Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 18

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    19.02.2020
    Мнения
    7

    Изпарител за оксалова киселина

    Здравейте,
    Тази година съм решил да си взема изпарител за оксалова киселина. Тъй като досега не съм използвал такъв уред, се зачетох внимателно в инструкциите за употреба и там има едно изречение, което ми прави впечатление. Казва се: "Третирането се извършва при температура 2 – 10 градуса". А в същото време попаднах на информация в интернет, че третирането с оксалова киселина чрез изпаряване може да се извършва и през активния сезон, т.е. - тогава, когато температурата е по-висока от 2-10 градуса.
    Така че се появява въпросителната - защо е налице това изискване за температурен режим при ползването на този изпарител? И има ли рискове, ако го използвам и при по-висока температура?
    Благодаря предварително!

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Поинтересувай се първо за евентуалните здравословни проблеми които би могъл да си докараш с такова третиране.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2019
    Мнения
    16
    Няма проблем с изпаренията на киселината, просто трябва да си вземеш и една маска. Виж клипа на Стоян, обяснява много добре. Показва и работата с уреда: https://www.youtube.com/watch?v=wfmbXbkQJew

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Здравей, попадал съм на клипове на въпросния човек в който коментарите са забранени. Там той изложи една постановка за "бързо пролетно развитие" но интересното ми е на мен къде потъна и защо няма повече клипове. Там му бяха тръгнали на роене едни кошери и той им сложи втори корпус, обаче нито снима какво стана, нито развитие, нито нищо ..

    П.С в едно от последните видеа започна да казва следното "Не работете по този начин кошерите, ако не знаете после какво ще ги правите" и нищо повече по въпроса . Защо се показва нещо, на което дори не може да задедеш един въпрос ?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2019
    Мнения
    16
    И аз бих искал да видя как продължи със семействата на които сложи втори корпус, но да, от тогава спря да публикува... Всичко се случва - повече работа, някакви проблеми..
    Не вярвам да ги е изтърал, мисля че определено знеше какво прави човека , а и примера му малко ми заприлича на "метод на Лонин"
    За сублиматора - хареса ми идеята за такова третиране, защото може да се направи няколко пъти през определено време, докато с накапването (както правя аз) гледам да имам само едно третиране на сезон.
    Миналата година след зимата едно от семействата ми излезе без майка и си въобразих, че може ОК да е причината.
    Минуса на сублиматора ми се струва само цената му - мисля че към 400лв е в момента, а аз имам 10 кошера само. Ще му дойде времето и на него след като си подновя част от останалия инвентар

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Добре, а имаш ли документирани данни с измервания това до каква степен помага ? Защото на много места има различна информация, но няма замервания с годините какво е развитието след даден тип третиране ?

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от dilian Виж публикацията
    ... Минуса на сублиматора ми се струва само цената му - мисля че към 400лв е в момента, а аз имам 10 кошера само. Ще му дойде времето и на него след като си подновя част от останалия инвентар
    Сублимацията е процес протичащ при определена температура.Как тоя тип устройства подържат тая температура без да предизвикват изгаряне и отделяне на вредни газове? По натам с въпросите и отговорите при желание за замисляне човек се справя.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •