Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 18 от общо 18
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от dilian Виж публикацията
    Всички мнения са добре дошли аз като начинаещ (за такъв се смятам), чета с интерес всяка гледна точка
    Момък,сподели,ако желаеш,колко кошера имаш и колко чужди наоколо.Ша ти реда рицепта

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Имам от миналата есен Sublomox APF plus. Четох доста,гледах клипове и купих оригинала. Има и правени тук на половин цена,но по данни трабва да се поддържа температура 180-185 гр., а това при околна температура 10-30 градуса си е сложно. Като цяло съм много доволен от от уреда,много кадърно направен,но минуса е ,че изискава 220 волта ток. Купих и инвертор от 12към 220 и да два-три часа третирам 200 кошера.
    За съжаление не съм правил контроли, но тази есен ще направя. Купих го с цел бързо третиране,без вдигане на капаци,ниска стойност на самото третиране и безопасност от предозиране за семействата. има доста клипове с тестове, минуса е цената на уреда,това ,че работи на220 волта и ,че няма вносител в БГ.Моят го купих по интернет от Холандия.
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Искрено се надявам че не мислите, че газовете които се отделят при термично разлагане на оксалова киселина, могат да се спрат с обикновена маска.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Ползвам сръбски испарител на ОК. Върши ми добра работа. Третирам през ноември, когато в кошерите няма пило и акара е само по пчелите. През зимата няма пило и акара не се размножава. Затова не третирам през пролетта. Маска не ползвам.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2019
    Мнения
    16
    "Момък,сподели,ако желаеш,колко кошера имаш и колко чужди наоколо.Ша ти реда рицепта"

    Имам 12 семейства, но да видим, нали се борят на пролет
    Около мен не знам със сигурност колко други има.. в пряка близост - 1км мисля, че са 40-50

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Доколкото прочетох идеята е да НЕ се получи разлагането и на мравчена киселина и въглероден окис, а просто преминаването и в газова фаза което започва около 157 градуса, а разлагането след 188 .. Четох едно университетско изследване, което сравнява този метод и третирането с амитраз и не виждат почти никакви разлики. Трябва да хвана да прочета повече, обаче са прекалено дълги тези документи.

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от dilian Виж публикацията
    "Момък,сподели,ако желаеш,колко кошера имаш и колко чужди наоколо.Ша ти реда рицепта"

    Имам 12 семейства, но да видим, нали се борят на пролет
    Около мен не знам със сигурност колко други има.. в пряка близост - 1км мисля, че са 40-50
    Значи,спокойно можеш да преминеш,към моя начин на "третиране".
    Строителна рамка на пролет,подмяна на поне половината плодникови рамки ииииии....това е.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Строителната рамкъде , къде я позиционираш в кошера и има ли значение ?

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •