Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 65
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от steliobg Виж публикацията
    Малко се обърках.
    Аз ползвам 50 литра гюм - в който завирам 30 л вода и добавям 30 кг захар за приблизително 1:1 съотношение захар и вода.
    за 50 литра готов сироп колко грама витамини да сложа ?
    Поздрави.
    Лек ден.
    Според мен 50 гр. Както вече споменах, моите са в течна фаза и слагам 1 мл. на 1 л. сироп. Ползвай ги сега, есента, както и при пролетното подхранване.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от steliobg Виж публикацията
    Малко се обърках.
    Аз ползвам 50 литра гюм - в който завирам 30 л вода и добавям 30 кг захар за приблизително 1:1 съотношение захар и вода.
    за 50 литра готов сироп колко грама витамини да сложа ?
    Поздрави.
    Лек ден.
    Не знам дали питаш сериозно, но аз бих сложил 50гр. Пакета ти е от 100гр. делиш наполовина и си готов.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Май не можем да разпределим на две магарици, две кила трици.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    На 10л. сироп слагам 500гр. прашец и това е.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    13.08.2021
    Мнения
    21
    Да уточня!!!
    На опаковката пише 100гр в 100 литра ВОДА за следните животни :птици,преживни животни,свине, зайци,не пише нищо за пчели !
    Въпроса ми е към тези колеги които са ползвали точно тези витамини,
    ВЪРХУ ПЧЕЛИ по колко грама слагат на литър сироп!
    От колегата kuline
    .
    Разбрах че ползва същите витамини но течни и слага по 1 мл на 1 литър сироп.
    Не се чувствам комфортно да експериментирам с пчелите си затова и ви попитах.
    Не разбирам защо са тези напатки?!
    Поздрави.
    Лек ден.



  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от steliobg Виж публикацията
    Да уточня!!!
    На опаковката пише 100гр в 100 литра ВОДА за следните животни :птици,преживни животни,свине, зайци,не пише нищо за пчели !
    Въпроса ми е към тези колеги които са ползвали точно тези витамини,
    ВЪРХУ ПЧЕЛИ по колко грама слагат на литър сироп!
    От колегата kuline
    .
    Разбрах че ползва същите витамини но течни и слага по 1 мл на 1 литър сироп.
    Не се чувствам комфортно да експериментирам с пчелите си затова и ви попитах.
    Не разбирам защо са тези нападки?!
    Поздрави.
    Лек ден.


    Спокойно, още не си свикнал на изказа ни. Слагай и се не бой!

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от steliobg Виж публикацията
    Да уточня!!!
    На опаковката пише 100гр в 100 литра ВОДА за следните животни :птици,преживни животни,свине, зайци,не пише нищо за пчели !


    То и на пакетите със захар не пише нищо за пчели, ама си им даваме!

    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Спокойно, още не си свикнал на изказа ни. Слагай и се не бой!
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от steliobg Виж публикацията
    Да уточня!!!
    На опаковката пише 100гр в 100 литра ВОДА за следните животни :птици,преживни животни,свине, зайци,не пише нищо за пчели !
    Въпроса ми е към тези колеги които са ползвали точно тези витамини,
    ВЪРХУ ПЧЕЛИ по колко грама слагат на литър сироп!
    От колегата kuline
    .
    Разбрах че ползва същите витамини но течни и слага по 1 мл на 1 литър сироп.
    Не се чувствам комфортно да експериментирам с пчелите си затова и ви попитах.
    Не разбирам защо са тези напатки?!
    Поздрави.
    Лек ден.


    Пишеш, че не се чустваш комфортно да експериментираш но щом го няма на пакета да пише, че се дава на пчели явно има защо отделно сега ако се сложи ще отиде запас и ще стой и ще се натрупа и нйкой не знае колко и до кога.
    По принцип всякакви лекарства се дават по схема като грамаж и за определен период от време.Не че Ег Бустера не е хубав препарат даже напротив ама едва ли някой е давал и след това правил изследвания. Според мен по логично е ако пише дава се през еди колко си дни еди колко си ег бустер на еди колко си литра сироп за еди какво си семейство. С идеята да се използва за консумация а не за запас е по-логично.
    Ма знам ли?

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Пишеш, че не се чустваш комфортно да експериментираш но щом го няма на пакета да пише, че се дава на пчели явно има защо отделно сега ако се сложи ще отиде запас и ще стой и ще се натрупа и нйкой не знае колко и до кога.
    По принцип всякакви лекарства се дават по схема като грамаж и за определен период от време.Не че Ег Бустера не е хубав препарат даже напротив ама едва ли някой е давал и след това правил изследвания. Според мен по логично е ако пише дава се през еди колко си дни еди колко си ег бустер на еди колко си литра сироп за еди какво си семейство. С идеята да се използва за консумация а не за запас е по-логично.
    Ма знам ли?
    Той, колегата не експериментира с пчелите си, но иска да им дава витамини за разни други добитъци. Аз си мисля, че това си е жив експеримент. Има си витамини и за пчели.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Той, колегата не експериментира с пчелите си, но иска да им дава витамини за разни други добитъци. Аз си мисля, че това си е жив експеримент. Има си витамини и за пчели.
    А гълъбарите много ги взимат а и кокошкарите са много доволни но от 2015г. до сега не знам ни един пчелар да е взел ег. бустер за пчелите от там де бачкам. Ама там в този район са на мода някви дрожди де някакъв човек ги прави.Абе всеки ги върши някакви де си въобразява някви щуротии а в действителност от витамините освен кобаламин едва ли някой дуг нещо осезаемо действа.

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •