Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик

    Пчелно семейство в отдушник на панелен блок, кв. Надежда, София

    Здравейте, някой знае ли как се е развил случаят с това пчелно семейство?

    https://www.vbox7.com/play:08bc501981?pos=relend

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Здравейте, някой знае ли как се е развил случаят с това пчелно семейство?

    https://www.vbox7.com/play:08bc501981?pos=relend
    Направо съм потресен. А глупостите които се изговориха бяха върха на сладоледа.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Направо съм потресен. А глупостите които се изговориха бяха върха на сладоледа.
    Като видиш кой участва и трябва да си на ясно какво ще видиш и чуеш.Тоя "циркаджия" дето си играе на "пчеларски бос" само глупости говори където и да се появи.От такива като него "цъфти" и пчеларството.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    А като цяло в случая как трябва да се подходи според вас. Какво може да се направи. То много трудно е това място и сигурно няма достъп отникъде.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    А като цяло в случая как трябва да се подходи според вас. Какво може да се направи. То много трудно е това място и сигурно няма достъп отникъде.
    Репортажа наистина е "пълен абсурд". Обитателите били "изумени да видят пчелите там", а иначе това положение е от 10 години!? Аз лично не виждам защо трябва въобще да се закачат. Явно няма нищо по-интересно в момента, а нещо трябва да се излъчи...... за сметка на пчелите.

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    А като цяло в случая как трябва да се подходи според вас. Какво може да се направи. То много трудно е това място и сигурно няма достъп отникъде.
    Бях решил да не комуникирам с теб, но хайде от мен да мине ще ти отговоря на въпроса.
    Първо се измерва разстоянието до питите, а след това се изработва приспособление подобно на неговото, но от ПВЦ тръба. Отпред се правят зъбци, които да отрежат гнездото от желязната тръба, което впоследствие от натиска ще навлезе в ПВЦ тръбата. Така ще се извади в пакет. Отзад за завъртането на тръбата се пробиват четири отвора на кръст за да може в тях да се поставят ръкохватки. Тръбата е от ПВЦ за да е по-лека. Тази манипулация се прави в ранни или късно часове и предимно пролетно време. Защо? Пролетно време за да няма много мед и пило. Сутрин или вечер за да може всички пчели да са там и да има по-малко летеж. Същевременно ще служат като възглавница за да не пострада майката. Работи се много бавно при въртенето на тръбата. И още други действия, които ще възникнат по време на работата...

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Бях решил да не комуникирам с теб, но хайде от мен да мине ще ти отговоря на въпроса.
    Първо се измерва разстоянието до питите, а след това се изработва приспособление подобно на неговото, но от ПВЦ тръба. Отпред се правят зъбци, които да отрежат гнездото от желязната тръба, което впоследствие от натиска ще навлезе в ПВЦ тръбата. Така ще се извади в пакет. Отзад за завъртането на тръбата се пробиват четири отвора на кръст за да може в тях да се поставят ръкохватки. Тръбата е от ПВЦ за да е по-лека. Тази манипулация се прави в ранни или късно часове и предимно пролетно време. Защо? Пролетно време за да няма много мед и пило. Сутрин или вечер за да може всички пчели да са там и да има по-малко летеж. Същевременно ще служат като възглавница за да не пострада майката. Работи се много бавно при въртенето на тръбата. И още други действия, които ще възникнат по време на работата...

    Браво,добър опит,но аз първи писъх за ПВЦ тръбата.Мисля,че тая тръба има и друг край....и роя е прибран.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тоя Рой ако е там от 10г е светия граал.10г без третиране е оцелял,а Бомбето за 3 минути му ева мамата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тоя Рой ако е там от 10г е светия граал.10г без третиране е оцелял,а Бомбето за 3 минути му ева мамата.
    Той на организираното пчеларство "такова мамата" , та един рой ли ще му се опъва. Е, като виждаш интелектуалното ниво на вождовете какво очакваш да организират?Освен да си пълнят гушите от разни програми и да се резилят по медиите комай за друго не стават.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Браво,добър опит,но аз първи писъх за ПВЦ тръбата.Мисля,че тая тръба има и друг край....и роя е прибран.
    Не виждам да имаш пост преди моя, че да си писал. Може и така да е, но в някое друго място. Даааа, но съм съгласен да бъдеш пръв....ти си измислил Света бре.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •