Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 52
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    В статията не е посочен флуметрина /варостоп/ никъде. Той наред с кумафоса и флувалината са при амитраза. Преразказвай статиите коректно.
    Колега, би ли показал источника на информация , който поставя флуметрина наравно с кумафос и амитраз.
    п.п. Силно ме изненадва едно такова твърдение.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Коментирам поста на Калоян, слага флуметрина в групата на натуралните съставки. Няма нужда да цитирам статия, флуметрина е от групата на синтетичните перитроиди. Той е по-слаб от кумафоса и флувалината и за това на запад не са го използвали и по тази причина не са и правени изследвания за неговата резистентност. Все още е спорен въпроса дали акара е придобил резистентност към флуметрина.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Коментирам поста на Калоян, слага флуметрина в групата на натуралните съставки. Няма нужда да цитирам статия, флуметрина е от групата на синтетичните перитроиди. Той е по-слаб от кумафоса и флувалината и за това на запад не са го използвали и по тази причина не са и правени изследвания за неговата резистентност. Все още е спорен въпроса дали акара е придобил резистентност към флуметрина.
    Сега да кажа и аз това до което съм се добрал за флуметрина. Флуметринът е синтетичен пиретроид, който действа в дози 10 пъти по-ниски от флувалинат. Другите БОВ ( бойни отровни вещества) са извън всички класации.Та, до момента няма открита резистентност към него.Ниската доза на практика не се открива в пчелните продукти.Под чувствителността на съвременната апаратура е.Открити са минимални количества в пчелни пити ползвани над 10 години.Кой ползва и обработва пити 10 години? Това е от статия, която колеги на два пъти качват и тук и в другия форум.За съжаление не си давам труд да помня точна дата и място. Относно слабото действие на "Варостоп" от опит мога да твърдя , че е резултат от пускане на пазара на стари и негодни ленти.Същевременно опаковката им не им осигурява качествата до срока на годност, който пишат. При качествен продукт са ефикасни.В момента ползвам украински. Но и там от десет опаковки една се оказа "издухана". Ако намериш някакво изследване с различни данни от това до, което съм имал достъп , моля да го качиш.Благодаря!
    п.п. Ръководя се от " Разликата между отровата и лекарството е в дозата."
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    До 2015 г. Ползвах Варостоп , след това третирах с ОК с изпаряване при отсъствие на пило. Резултата беше огромно количество акар. Не съм ползвал Байварол и не мога да кажа, че флуметрина не работи, но Варостопа в моите кошери имаше не повече от 50 % ефективност, такъв продукт трябва да бъде спрян от употреба от Бабх поради ниска ефективност.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    До 2015 г. Ползвах Варостоп , след това третирах с ОК с изпаряване при отсъствие на пило. Резултата беше огромно количество акар. Не съм ползвал Байварол и не мога да кажа, че флуметрина не работи, но Варостопа в моите кошери имаше не повече от 50 % ефективност, такъв продукт трябва да бъде спрян от употреба от Бабх поради ниска ефективност.
    Преди две години "Примавет" си изчисти складовете и пробута на пазара лентички с изтичащ срок на годност.Никъде в София нямаше пресни.Та тия които пробутаха бяха с ефективност 0( нула). От тогава си купувам украински.Ако и от тях още веднъж намеря сухи ще пробвам немските.Но вече цената е друга.
    След сваляне на магазините за мене най-достъпни са лентите с флуметрин. Температурата е висока за мравчена.Има пило .Не става за О.К. Тимолът също от жегите е рисков. И остава само флуметрин. Някакво предложение за друг път на борба с акара?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Незнам кой е болен,но 70левчета на кошер се чува,че ще дават.

    Мечтите са безплатни,но диагнозата се потвърждава само в болна главичка може да се роди гинеалния план да си умориш пчелите и да чакаш от държавата да ти компенсира .

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Мечтите са безплатни,но диагнозата се потвърждава само в болна главичка може да се роди гинеалния план да си умориш пчелите и да чакаш от държавата да ти компенсира .

    А защо трябва да си ги умориш?Знаеш ли колко пари дават на кошер ако е болен от АГ?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А защо трябва да си ги умориш?Знаеш ли колко пари дават на кошер ако е болен от АГ?

    Не знам и не ме интересува,там има логика държавата да се намеси финансово ,да защити пчеларите от немърливи и калпави колеги.Пожелавам ти от сърце да се срещтнеш с американчето и приключиш с пчеларството,така ще имаш повече време за форума и феиса.

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    След сваляне на лентите ще направя контролния тест, да видя какво е положението, за по сигурно имам 2 контролни кошера и ще повторя внимателно именно на тях. Ако нищо не са помогнали ще пиша и догодина пак ще сложа байварол, но те са чувствително по-скъпи. Аз съм с малко кошери и не ми пречи толкова.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    След сваляне на лентите ще направя контролния тест, да видя какво е положението, за по сигурно имам 2 контролни кошера и ще повторя внимателно именно на тях. Ако нищо не са помогнали ще пиша и догодина пак ще сложа байварол, но те са чувствително по-скъпи. Аз съм с малко кошери и не ми пречи толкова.

    Ей,тей са прави.Пробваш до край...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •