова си пръскат кога им е кеф.


    „Лудост: да правиш едно и също нещо отново и отново, и да очакваш различни резултати,,
    Алберт Айнщайн






    Алберт Айнщайн
    Има един "препарат", който действа при наличие на пило. Казва се С.Р. Ако се използва правилно, през Август и Септември може и да няма нужда от друго третиране. Ама това са си моите бръмбазлъци.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Има един "препарат", който действа при наличие на пило. Казва се С.Р. Ако се използва правилно, през Август и Септември може и да няма нужда от друго третиране. Ама това са си моите бръмбазлъци.
    Моля, кажи ми как се ползва правилно? Тази година изрязвах СР докато майките ги осеменяваха, постоянно ги зараждах а сега стана страшно за 2 месеца пчелина пламна от акар. Направих 5 третирания и всеки път падат по около 500 акара, утре ще третирам за 6ти път, ужас е. Изглежда ще започнем наистина да третираме и Юни

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    Павликени
    С какво третира толкова пъти?

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Моля, кажи ми как се ползва правилно? Тази година изрязвах СР докато майките ги осеменяваха, постоянно ги зараждах а сега стана страшно за 2 месеца пчелина пламна от акар. Направих 5 третирания и всеки път падат по около 500 акара, утре ще третирам за 6ти път, ужас е. Изглежда ще започнем наистина да третираме и Юни

    СР не е решение тя е ефективна колкото екостопа.Аз съм третирал повече от теб и да ти кажа не правиш нещата как трябва.Залей семействата със сироп така,че майката да спре да снася,ако си беден като мен я ограничи в някоя триъгълна клетка на рамката,третирай и след два цикъла пак третирай с ОК....Най ефикасно е в паша да предадеш маточник и после да третираш,но при теб нещата са други с тая суша цела година...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    С какво третира толкова пъти?
    Редувам ОК и МК през 4 дена 6 пъти и после ноември 7мо третиране с ОК.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    СР не е решение тя е ефективна колкото екостопа.Аз съм третирал повече от теб и да ти кажа не правиш нещата как трябва.Залей семействата със сироп така,че майката да спре да снася,ако си беден като мен я ограничи в някоя триъгълна клетка на рамката,третирай и след два цикъла пак третирай с ОК....Най ефикасно е в паша да предадеш маточник и после да третираш,но при теб нещата са други с тая суша цела година...
    Дака, нали се сещаш че не са 1 или 2 кошера. Това не е вариант, иначе прекъсването на пилото е добър вариант протива акара. За храненето също, аз не храня, само ако опре ножа до кокъла.

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •