Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 65
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Когато ще давате нещо на пчелите правите ли проби,а след като сте дали правите ли отново?Аз затова освен жълт кантарион,глухарче, див пелин и мащерка нищо друго не давам.За мен тия другите работи са пари хвърляни на вятъра.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Когато ще давате нещо на пчелите правите ли проби,а след като сте дали правите ли отново?Аз затова освен жълт кантарион,глухарче, див пелин и мащерка нищо друго не давам.За мен тия другите работи са пари хвърляни на вятъра.
    Ти и това не даваш, те или сами си берат или Брата ако дава,ама продължавай ....
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ти и това не даваш, те или сами си берат или Брата ако дава,ама продължавай ....
    В действителност не знаем какво им дава Данчо ама по-страшното е, че и той не знае!

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    .... Според мен по логично е ако пише дава се през еди колко си дни еди колко си ег бустер на еди колко си литра сироп за еди какво си семейство. С идеята да се използва за консумация а не за запас е по-логично.
    Ма знам ли?
    Според мен витамините се дават със захарния сироп, независимо дали е за консумация или за запасяване. Приемам, че в захарта ги няма и затова се добавят в сиропа.

    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Спокойно, още не си свикнал на изказа ни. Слагай и се не бой!

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    А гълъбарите много ги взимат а и кокошкарите са много доволни но от 2015г. до сега не знам ни един пчелар да е взел ег. бустер за пчелите от там де бачкам. Ама там в този район са на мода някви дрожди де някакъв човек ги прави.Абе всеки ги върши някакви де си въобразява някви щуротии а в действителност от витамините освен кобаламин едва ли някой дуг нещо осезаемо действа.
    За В12 ми е ясно, но какво всъщност се очаква от дрождите?

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    За В12 ми е ясно, но какво всъщност се очаква от дрождите?

    Увеличаване на яйцеснасянето и по дълъг живот на пчелите...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Според мен витамините да седават със захарния сироп, независимо дали е за консумация или за запасяване. Приемам, че в захарта ги няма и затова се добавят в сиропа.
    По едно време и аз бях пощурял по витамини за пчелите ама попрочетох тук там и освен за Б12/кобаламин /има нещо общо с кобалта нещо са взаймосвързани.
    ,,Добавянето на кобалт към подхранването със захар увеличава количеството пило в колониите през есента с 12,5% (през пролетта - с 28,3%), което увеличава продуктивността на пчелните семейства.,,

    ,,Основният източник на всички витамини, необходими за пчелите, е прашецът и пчелният хляб.
    Някои видове мед съдържат водоразтворими витамини. Микроорганизмите, които живеят в червата на пчелата, също служат като източник на витамини.,,

    Сиропа от захар с витамини и без не си е нектар ама си се дава затова е важно да има перга и прашец ако гореизложеното е вярно а според мен е логично да е вярно.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    За В12 ми е ясно, но какво всъщност се очаква от дрождите?
    ,,Обикновената хлебна и бирена мая съдържа лесно смилаем протеин, витамини и други вещества.,,

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    По едно време и аз бях пощурял по витамини за пчелите ама попрочетох тук там и освен за Б12/кобаламин /има нещо общо с кобалта нещо са взаймосвързани.
    ,,Добавянето на кобалт към подхранването със захар увеличава количеството пило в колониите през есента с 12,5% (през пролетта - с 28,3%), което увеличава продуктивността на пчелните семейства.,,

    ,,Основният източник на всички витамини, необходими за пчелите, е прашецът и пчелният хляб.
    Някои видове мед съдържат водоразтворими витамини. Микроорганизмите, които живеят в червата на пчелата, също служат като източник на витамини.,,

    Сиропа от захар с витамини и без не си е нектар ама си се дава затова е важно да има перга и прашец ако гореизложеното е вярно а според мен е логично да е вярно.
    За кобаламина и Б12 съм чел ( споко! Не-повече от теб! ) Б12 се дава на човек при проблеми със стомаха, явно подпомага усвояването на храната, аз съм на мнение, че без храна няма яйца. ( Не ми звучи много мъдро )
    Все си мисля, че добитъка( в това число и човека ) има нужда от много неща и то в походяща количествена комбинация. Само захар и Б12 - много пчели, но жиснеспособни или не?
    Хареса ми Кразз: "На 10л. сироп 500гр. прашец".
    Ами прашеца съдържа и витамини и минерали, и незаменимите..., освен протеините.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    За кобаламина и Б12 съм чел ( споко! Не-повече от теб! ) Б12 се дава на човек при проблеми със стомаха, явно подпомага усвояването на храната, аз съм на мнение, че без храна няма яйца. ( Не ми звучи много мъдро )
    Все си мисля, че добитъка( в това число и човека ) има нужда от много неща и то в походяща количествена комбинация. Само захар и Б12 - много пчели, но жиснеспособни или не?
    Хареса ми Кразз: "На 10л. сироп 500гр. прашец".
    Ами прашеца съдържа и витамини и минерали, и незаменимите..., освен протеините.
    В действителност по добрия вариант е перга нямам идея що според проф.Таранов стига да не бъркам нещо в момента бачкам и не ми се рови не че не мога става и с прашец но в по малки дози. Цялата идея в че като полена сложен в захарния сироп влезе в медовото стомахче не излиза от там и в действителност пчелите зе захранват изкуствено с полен/перга и от там позитивите е разбира се има и случай да е негатив и то сериозен.
    Това само съм го чел и просто си умувам що ми е интересно и в действителност нямам идея дали е така.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •